18 Nisan , 2024, 05:34:14

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

EN TATLI SABAHLAR OĞUZHANLA BAŞLARRR

Başlatan ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤, 01 Ekim , 2011, 22:31:44

« önceki - sonraki »

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

CANIM OĞLUŞUM AKŞAM ÇOK ÜZÜLDÜM MAMA İÇİYODUN BİRDEN BİBERONU Bİ İTEKEDİN TUTAMADIM BİBERON DÖNDÜ KÜT DİYE ÇARPTI BİR AĞLAMAYA BAŞALDIN SESİN GİTTİ BURNUNA ÇARPTI SANDIM AMA AĞLARKEN Bİ BAKTIM AĞZIN KAN  :'( DİŞİN KIRILMIŞ SANDIM BAKTIRMADIN DA BİR SÜRE MEĞERSE DİŞİNİN TİPLERİ KANAMIŞ NASIL ÜZÜLDÜM İÇİM GİTTİ.KUZUM BENİM GÖZÜNDEN AKAN YAŞA KURBAN OLSUN ANNEN  : :love9: :love9: :love9: :love9:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

banu_fth

ayy gecmıs olsun cnm ..  :y25:  :amin: :flowers:

ezgıste koltuktan dustu daha da koltuk yasak ona  :caca: sukur bıse olmadı dönmus sırt ustu dusmus uyuyodu esek sıpası pantonumu deısene kadar yapmıs yapacagını  :caca:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

AY CANIM EZGŞİME DE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN ALLAHIM KORUSUN ONLARI.O KADAR DİKKAT EDİYORUZ AMA YİNEDE AKSİLİK OLUYO BÖYLE İŞTE
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

aydinays

Ahh canım oğuzhanım kıyamam sana . Görünmez kaza. Rabbim onları korusun. Kayrada geçenlerde iki gün arayla yataktan düştü. Önceden bizim yatağımda yatıyordu yastık koyuyordum sıpa artık yastıkları alıp oynuyor onlarla. Gece uyurken çok dönüyor. Bir gün sonra babaannesinin yatağından düşmüş. Artık ona yataklarda uyumak yasak. Ya kendi yatağında yada yerde yatak yapıyoruz orda uyuyor :caca: :caca: :caca:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

melek100lü

canım yaaa çok geçmiş olsun  :flowers:

Rabbim görünmez kazalardan belalardan korusun :amin: :amin:

yavrularımızı inşallah  :amin: :amin:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: aydinays - 16 Haziran , 2012, 10:02:50
Ahh canım oğuzhanım kıyamam sana . Görünmez kaza. Rabbim onları korusun. Kayrada geçenlerde iki gün arayla yataktan düştü. Önceden bizim yatağımda yatıyordu yastık koyuyordum sıpa artık yastıkları alıp oynuyor onlarla. Gece uyurken çok dönüyor. Bir gün sonra babaannesinin yatağından düşmüş. Artık ona yataklarda uyumak yasak. Ya kendi yatağında yada yerde yatak yapıyoruz orda uyuyor :caca: :caca: :caca:
oyy kıyamam kuzuma hiç durmuyolar ki uyurken bile....oğuzhan çift kişilik yatağın her köşesini değerlendiriyo sabaha kadar uyutmuyo bizi.gelip üstüme yatıyo bazen kafasıyla itekliyo dönemeyince kızıyo ağlıyo akşam babası kaçmış salona ben sabaha kadar oğuzhanı kovaladım yatakta.hazırlanıcaz işe gitmek için koşuyorum evde resmen dişimi filan koridorda fırçalıyorum oğuzhana bakarak düşecek diye.park yatak iyiydi ama anneannesine verdik olmazsa bi tane de bizim eve alıcaz iş yerinde uyukluyoruz çünküü..

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: melek100lü - 16 Haziran , 2012, 10:12:02
canım yaaa çok geçmiş olsun  :flowers:

Rabbim görünmez kazalardan belalardan korusun :amin: :amin:

yavrularımızı inşallah  :amin: :amin:

allah razı olsun canım yaaa bir süre sonra çok hareketleniyolar başetmek çok zor allahım büyük dertlerden korusun hepimizin evlatlarını

banu_fth

Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 16 Haziran , 2012, 09:53:51
AY CANIM EZGŞİME DE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN ALLAHIM KORUSUN ONLARI.O KADAR DİKKAT EDİYORUZ AMA YİNEDE AKSİLİK OLUYO BÖYLE İŞTE

evet cnm malesef oluyo Allaha emanet olsun kuzular neysekı melekler koruyo bıse olmuyo  :amin: :amin:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

can oğlum bugün 11.ci ayı bitirdik yaşına 1 ayımız kaldı.allaha şükürler olsun canıma can katıp seni bana verdi.dün çok güzel zaman geçirdik.senle 1 gün geçirmeyeli uzun zaman oldu cenaze nedeniyle hafta sonunu kaçırdık çünkü dün öptüm durdum seni öpüyorum öpüyorum hasretim geçmiyo.baban bizi gezmeye götürdü yemek yedik sonra ismail dayınlar da geldi 12 ye kadar dışarıda oturduk sen gayet uslu durdun ama son 10 dakika başladın bağırmaya.evimize geldik hemen uyudun öyle çok seviyorum ki öyle çok özlüyorumki seni.antepteyken burnumda tüttün göğsümden süt gelmiş annem.normalde sütü bol olan biri değilim ve sen emmeyi 5 ay önce bıraktın nasıl özlediysem seniii  :love9:
dün akşama kadar hiç bi iş yapamadım senle oynadım sadece .gece sen uyudun 1 gibi ve ben gece 4 e kadar çamaşır serdim topladım ütü yaptım ev topladım.şimdi iş yerinde uyukluyorum hem çok sıcak hem uykusuzluk.akşam olsada sana kavuşsam meleğim...

HASRET!M S@N@

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

aydinays

Maşallah size canım. O tek bir gün nasılda kıymetli oluyor çalışan anneler için. Rabbim hep güzel şeyler yaşatsın bize inşallah.  :amin: :amin: :amin:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Sevgili anneciğim,

Ne garip; yeni yeni farkediyorum ki, çocukları anne olunca çocuklaşıyor anneler... Ve insan, zamanın nasıl insafsız bir öğütücü olduğunu bu rol değişiminde anlıyor. Eminim karnındaki ilk tekmemden, hatta doktorların 'Bundan sonra ağır kaldırmak yok' müjdesinden beridir iki kişilik yaşıyorsun yaşamı...

Doğum odasında bir küçük el saçlarına tutununca değişti herşey ve o el, o saçtan hiç eksik olmasın istedin.

Kimbilir kaç geceyi karyola başuçlarında derin iç çekişler dinleyip hüzünlenerek uykusuz geçirdin, kaç emzirme seansında bitkin uyuyakaldın. O gün bugündür hayatı, bir toprakla çiçeği kadar ortak üretiyor, tüketiyoruz.

Yolboyu, kusurlarını hiç görmedik birbirimizin, yeteneklerimizi abarttık karşılıklı; toz kondurmadık üzerimize, kol kanat gerdik... Ben dünyanın en iyi evladıydım, sense tarihin en iyi annesi... Her çığlıkta başucumda biteceğini bilmenin güveniyle büyüdüm. Her derdimde benden çok dertleneceğini bilmenin o bencil alışkanlığıyla ayakta kaldım.

Sevginle donandım...

Ama sonra birden o korkunç çark devreye girdi ve yaşamın acımasız kuralı işledi: Büyüdüm...

Senin kollarında 'sen'den habersiz, bambaşka bir 'ben' çıktı ortaya. Bazen o eski 'ben'e hiç benzemeyen bir 'ben'... Çünkü farkettim ki anlattığın masalların yaşamda karşılığı yokmuş. Kızlar bir prens umuduyla kurbağaları öpedursun, ben her yalanda burnumu yokladım. Şaşırdım. Bostandaki lahanaların, ısırılmış lahanaların ve benzeri pastoral ninnilerin modasının geçtiğini gördüm sokakta...

Söyleyemedim sana...

'Yaşamın değiştiğini, eski tecrübelerin artık eskisi kadar geçerli olmadığını' anlatan kitapları salonun ortasında açık bıraktım, açıp okuyasın diye...

Her kuşağın o vazgeçilmez ikilemi depreşti yeniden: 'Devir de amma değişti' diye yakınırken sen; ben ilginle boğulduğumdan dertlendim. Bir yerim yaralandığında 'Anam görürse ne kadar üzülür' diye gizlemeye çalışmak küçük bir çocuk için nasıl bir yüktür bilir misin? Acından çok onda yaratacağın acı, acıtır canını...

Oysa ne çok acılar paylaştık seninle...Ve ne çok sevinçler yaşadık beraber...Nasıl dar günlerde yardıma koşup, kaç şenliğine ortak olduk birbirimizin? ... Lakin artık kafesten uçma vaktiydi.'Danaların girdiği bostan'da ayakta kalabilmenin yolu, tek başına kanat çırpmayı öğrenmekten geçiyordu.

Yargıladık birbirimizi bir dönem...Sorguladık... Sen bana eş dost çocuklarını örnek gösterdikçe, ben seni eş dost ebeveynleriyle kıyaslar oldum. Sen her sohbete 'Bizim çocukluğumuzda...' diye başladıkça ben, değişen takvim yapraklarını koydum önüne... Nasıl da zalim bir çark bu değil mi? Doğuyor, doğuruyor ve günün birinde yuvadan uçacağını bile bile koca bir ömrü karşılıksız veriyorsun... ...Ve hayat birden ıssız bir adaya dönüşüveriyor. Sonrası kâh bir kapı zili beklentisi, kâh bir mektup, kâh bir telefon sesi... Gizliden gizliye özlenen bir torun müjdesi...

Fotoğraflar sarardıkça solan bir yaşam ve uzaklaştıkça yakınlaştığımız bir mazinin geri dönmez anıları... Yazılarla konuştuk öyle zamanlarda...Bakışlarla anlaştık. Ağlaştık birbirimizden gizleyerek acılarımızı... Bir mimikle özleştik, bir gülüşle kavuştuk. Ben büyürken seni de büyüttüm.

Şimdi çok daha iyi anlıyoruz birbirimizi... Çünkü küçücük bir el saçlarımı kavrıyor geceleri... Karyola başlarında uykusuz geceler geçiriyorum. Pastoral ninnilerle büyütüyoruz oğlumu; yalancı çocukların burunları uzuyor masallarda, öpülen kurbağalar prens oluyor.

...Ve yaşamın değiştiğini, eski tecrübelerin geçersizleştiğini anlatan kitapları kaldırıyoruz salondan gizli gizli... O korkunç çark, acımasız bir hızla dönmeye devam ediyor. Zaman, öğütüyor kuşakları...

İnsan ancak mahrum kalınca anlıyor sevginin değerini... Bense sevginden mahrum kalmaya fazla dayanamayacağımı biliyorum. O yüzden bu Anneler Günü'nde sana upuzun bir ömür diliyorum.

Hem biliyor musun? 'Seni çok seviyorum'......

Can Dündar

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: aydinays - 18 Haziran , 2012, 17:45:47
Maşallah size canım. O tek bir gün nasılda kıymetli oluyor çalışan anneler için. Rabbim hep güzel şeyler yaşatsın bize inşallah.  :amin: :amin: :amin:

aminnnnnnnnnn canımmmmmm  :amin: :amin:

aydinays

Nurum çok özledim sizi. Nasılsınız canım??? Oğuzhanımın yeni maceralarını çok merak ediyorum.