28 Mart , 2024, 18:24:29

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

soğan kürü adet gecikmesi yapar mı?

Başlatan deniz28, 23 Ekim , 2011, 13:50:24

« önceki - sonraki »

deniz28

kızlar ben bu ay 10 gün sogan kürü uyguladım ve adetim 3 gün gecikti.. normalde zaten düzensiz oluyordum ama son iki ayda tam 28 günde olmustum bu ay niye gecikti anlamadım  :icon_scratch: 2 gün önce test yaptım negatif cıktı.. bide benim adet dönemlerimde hiç belirtim olmaz ne göğüslerde şişlik ne de sancı sadece 2-3 gün önceden lekelenmelerim olurdu ama simdi hiçbir şey yok.. ama gebelik belirtileri de yok sadece sarı akıntım var bunun da soğan kürü yüzünden oldugunu düşünüyorum.. benim gibi sogan kürü uygulayıpta adeti geciken varmı aranızda???
"NEYİN VAR?" sorusuna "SEN YOKSUN..!" diyesim var...

KasrıCinan

Alıntı yapılan: deniz28 - 23 Ekim , 2011, 13:50:24
kızlar ben bu ay 10 gün sogan kürü uyguladım ve adetim 3 gün gecikti.. normalde zaten düzensiz oluyordum ama son iki ayda tam 28 günde olmustum bu ay niye gecikti anlamadım  :icon_scratch: 2 gün önce test yaptım negatif cıktı.. bide benim adet dönemlerimde hiç belirtim olmaz ne göğüslerde şişlik ne de sancı sadece 2-3 gün önceden lekelenmelerim olurdu ama simdi hiçbir şey yok.. ama gebelik belirtileri de yok sadece sarı akıntım var bunun da soğan kürü yüzünden oldugunu düşünüyorum.. benim gibi sogan kürü uygulayıpta adeti geciken varmı aranızda???
canım soğan kürü bazı kisilerin adetini geciktiriyor sitede bazı arkadaslarımızın öyle olmustu.ama bende yaptım bende gecikme  olmadı.dediğin gibi sarı akıntı oldu.iltihabı attı.yani gecikme ondan olmuş olabilir

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

duygucuk

bende yapacam bu ay soğan kürü ama korkuyorum yan etki yapar diye
seni çok seviyorum miss kokulu kuzumm

deniz28

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 23 Ekim , 2011, 14:07:04
Alıntı yapılan: deniz28 - 23 Ekim , 2011, 13:50:24
canım soğan kürü bazı kisilerin adetini geciktiriyor sitede bazı arkadaslarımızın öyle olmustu.ama bende yaptım bende gecikme  olmadı.dediğin gibi sarı akıntı oldu.iltihabı attı.yani gecikme ondan olmuş olabilir
evet sanırım o yüzden gecikti neyse yarın belki kan testi yaptırırım yinede en azından kafam rahat olur..

deniz28

Alıntı yapılan: duygucuk - 23 Ekim , 2011, 20:12:19
duygucuk sen pko lumusun?

duygucuk

Alıntı yapılan: deniz28 - 23 Ekim , 2011, 21:23:25
Alıntı yapılan: duygucuk - 23 Ekim , 2011, 20:12:19
duygucuk sen pko lumusun?

canım bende çikolata ve normal kistlerden var sanırım bende pko luyum...

deniz28

duygucuk bildiğim kadarıyla soğan kürü sadece pko için uygulanıyor ben kullandım ve cok yoğun akıntım var içimdekileri temizliyor sanırım.. umarım birgün kurtulurum şu pko dan herşeyi geçtim şu adet gecikmesi beni deli ediyor  :cildir: :cildir: :cildir:

suzannn

geçenlerde hamile va hamile kalmak isteyenler listesinde çok eskilerden  bişey okumuştum kadın soğan kürü yüzünden midesinden olmuş çok fenaymış soğandaki asit midesine iyi gelmemiş dikkat edin bulabilirsem paylaşırım

deniz28

canım nil bana ibrahim saraçoglundan aldıgı kürü gönderdi ve ondan önce sogan kürü uygulamam gerekiyormus o yüzden uyguladım bi de sogan kürüyle pko dan kurtulan cok kişi varmıs.. adam bu konuda cok iddialı konusuyor

@@@gözde@@@

canım senin adetlerin düzensiz mi benim 28 güne bi oluyo ama pko var dedi dr  benim adetlerim düzenli ... dr yumurtlama olmuyo dedi yumurtlama olmadan nasıl adet oluyorum kafam iyicene karıştı :dontknow: bide bende soğan kürünün rahim duvarını kalınlaştırdığını okumuştum eşim dün banada dedi hatta soğan kürümü uygulasan acaba diye bende rahim duvarını kalınlaştıryomuş dedim kişiden kişye fark ediyomuş gerçi ama insan genede tereddüt ediyo inşll sana faydası olur canım :amin:

deniz28

Alıntı yapılan: @@@gözde@@@ - 24 Ekim , 2011, 17:49:25
canım senin adetlerin düzensiz mi benim 28 güne bi oluyo ama pko var dedi dr  benim adetlerim düzenli ... dr yumurtlama olmuyo dedi yumurtlama olmadan nasıl adet oluyorum kafam iyicene karıştı :dontknow: bide bende soğan kürünün rahim duvarını kalınlaştırdığını okumuştum eşim dün banada dedi hatta soğan kürümü uygulasan acaba diye bende rahim duvarını kalınlaştıryomuş dedim kişiden kişye fark ediyomuş gerçi ama insan genede tereddüt ediyo inşll sana faydası olur canım :amin:
benim de aklım karıştı yumurtlamıyorsan nasıl 28 günde bir adet oluyorsun  :icon_scratch: tek doktora mı gittin istersen baska bir doktora daha git  :icon_thumright: benim cok düzensiz bazen 20 günde bir oluyorum bazen 35-40 hatta bi keresinde 3 ay olmamıstım geçtiğimiz iki ayda 28. günümde oldum o kadar.. mesela bugün 32. günüm henüz olmadım sadece lekelenme oldu akıntıyla birlikte.. bide bizim burda bi kadın 40 yasında erken menepoza girdiği için sogan kürü uygulamaya baslamıstı 17 yasında tüp bebekle dünyaya gelmiş bi çocugu var baskada yoktu gecen sene ikizlere hamile kaldı ve 5. ayında farketti bunu  :-ooo

@@@gözde@@@

yok canım bu gittiğim 5. doktor diğerlerinin kimi bişey yok zayıflaman lazım dedi kimide az yumurta tembelliği var dedi benim adetlerim düzenli oluyo bazen çok nadir şaştığı oluyo ama 3 gün sürüyo yani normellere göre çok az 4. gün bitiyo pko diye son gittiğim dr dedi Allah izin verirse aşılama yapılcak kasımda oda büyük ihtimal adetimin ikinci günü bayram tatiline denk gelcek bidaki aya atar heralde :dontknow: haftaya gidip bi sorcam bakalım napcaz diye..tanıdğın kişiye çok şaşırdım tabi beklemeyince regli olmuyom diye fark etmedi demekki çok şaşırtıcı :-ooo rabbimin mucizesi kimbilir nekadar çok sevinmişlerdir :love9: inşll o tanıdığınız gibi sendede işe yarar tatlım :amin: :amin:

duygucuk

kızlar pkolu olunca yumurta çatlamıyormu... bende de çikolata kisti var.. adetlerim düzenlidir 25 güne bir olurum. çikolata kisti olunca bende mi pkolu oluyorum...