kimyonlu rezene çayı hakkında...

Başlatan Tebessüm, 04 Ekim , 2011, 18:00:54

« önceki - sonraki »

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

banada doktorum mmasına zeytinyag koy 1 çay kaşığı dedi kabız oldugu zamanlar için bende milupanın gece çayını kullanıyorum doktorum bölerek gunde toplam 100 ccye kadar verebılırsın dedıysede ben en fazla 50cc verıyorum zaten ıcmıyor okadarda
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

CANIM ELİFTE SURATINI BURUŞTURUYOMU İÇERKEN OĞUZHAN BAZEN ÖĞĞĞ DİYE SES ÇIKARIYO ÇOK GÜLÜYORUM ÇAY SÜPER GELDİ BİZEE ELİFTE İŞE YARADIMI ?
TEBESSÜM BAK O UYKU ÇAYIDA GAZI ALIYOR HABERİN OLSUN İÇERİSİNDE ANASON,PAPATYA ÇAYI FİLAN VAR BEN DENEDİM MEMNUNUM KULLANIYORUM DA HALA GÜNDE 60 CC VERİYORUM
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

Tebessüm

Nuuuurrrr oğluşum kakasını yaptı çok şükür  :nazar: :hello2: :hieyt: :muzz: kimyonlu rezene çayı işe yaradı ha bi de sabah zeytinyağı verdim onun da etkisi olmuştur mutlaka  :icon_thumright:
Gözümün Nur'u geldi...Çok ama çok hoşgeldi... (:

serife26

Alıntı yapılan: Tebessüm - 04 Ekim , 2011, 18:51:07
sen nasıl hazırlıyosun peki? tek seferde hazırlayıp gün içerisinde bölüyo musun yoksa her seferinde yeniden mi hazırlıyosun?

canım bitki çayları pişirildikten hemen sonra içilmeli,hatta sana tavsiyem çelik ya da bakır cezvede kaynatırsan eğer,soğuk su dolu bir kap koy altına,hemencecik soğutup içir,bekleme yani,öyle daha etkili olacaktır.

Tebessüm

tamam canım tşk ederim :) bu çay ılımış suda karıştırılıyo zaten...ben maması için su kaynatıp termosa koyuyorum sıcak tutuyo ve çayını da o suya katıp içiriyorum :) dediğin gibi her defasında yeniden hazırlarım saol :)

hümeyra_t_e

kimyonlu rezene çayını bende kullandım mmenundum bide ben yeni doğum yaptığım sıra kendim kimyon içiyodum sırf suya katıp tadı kötü ama bebekte ve bende hiç gaz bırakmadı :) şu mamaya zeytinyağı da mantıklı bende deniyim emre hergün yapamıyo kakasını

Tebessüm

şükürler olsun bu çay bize yaradı :)

*•.¸♥gonca♥¸.•*

kızlar 1çay kaşığına kimyon bir küp şeker az suda kaynatıp içirdim şimdi kızım aşırı gazlı hiç uyumuyo sancıdan  :crybaby2:
hayatıma hoşgeldin aşkların en güzeliiiii Yağmur Meleğim....

Tebessüm

Alıntı yapılan: *•.¸♥gonca♥¸.•* - 19 Ekim , 2011, 20:49:39
kızlar 1çay kaşığına kimyon bir küp şeker az suda kaynatıp içirdim şimdi kızım aşırı gazlı hiç uyumuyo sancıdan  :crybaby2:

canım ben bahsettiğim çayı birkaç gün kullandım ve çok faydasını gördüm ki benim bebeğimde hem gaz vardı hem de biraz kabızlık vardı ama pek kalmadı çok şükür...sana da tavsiye ederim ama tek kullanımda fayda etmiyo bi süre kullanmak lazım  ;)