28 Mart , 2024, 20:28:21

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

4-6 aylık bebekler neler yiyebilir

Başlatan hümeyra_t_e, 17 Ekim , 2011, 18:03:42

« önceki - sonraki »

serife26

Alıntı yapılan: BoNCuK GöZLüM - 18 Ekim , 2011, 00:15:33
slm kızlar nolur banada akıl verin kızım 5 ayını doldurdu 4-5 çay kaşığı herşeyden veriyorum kızım gün içinde hiç emmiyor sadece geceleri uyku arasında 1 -2 defa emiyo.bebelac bebek sütü aldım zorla içiriyorum. sebze çorbası yaptım hiç sevmedi kendimize yaptığım yoğurt çarbasından verdim kaşık kaşık yedi çok vermeyede korktum ilk kez içtiği için eee bu çocuk mama yemiyo emmiyo ben nasıl doyuracam bunu lütfen yardımmmm

taze yoğurt yap onu kesin yer o zaman,sonra tahıllı muhallebiler var 7 tahıllılar fln kaşıkla onlardan verebilirsin artık,ablamın oğlu severek yerdi,hertürlü püreyide verebilirsin meyve püresi,hem de emmeye devam eder,arada da zorlada olsa devam sütünden ver.ztn doyar böylelikle,hem de beslenmiş olur.sonra başka zaman tekrar sebze çorbası denersin illa içer bugün değilse yarın,sebzeleri değiştir biraz istersen.

°•.ℓανιηуα.•°

doktorumuz eğer kilo alımı normalse ilk 6 ay sadece anne sütü dedi. nitekim 4 ay 10 günlüğüz ve şimdiye kadar sadece anne sütüyle besledim. 2 ay daha bişiy yok  :icon_thumright:

serife26

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 18 Ekim , 2011, 00:43:35
doktorumuz eğer kilo alımı normalse ilk 6 ay sadece anne sütü dedi. nitekim 4 ay 10 günlüğüz ve şimdiye kadar sadece anne sütüyle besledim. 2 ay daha bişiy yok  :icon_thumright:

ben de onları anlamıyorum bize öyle diyorlar kendileri tıkıyorlar ek gıdayı sütleri olmasına rağmen:)ben abartmadan az az vericem,yutkunma problemi olmasın derdim birazda o benim,6. ayda başlayanlar yuttum tuttum yedim diyene kadar 1 ay daha geçer,o zamanda anne sütü yetmezse bebek zayıflar.yoksa süt bolsa no problem,aynen devam...

<<AyBüKe>>

Bende başladım ek gıdalara. İlk önce meyve sularıyla başladım (elma ve şeftali ile )  Cam rendede rendeliyorum sonra süzgeçten geçiriyorum böylece vitamini gitmiyormuş ..  Şu an hem meyve suyu hemde püresini veriyorum. Akşamlarıda yoğurdunu veriyorum yatmadan, kendim mayalıyorum . 15 gün sonrada sebze çorbasına başlıycaz havuç ve patates ile. 10 gün geçtikten sonra içerisine irmik kat demişti doktorum.  Liste verdi ona uyuyorum şu anda  :)

zeynep0655

bende ilk 5 ay anne sütü verdim 5. ayda geçtim ek gıdaya. o yutmayı öğrenene herşeyin tadına alışıp zevkle yiyene kadar zaten 7 aylık oldu. benim doktorlara güvenim yok bu konuda 11 aylıktı doktora götürdüm kontrole bana hazır mama ver diyo isim vermiyorum bide ısrarla şu mamayı ver diyo. iyide ben yemek yediriyorum kilosuda tam ideal neden mama diyorum, sen ver diyo ya. anlayacağınız iyi anlaşmış heralde bu mamanın satış elemanıyla.

<<AyBüKe>>

Evet sanırım bazı doktorlar anlaşmalı oluyor.. İlaçlarda da yapıyorlar onu ..

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Şimdi mideleri küçük olduğu için az az yiyip doyuyorlar sizlerde rahat rahat yoğurdunu püresini yapıyorsunuz tabii  ;D
Biraz daha büyüsünler de görücem hepinizi elinizde kavanoz mamalarla ;D
Bende vermicem diyordum ama hızır acil gibi yetişiyorlar mübarek ;D
Yahu sabah kahvaltısını yediriyorum adama aradan 1 saat geçmeden eteklerime yapışıyor mamamamamama diye napıyım çubuk kreker ekmek ne bulduysam veriyorum eline yetmiyor kavanoz yediriyorum uyandıktan 2-3 saat snr kendi kendine uyuyor..
Kalkıyor öğle yemeği telaşı çorbası tamam onu da atlatıyoruz ikindi vakti muz ve şeftali süt bebe bisküvisi makineden geçiriyorum yediriyorum o iyi tutuyor bir tek tabii aralarda yediği ekmeğin haddi hesabı yok :) Kesmesse yoğurt :) Akşam da muhallebi ya da un çorbası onlar çok iyi tutuyor acıktırmıyor sonra da gece deliksiz bir uyku ve yaşasın özgürlük  :hello2:
Hepsini yaşayacaksınız sabredin  :D

BoNCuK GöZLüM

şimdi ben yoğurt veriyorum az az çorbada veriyorum ama ne kadar vermeliyim onu bilmiyorum işte elmayı sadece bir dilim rendeleyip suyunu veriyorum..benim kızım bu konuda çok problemli zaten zayıfta doktorumuzda hiç bişey söylemiyo saolsun.ne cici bebe nede başka hazır mama hiç bişey yemiyo :(( mesela ilk defa yediği bi çorbadan yarım kase versem dokunurmu aceba ?

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Alıntı yapılan: BoNCuK GöZLüM - 18 Ekim , 2011, 01:38:56
şimdi ben yoğurt veriyorum az az çorbada veriyorum ama ne kadar vermeliyim onu bilmiyorum işte elmayı sadece bir dilim rendeleyip suyunu veriyorum..benim kızım bu konuda çok problemli zaten zayıfta doktorumuzda hiç bişey söylemiyo saolsun.ne cici bebe nede başka hazır mama hiç bişey yemiyo :(( mesela ilk defa yediği bi çorbadan yarım kase versem dokunurmu aceba ?
Canım hemen bir kase yedirmeye kalkma kaşıkları say ilk önce bugün 10 kaşık yer yarın 20 günlük olarak arttır böyle böyle alışacak.Doktorlar şeker tuz ilave etmeyin diyorlar ama gelsinlerde kendileri yesin bakayım öyle yemeği yazık günah fazlasına kaçmadan yiyeceği şekilde hazırla.Yoğurdu pudra şekeriyle ver mesela ben ilk zamanlar çorbasına bile şeker koyuyordum ya ama sonradan sonraya alıştı velet  :laughing7:
Cici bebesiz bebek yemeği filan da olmaz ayrıca sen ver bak nasıl yiyecek tatlı ya hoşlarına gidiyor

BoNCuK GöZLüM

teşekkür ederim canım valla cici bebe yazık şekilden şekile girdi ama benim kızın ağzına giremedi suyla,çayla,bebek sütüyle,meyve suyuyla,sabahları yumurta ve peynirde yani kısacası her yolu denedim ama yinede yediremedim cici bebeyi sevmeyen ilk defa bi bebek gördüm :(

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Alıntı yapılan: BoNCuK GöZLüM - 18 Ekim , 2011, 01:47:17
teşekkür ederim canım valla cici bebe yazık şekilden şekile girdi ama benim kızın ağzına giremedi suyla,çayla,bebek sütüyle,meyve suyuyla,sabahları yumurta ve peynirde yani kısacası her yolu denedim ama yinede yediremedim cici bebeyi sevmeyen ilk defa bi bebek gördüm :(
O zaman sana tavsiyem doktoruna bir danış iştah açıcı bir şurup takviyesi versin bana kalırsa onun yararını görebilirsin multivitaminli olanlar dan :icon_thumright:

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: eylül_üm - 17 Ekim , 2011, 18:30:27
Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 17 Ekim , 2011, 18:11:06
bebeklerr canımmmm   :laughing7:  ama bizimki agzının tadını bıldıgı ıcınn yemedı bendee salçalı tuzlu yaglı yapmaya basladımm  :ehi:

günah kız bebek nasılsa anlamaz diye yedirilirmi o ayyyyyyy  :sad1:

yavas yavass alısıtırlamlı canım mesela bırden yaglı salçalı seyler verılırse mıdesı bozulur bebegın önce sebze corbaları daha sonra tarhna ve ne ıstersen  ben hepsinden verdım valla azar azar baslayarak hiç bi sorunda yasamadım

AyNi

Alıntı yapılan: eylül_üm - 17 Ekim , 2011, 19:23:43
Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 17 Ekim , 2011, 18:59:24
bide eğer emziriyorsan muhallebi verme, kaşık mamaları da verme... eğer mama veriyorsan tattırabilirsin.

niye canım sonra süt mü içmiolar acaba muhallebiyi yiyince :icon_scratch:  eskiden bize süt ve muhallebi verirlermiş ama .. yanlış mı bilorum ben  :icon_scratch:

canım bana doktorum muhallebinin hiç bir besin değeri yok, onu vereceğine sık sık emzir daha iyi dedi... bana da daha mantıklı geldi, sırf tok tutsun diye veriliyor aslında... tok olduğu zaman tabi daha az emer...  :icon_thumright:

serife26

Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 18 Ekim , 2011, 15:07:38
bide eğer emziriyorsan muhallebi verme, kaşık mamaları da verme... eğer mama veriyorsan tattırabilirsin.

niye canım sonra süt mü içmiolar acaba muhallebiyi yiyince :icon_scratch:  eskiden bize süt ve muhallebi verirlermiş ama .. yanlış mı bilorum ben  :icon_scratch:

canım bana doktorum muhallebinin hiç bir besin değeri yok, onu vereceğine sık sık emzir daha iyi dedi... bana da daha mantıklı geldi, sırf tok tutsun diye veriliyor aslında... tok olduğu zaman tabi daha az emer...  :icon_thumright:

ayşecim 7 tahıllı fln kaşık mamaları var,onlar ii değil mi?

AyNi

Alıntı yapılan: serife26 - 18 Ekim , 2011, 20:33:50
Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 18 Ekim , 2011, 15:07:38

ayşecim 7 tahıllı fln kaşık mamaları var,onlar ii değil mi?

canım 7 tahilliyi ben kahvaltıyı sulandırmak için almıştım, ama benimki yemedi... kahvaltıyı sulandırmak için sorun yok... ama yatmadan önce verme demişti doktorum bana...