16 Nisan , 2024, 14:09:09

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

HAMİLELELİKTE TOKLUK KAN ŞEKERİNİN ÇIKMASI

Başlatan serserim, 27 Nisan , 2012, 21:33:21

« önceki - sonraki »

serserim

KIZLAR BENİM TOKLUK KAN ŞEKERİM YÜKSEK ÇIKTI TATLI YEMEM YASAK ARANIZDA TOKLUK KAN ŞEKERİ YÜKSEK ÇIKANLAR VARMI VARSA NASIL BESLENDİNİZ YARDIMCI OLURMUNUZ:flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

°•.ℓανιηуα.•°

geçmiş olsun canım...

tokluk kan şekeri hiç duymadım...  :dontknow:

ayy

:nazar: :nazar:canım gecmiş olsun arkadasım hamileliğinde şeker çıktıgı için diyet yapmıştı ama tokluk şekrimiydi bilmiyorum.şekerli gıdalardan ve ekmegi daha az tüketiyordu :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:biran önce iyileşirsin busecim inşallah  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:kendine dikkat et tatlım :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

serserim

SAĞOL CANIM TOKLUK KAN ŞEKERİ 1 BARDAK SUYA 50 GR GLUKOZ YÜKLÜYOLAR VE ONU İÇİYOSUN BİR SAAT SONRA KANINDAN ÖLÇÜYOLAR CANIM BUNADA TOKLUK KAN ŞEKERİ DENİYOR BUDA BİRAZ BENDE YÜKSEK ÇIKTI HMİLELİKTE HEM ANNE İÇİN HEM BEBEK İÇİN İYİ DEĞİLMİŞ YANİ BEBEK BU ŞEKİLDE KİLOLU BÜYÜR VE KİLOLU DOĞRMIŞ İLERDEDE ŞEKER HASTASI OLMA OLASILIĞIDA ARTARMIŞ O YÜZDEN ÖNLEM ALINICAK PERHİS YAPICM HERŞEYİ YİYEMİCEM YANİ :y25: :y25: :y25: :y25:

serserim

Alıntı yapılan: ayy - 27 Nisan , 2012, 21:41:33
:nazar: :nazar:canım gecmiş olsun arkadasım hamileliğinde şeker çıktıgı için diyet yapmıştı ama tokluk şekrimiydi bilmiyorum.şekerli gıdalardan ve ekmegi daha az tüketiyordu :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:biran önce iyileşirsin busecim inşallah  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:kendine dikkat et tatlım :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

ÇOK SAĞOL CANIM ŞİMDİ EKMEĞİDE ANNEM KENDİ YAPICAK SAĞOLSUN ARTIK BİR ŞEKİLDE DÜŞÜRÜCEZ SEN NASILSIN CANIM KYFİN NASIL :flowers: :flowers:

°•.ℓανιηуα.•°

tamam canım, bildim. bana da yapılmıştı, 5o ml şeker yüklemesi ama açken yapılmıştı  :dontknow:

peki doktor 100 ml. lik şeker yüklemesi yapmadı mı. benim bildiğim 50 lik yüksek çıktığında 100 ml lik yapıyorlar. eğer onda da yüksek çıkarsa diyet veriliyo bildiğim kadarıyla.

serserim

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 27 Nisan , 2012, 21:45:14
tamam canım, bildim. bana da yapılmıştı, 5o ml şeker yüklemesi ama açken yapılmıştı  :dontknow:

peki doktor 100 ml. lik şeker yüklemesi yapmadı mı. benim bildiğim 50 lik yüksek çıktığında 100 ml lik yapıyorlar. eğer onda da yüksek çıkarsa diyet veriliyo bildiğim kadarıyla.

CANIM ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BAŞKA DR A GİDİCEM YÖNLENDİRDİ DR UM ODA TEKRARLICAK TESTLERİ BAKALIM O NASIL BİR YOL İZLİCEK CANIM KESİN DİYET VERİCEK :dontknow: :dontknow: :dontknow:

ayy

Alıntı yapılan: serserim - 27 Nisan , 2012, 21:43:14

ÇOK SAĞOL CANIM ŞİMDİ EKMEĞİDE ANNEM KENDİ YAPICAK SAĞOLSUN ARTIK BİR ŞEKİLDE DÜŞÜRÜCEZ SEN NASILSIN CANIM KYFİN NASIL :flowers: :flowers:
canım zaten dr un verdiği diyet meleğini ve seni etkileyecek derecede olmayacaktır sadece biraz dikkat etcen inşallah hemencecik atlatırsın tatlım :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
bende iyi gibiyim bi garip halde pazartesini bekliyorum ve ha bire idrarda yapıp silik çizgim duruyormu diye bakıyoorum çok şükür herdefasında çizgim orda karşıma çıkyor belkide annacine gülümsyor meleklerim :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:bu akşam bacaklarım belim agrıdı bide kasıklarım rahatsız etti biraz ama iyyim şimdi inşallah meleklerim benmledir :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

serserim

Alıntı yapılan: ayy - 27 Nisan , 2012, 22:02:02
Alıntı yapılan: serserim - 27 Nisan , 2012, 21:43:14

canım zaten dr un verdiği diyet meleğini ve seni etkileyecek derecede olmayacaktır sadece biraz dikkat etcen inşallah hemencecik atlatırsın tatlım :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
bende iyi gibiyim bi garip halde pazartesini bekliyorum ve ha bire idrarda yapıp silik çizgim duruyormu diye bakıyoorum çok şükür herdefasında çizgim orda karşıma çıkyor belkide annacine gülümsyor meleklerim :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:bu akşam bacaklarım belim agrıdı bide kasıklarım rahatsız etti biraz ama iyyim şimdi inşallah meleklerim benmledir :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

İNŞALLAH CANIM MELEKLERİN SENİNLEDR  :amin: :amin: :amin: :amin:BENCE SENİNLELER CANIM NEDEN PEMBE ÇİZGİ GÖRESİNKİ İNŞALLAH CANIM PAZARTESİ GÜZEL HABERLERLE GELİSİN BİZE MORALİNİ YÜKSEK TUTKİ POZİTİF OLSUN :hello2: :hello2: :hello2: :hello2:

<<<peri masalı >>>

geçmiş olsun canım bana bu hafta şeker yüklemesi yaptılar ama sorun çıkmadı

doktorum herşey yolunda olduğunu söyledi inana yardımcı olmak isterdim ama başıma gelmedi ne yapılır bilemedim

muhribe

canım geçmiş olsun  :flowers:

doktorun seni bir diyetisyene yönlendirecektir. o da bir diyet listesi hazırlayacak sana. tatlı ve meyve çok az yiyeceksin. plav makarna vs gıdaları da azaltacaksın.

benim ailemde şeker problemi var. doktorum hamilelik itibariyle tatlı yememi yasaklamıştı. meyve bile günde sadece 1 taneye izin veriyordu. fazlası yasaktı  :-\ ben çok sıkı takip ettim diyetimi, şeker sorunu yaşamadım şükür. sen de dikkat edersen kısa sürede toparlarsın canım  :amin:

serserim

Alıntı yapılan: <<<peri masalı >>> - 28 Nisan , 2012, 15:59:34
geçmiş olsun canım bana bu hafta şeker yüklemesi yaptılar ama sorun çıkmadı

doktorum herşey yolunda olduğunu söyledi inana yardımcı olmak isterdim ama başıma gelmedi ne yapılır bilemedim

aman aman canım yaşamada yardımcı olma çok şükür iyi çıkmış Allah tamamını erdirsin dikkat edicem artık yediklerime

serserim

Alıntı yapılan: muhribe - 28 Nisan , 2012, 16:02:32
canım geçmiş olsun  :flowers:

doktorun seni bir diyetisyene yönlendirecektir. o da bir diyet listesi hazırlayacak sana. tatlı ve meyve çok az yiyeceksin. plav makarna vs gıdaları da azaltacaksın.

benim ailemde şeker problemi var. doktorum hamilelik itibariyle tatlı yememi yasaklamıştı. meyve bile günde sadece 1 taneye izin veriyordu. fazlası yasaktı  :-\ ben çok sıkı takip ettim diyetimi, şeker sorunu yaşamadım şükür. sen de dikkat edersen kısa sürede toparlarsın canım  :amin:

sağol canım gittim diyetisyene diyet verdi bakalım hergün şekerimi ölçücem haftayada kontrole gidicem inşallah düşer sen çok şükür atlatmışsın darısı başımıza inşallahhhh :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: