18 Nisan , 2024, 14:18:32

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

EN İYİ SÜT SAĞMA MAKİNESİ...

Başlatan tgbybr, 25 Ekim , 2011, 09:55:51

« önceki - sonraki »

tgbybr

Alıntı yapılan: dirim - 03 Kasım , 2011, 11:11:55
Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 03 Kasım , 2011, 11:09:35
canım bencede emzir

yoksa biberona alışır iyice

yani madem emzirme gibi bi fırsatın var bence değerlendir

evet canım iş yerinde sağacak yer olmadığı için mecbur eve gidiyorum
öğlen gitmesem eve akşama kadar sütüm azalır
emzireyim ozaman teşekkürler yorumun için

canım eve geliyorsan emzir bence. ben de öyle yapıcam. öğlen gelip emziricem bi de erken çıkarım sanırım. arada da idare eder heralde 3 saat 3 saat

dirim

kızlar fikirleriniz için teşekkür ederiz.
tgbybr canım seninki kaç aylık ki?
kızlar dün güzeldi ama bugün emziremedim
1 saat uğraştım emmedi.istemem diye tutturdu.1.5 saat öncesinde yoğurt yemiş ama emmesi gerekirdi
iş yerine geldim ağla ağla bi hal oldum.
medeladan da nefret ediyorum artık...

Aytii

oo dirim ozaman benim hergün ağlamam lazım

benimkisi hiç hevesli değil

çok aç olacak ancak belki ozaman isteyerek emiyor

ne mücadeler veriyorum emsin diye  :'(

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

aytenim aynen elifte öyle gunduzleri emiyor ama bazen bazende ıstemıyor nekadar ugrassamda kesınlıkle agzına dahi sürdürmüyor geceleri emziriyorum bir tek gunduz emerse 1 kez emıyor sutumu sağıp verıyorum ancak 60 cc çıkıyor onun dısında mama bide yoğurt yıyor çok severek
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Aytii

elektrikliler iyi sağıyormuş canım

seninki manueldi sanırım  :icon_scratch:

aynen canım mauel bebdorun.bazen bırakıp elımle sağıyorum daha cok gelıyor
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Aytii

canım bende çok istedım almak ama ya oda bır ıse yaramazsa yanı bırsuru elektırıklı var hangısı daha ıyıdır acaba ,eger işe yaramazsada okadr parayı at çöpe 300 tl falan fıyatları :-\

dirim

ah kızlar bende neler çektim ki anlatsam hikaye olur.çok direndim emzirmek için
ama şimdi elim kolum bağlı.çalışıyorum.öğlen canı istemesse bir saat sonra emziririm diyemiyorum.akşama kadar duracak.öyle olursa ne olur.sabahtan akşama kadar emziremicem.giderek sütüm azalıcak ve kesilecek sonunda.şu süt olayı yani emzirme olayı beni resmen yaşlandırdı.medeladan dan nefret ediyorum.elektriklisi var.sürekli göğüs değiştirmek zorunda kalıyorum.fışkırıyo birden geri duruyo,değiştiriyorum tekrar fışkırıyo.nefret ettim artık.evde kayınvalidem bakıyor oğluma.onun sütümle ilgili laflarına dayanamıyorum.
ilk doğduğunda oğlum beynime işledi sütün az,doymuyo,dur bakalım yutkunuyo mu sütün geliyor mu?karnını yokluyo,tok mu diye.aç bu çocuk ondan ağlıyo.gına geldi.şimdi 9 ay sonra yeniden çekemem ben.şimdide emmediği zaman niye emmedi.emdi mi?niye ağladı daha demin.her hareketini süte yoruyor.
neyse çok uzattım kızlar.kısacası gerginlik,stres sütü çok etkiliyor.öğlen emmediği için o yüzden çok üzüldüm.
kayınvalidem başımda.sanki bende sıkıntı varmış gibi yapıyor

Aytii

bide emzirmek depresyonu azaltır derler

:ehi:

avent annesi muge

merhaba,
pompa alırken cok dikkat edilmesi gereken bir kac nokta var
ama bence en basta otomatik olması bence cok onemli, cunku bu is yorucu.
bundan baska:
- en cok bebeginiz uyurken ya da is yerinde tuvalatte sagacaksin, bu yuzden sessiz calismali
- emzirmekten harap halde olan goguslerini acıtmamalı
- bpasız olmalı
- bol bol sut sagabilmeli

bu ozellikleri en iyi toplayan, benim de kullandigim ve cok memnun kaldıgım pompa aventin elektronik olanı: http://www.philips.com.tr/c/avent-bebek-emzirme/scf312_60/prd/

fiyatı diger pompalara gore farklı ama bence bu fiyatı hak ediyor
cunku:
- uzerinde 5 tane yaprak var, bu yapraklar goguslerdeki sut kanallarına masaj yapıyor
bu da let down dedgimiz refleksi calistiriyor ve sutu rahatlıkla cekiyor, yani aslinda gogusteki sutu
aci vermeden bosaltiyor. bu da diger pompalara gore daha fazla sut sagabilmek demek.
- ritmini kaydediyor. gogsundeki doluluga ve acıya gore yavas istersen yavas, hızlı istersen hızlı sagim yapabiliyorsun. yani sadece iki kademe degil sayısız sagma hızı var demek bu.
- pilli ve sarjlı olarak da sagim yapabiliyorsun. yani aslında aynı zamanda manuel bir pompa satın almış olmak demek bu ki bence cok iyi bir ozellik

bir diger ozelligi de aventin biberonlarına ve sut saklama kaplarına (VIA KAP) direkt biberona sagim yapabilmen. boylece hemen basina emzik takip bebegine verebiliyorsun. once sag, sonra posete koy sonra biberona koy derken sutun en degerli kısmı olan yagini posette bırakmıyorsun, hepsi direkt bebesin agzina gidiyor.

ama yine de en iyisi basta bir deneme yapmak. istanbulda oturuyorsan camilcadaki e-bebekte denetiyorlar diye biliyorum. bakıp oyle karar verebilirsin.

sevgiler

seda87

kızlar birşey soracam ben çalışmıyorum ama olur da bebeğim emmez die korkuyorum acaba şimdiden bende mi bu  makinelerden alsam.daha bebğim doğmadı yani bilmiyorum emer mi emmez mo sadece tedbir benimki acelecimi davranıyorum acaba :dontknow: :dontknow:
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

serife26

ben medela kullandım,elektrikli olanlardından,ve memnun kaldım açıkcası,fiyatıda 130 lira fln dı,bana yetti,çalışan anneler mutlaka sağmalı bencede yoksa azalır süt günden güne,şu an işe başlamamakla ne kadar ii bir karar verdiğimi anlamış bulunmaktayım,süt gitti gidecek korkusu fena bişe olmalı.ilk önce manuel pompa aldım ama kullanımı bence zor,fazla vakit alıyor hem,elektrikli olunca işlem çabucak bitiyor,ama şu kesinki markası ne olursa olsun bebek gibi vakumlamaz hiçbir makina,yani sağdığınız sütten daha fazlası var göğüslerde.saklama koşullarınıda netten araştırın,o çok önemli,hepinize kolaylıklar diliyorum.

banu_fth

http://www.e-bebek.com/gogus_pompalari/milkway/milkway_manuel_gogus_pompasi/MLK-15

bunu buldum nette ıyı mıdır fıkrı olan var mı ?

elektrıklıler pahalı gelıyo butcem yok . o yuzden manuel olan aletler arasından önerılerınızı alıyım kıslar .

tesekkurler  :flowers:

Aytii

ben aldım Lansinoh'un manuel olanını ama neyazıkki sütümü komple sağmıyo

elektrikli olanlar daha iyi diye düşünüyorum çünkü bebeğin emiş gücüyle çekiyo

ama tabi dediğin gibi pahalı onlar

bu sunduğun fena değil bence