2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Bebekleri ve Anneleri

Başlatan Emine, 01 Ekim , 2011, 12:08:56

« önceki - sonraki »

Emine

01 Ekim , 2011, 12:08:56 Son düzenlenme: 01 Ekim , 2011, 12:14:48 Emine
2011 Haziran-Temmuz-Ağustos doğumlu bebekler için buradan devam edebilirsiniz  :love9:

Tebessüm

oğluşum 53 günlük oldu  :hello2: sütüm halen yeterli değil malesef mama takviyesi yapıyorum :( ve son günlerde kaka yapmakta zorlanıyo bebeğim :( 2-3 günde bir yapıyo ben de kimyon rezene karışımı çay yapıp içirdim rahatladı biraz...aynı sorunu yaşayanlara tavsiye ederim  ;)
Gözümün Nur'u geldi...Çok ama çok hoşgeldi... (:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

benim oğluşumda 76 günlük oldu bende mama veriyorumm malesef kilomuz 5450 oldu  :hello2:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

sekerbebe

kimyon rezeneyimi karısıtoysun nasıl tarifi versene benımkıde yapaamıyo gazıda kakasınıda ......

Tebessüm

Alıntı yapılan: sekerbebe - 01 Ekim , 2011, 14:27:52
kimyon rezeneyimi karısıtoysun nasıl tarifi versene benımkıde yapaamıyo gazıda kakasınıda ......

evet canım yarım çay bardağı suya bir çay kaşığının yarısı kadar kimyon ve yine çay kaşığı kadar rezene bir de çok az şeker koyuo bir taşım kaynat ve 2-3 kaşık içir ;)
Gözümün Nur'u geldi...Çok ama çok hoşgeldi... (:

serife26

kızlar ablam denemedik yöntem bırakmadı yeğenimin kabızlığı için,inanın bu çaylar çok işe yarıyor,kimyon&rezeneyi kaynat içine şeker at,içir ılık ılık günde 3 defa fln,kaka yapmasının kolaylaşacağını göreceksiniz bebeklerin.gazlarına da ii gelecek.gazı olan bebek ıkınmaktan sakınırmış,ondan kabızlık oluşurmuş bilginize.(tabi yapısal olanlarda var)

Shadowqueen

Selam kızlar benim miniğimde 86 günlük oldu, 28 Eylülde tartılmıştı 6500kg çıktı. Bizimde kaka ve gaz problemimiz var artık 2-3 günde bir yapıyor ama ıkınma ile ilgili problemi yok yinede çıkmayınca çıkmıyor  :k06: Gazı içinde elma yağı aldık karnına günde 1 defa masaj yapıyoruz gerçekten çok işe yarıyor ama çay tarifide iyimiş kenara not ediyorum onuda deneriz. Birde benim kız kilo olarak sürekli alıyor ama boy 56 cm de kaldı o yüzden 3 ayı dolmamasına rağmen üstte 3-6 ve bazı kalıplarda 6-9 aylıklar anca rahat rahat oluyor ama altlarda hala daha küçük giyiyoruz sizlerde de böyle mi?Sizleri öpüyoruz teyzeleri görüşürüz  :opucuk:

serife26

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 04 Ekim , 2011, 00:02:30
Selam kızlar benim miniğimde 86 günlük oldu, 28 Eylülde tartılmıştı 6500kg çıktı. Bizimde kaka ve gaz problemimiz var artık 2-3 günde bir yapıyor ama ıkınma ile ilgili problemi yok yinede çıkmayınca çıkmıyor  :k06: Gazı içinde elma yağı aldık karnına günde 1 defa masaj yapıyoruz gerçekten çok işe yarıyor ama çay tarifide iyimiş kenara not ediyorum onuda deneriz. Birde benim kız kilo olarak sürekli alıyor ama boy 56 cm de kaldı o yüzden 3 ayı dolmamasına rağmen üstte 3-6 ve bazı kalıplarda 6-9 aylıklar anca rahat rahat oluyor ama altlarda hala daha küçük giyiyoruz sizlerde de böyle mi?Sizleri öpüyoruz teyzeleri görüşürüz  :opucuk:

benim oğlanda 7400 fln seninkinden 1 hafta fln büyük sanırım,üstte ben de 6-9 giydirince oluyor,ama boyu kısa,altlar olmuyor uzun geliyor.

Shadowqueen

Alıntı yapılan: serife26 - 04 Ekim , 2011, 10:31:01
Alıntı yapılan: Shadowqueen - 04 Ekim , 2011, 00:02:30

benim oğlanda 7400 fln seninkinden 1 hafta fln büyük sanırım,üstte ben de 6-9 giydirince oluyor,ama boyu kısa,altlar olmuyor uzun geliyor.

Maşallah canım oğluşuna  :nazar: Desene üstler göbekten kalıptan gidiyor boylar kısa kalıcak  :k06: :k06:

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

mrb kızlarrrrrr ohh sonunda toplanacağımız bir yer buldum  :hello2: maaşallah şerife ve gizem bebişlerinizin kilosu çok güzel bizde dün kontroldeydik 6900 olmuş elif 94 günlük boyuda 63cm.850 gram almış buay az gibi geldi bana ama doktor ıyı kılo alımı dedi :icon_scratch: benım sütümde yetmıyor maalesef hep emziriyorum ama artık doymuyor 90 cc olan mamayı 120ccye cıkardım gunde 2 kez verırken 3 e çıkardım bazen 4 kez bıle oluyor sizler hangı sıklıkta ve nekadar verıyorusnuz benımkımı doymuyor anlamadım gitti :dontknow:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

:muzz: :muzz: GELEN GİDEN PEK YOK AMA BEBİŞLERLE UĞRAŞMAKTAN  ;D
MAŞALLAH KIZLAR CİDDEN MAŞALLAH BEBİŞLERİNİZ ÇOK SÜPER GELİŞMİŞLER NEYLE BESLİYOSUNUZ YA BENİM OĞLAN KEDİ YAVRUSU KADAR KALDI  :k06:
PİSİCİĞİM BEN SAYDIM GÜNDE 6 KERE 60 CC MAMA VERİYORUM ARADA 75 CC VERİP OĞLUMU ÖDÜLLENDİRİYORUM EEE BÜYÜYOR ARTIK BUGÜN 80 GÜNLÜK OLDUK BİZ  :hieyt: 80 GÜNDÜR Bİ MUCİZEYLE YAŞIYORUM VE ÇOKK MUTLUYUM BENNN  :love9:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

<<AyBüKe>>

Maşallah tosuncuklarınıza , yerim ben onları yaaa  :)  :nazar: :nazar: :nazar: Hehe en büyüğünüz biziz 4 ay 4 günlüğüz ama sadece 6 kiloyuz  :k06: :k06:   Hastaydık bizde, benden kızıma geçti grip  :y25:   Dün doktora gittik soğuk buhar verdiler yavruma  :crybaby2:  Şurup verdi doktorumuz Allahtan çok önemli değilmiş  :amin:   Ama o gülüp bana agular yapan çocuk gitti resmen, mahsun mahsun yüzüme bakıyo annem yaa  :y25:

Ek gıdaya da geçtik artık, doktor liste yapıp verdi. Elma,havuç ve şeftali suyuyla başla dedi, yoğurt ver dedi. 2-3 hafta sonrada sebze çorbalarımıza başlıycaz inş.  :D   Bizden de böyle yaz annişleri, öpüyoruz hepinizi Asya'mla  :opucuk:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

AYBÜKECİM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN FISTIĞAA YAA KUZUM BENİM HASTALIKTAN MAHSUNLAŞTI TABİİ BİR İKİ GÜNE KALMAZ YİNE BAŞLAR AGUCUKLARA ANNESİ.4.CÜ AYA GİRER GİRMEZ BAŞLAMIŞSIN EK GIDAYA BEN DE DÜŞÜNÜYORUM 4 E GİRİNCE Mİ 4 Ü BİTİRİNCEMİ BAŞLASAM DİYE AMA BENİM OĞLAN DA PEK KİLOLU DEĞİL EMMEDİ DE DOĞRU DÜZGÜN BİR AN ÖNCE BAŞLAMAK MI EN İYİSİ BİLEMEDİM

kızlar ben sordum doktora kilo alımı gayet iyi ek gıdaya gecmek için 6 ayı bekle dedi alında ben geçmek istiyordum :icon_scratch:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

aybükecim çok üzüldüm canım benim çok geçmiş olsun dikkat edin kızlar havalar aniden soğuyacakmış :sad1: