2010 Aralık - 2011 Ocak - Şubat Doğumlu Bebekler ve Anneleri

Başlatan Emine, 01 Ekim , 2011, 12:03:01

« önceki - sonraki »

dilengisk

valla teyzesi benmkinin su anda yaptıklarını bi gorsen yuruyunce duvara tırmanacak eminim perdeleri indirmeye calışıo tv sehpasına tırmanmaya calışıo koltuk tepelerinden sarkmalar ya anlatamam dun sandalyenin altına saklanmıs ara ara yok ses de vermio eline almıs bişi onla oyalanıo bi gordum napıosun sen burda die nasıl kahkaha atıo anlatamam muzurat resmen kızgın baktım hayır dedim komiklik yapıp guldurmeye calışıo beni annem dedi sen yandın kızım bu simdiden işini bilio die:)

nerden nereye geldik yaaa ayy kafasını dik tuttu die sevinirken simdi yaptıklarına bak sıpaların
maşallah yavrularımıza  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

veliff

kızlarrrr  müthiş bi haberimiz var sonundaaa bizimde dişimiz patladı, kaşık soktum baktım çıt çıt etti :D yemek yedirirken srütüyo kaşık içim bi tuhaf oluyo ama süper bi duygu yaaa gerçi benim için biraz kötü olcak meme emerken ısırısa ki şimdi bile yağmadığı şey değil :D
bu arada geçen gün de ayakta duruyodu kendi başına gel annene dedim 2 adım attı ve kucağıma doğru düştü :D biraz daha çaba sarfederse yürümesi yakındır :D

Balböceği

Talha'nin incileri hayirli ugurlu olsun  :nazar:
gozunuz aydin olsun canim  :flowers: :flowers: :flowers:

♥ღвüşяαღ♥

♥ღвüşяαღ♥

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

elifcim dişiniz hayırlı olsun
bizim diş de büyüyo yavaş yavaş  :k06:

büşracık sizinde yeni ayınız hayırlı olsun çok az kaldı 1'e  :hello2: :hello2: :hello2:

dilekcim iskender gözümün önüne geldi
tahmin edebiliyorum yamanlıklarını   :k06:

biz de hafta sonu diş hediği yapcaz inşallah :muzz: :muzz: :muzz:
herkes biraz bekle dişi büyüsün diyo ama bekleyemiyorum  :hieyt: :hieyt: :hieyt:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

veliff

çok sağolun kızlar patlattık valla sonunda :D ve yanındakide patlamış sanırım o da baş verir yakında :D
yaa gülşah bende yapmak istiyorum ama beklemek mi lazımmış  :icon_scratch:

veliff

yaa kızlar siz kaç numara bez kullanıyosunuz? ben şimdi primanın 4 numarasını kullanıyorum güya 17 kiloya kadar ama talha 10.600 şimdiden sanki küçük gelmeye başladı yani pek rahat değilmiş içinde gibime geliyo... 5e mi geçsem acaba?  :dontknow:

♥ღвüşяαღ♥

**Gül**

Alıntı yapılan: dilengisk - 18 Kasım , 2011, 16:19:55
gulcum oncelikle cok gecmiş olsun. e yeni bebiş de hayırlı olsun hayatım minikler de arka arkaya geliolar biliosun iskenderle sercan arasında da 9 gun var:,) bakalım bunlar arasında ne kadar olacak. zor olacak evet ama dedigin gibi birlikte buyicekler hem snra 3. istersek de ki sen istiyomussun ben emin degilim avantaj olacak hayırlısı olsun hakkımızda

ama zor arkadasım ben zorlanıorum gercekten bakalım nasıl yetiscez ikisine birden...

allah kolaylıgını da verecek eminim

cok opuyorz sizi 3unuzu de bakalım bnmki muhtemelen kızmıs bakalım seninki ne olacak

:flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

Cook tesekkur ederim Dilekcigim. Ayni dilekler fazlasiyla benden sana gelsin  :opucuk: :opucuk:
Ilkler gibi ikincilerde yasit olacaklar ne guzel dimi  :hello2: onumuzu sen actin ben arkandan geldim. Darisi Diger annelerin basina olsun Her ne kadar daha dusunmeselerde hayirlisiyla ikincileride buyutelim hep birlikte  :D :D
3. konusunda bende emin Degilim Dilekcigim. Onu zaman gosterecek. ikisinin yetismesi bizim durumlara gore belirlenecek. olursa ikisi biraz buyumus olur. olmazsa da ikisine saglik ve uzun omur versin rabbim. Zorluklarini da az cok tahmin edebiliyorum. Hatta simdiden basladi bende de Bulantilarda halsizlikte Sercan mizmizlaniyor ama mecburum ona da yetmeye. Rabbim kolayligini versin insallah sanada bana da.

oyyy kucuk Iskenderimiz Kiz abisimi olacak. yerim onu ben  :hungry: :hungry: Hayirlisiyla saglikla dogsun buyusun insallah Dilekcigim. Bakalim bizim ne olacak. Illaki kiz olsun diye dusuncem yok benimde. Erkek de olsa coook cok mutlu olurum. Tek dusundugum saglikli olmasi. Bizimde Ilk ultrason randevusu 12.12 tarihinde sabirsizlikla bekliyorum  :hello2: :hello2:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Alıntı yapılan: ♥ღвüşяαღ♥ - 18 Kasım , 2011, 18:14:56
ayyy dileğim eminim çok şirin bi kızın olur Rabbm sağlıklı şeklde kucağına almayı nasip etsin inş :amin:
Kırmızı rugan ayakkabı ha :laughing7:Bayıldım bu fikre  :icon_thumright:
Gül'ümm hoşgeldin bacım hiç sorun etme aralarında 5 yaşta olsa 2 yaşta olsa aynııı bizim sıpalar büyüdükçe kuduruyo    :k06: en iyisini sen yaptın valla ;)

Hosbuldum canimm. Haklisin Busracigim. Iyice kudurdular bunlar. Hele bizimkinin ayaklaninca halini hiic dusunemiyorum. Akli fikri yaramazlikta  :-ooo :-ooo Simdiden boyleyse 2 sene sonra Allah yardimcimiz olsun.
Dun kilo kontrolune goturdum. Soymaya calisiyorum. Resmen terledim bizimkini zaptedecegim diye. Oraya buraya saldiriyor yandaki bebeklere uzaniyor. Yandim ben yandim. 1 sene sonra buraya bir fotografimi eklerim. bir deri bir de kemik gorebilirsiniz artik ancak  :laughing7: :laughing7:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 18 Kasım , 2011, 21:17:24
gülcüm buraya da hoşgeldin :) hayırlı olur inşallahkolay bi gebelik diliyorum
dilek ay inşşlh kız olur bu da :) tabi yine hayırlısı ama ben kızları çok seviyorum galiba  :k06: 2. ci de kız olsun istiyorum  ::) heyecan başladı demek  :occasion5:

evet sizin için biraz yorucu olucak ama rabbim bi kolaylık verir mutlakaben de yaşları yakın olsun istiyorum ama şuanda sabrım yok gibiyine gelirse başımızın üstünde yeri var tabi  :k06: [/color][/color]
Tesekkur ederim canimm. Maasallah Yagmurda buyudukce guzellesiyormu ne  :nazar: :nazar: :nazar: Fotografinda coook tatli cikmis. opuyorum sizi  :opucuk: :opucuk:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Alıntı yapılan: veliff - 18 Kasım , 2011, 21:19:35
kızlar uzun zamandır giremiyorum, dedem kalp krizi geçirdi geçenlerde :( bayramda trabzonda olucaktık ama gidemedik bu yüzden ve olayı duyunca ablam atladı geldi buraya.. çok şükür şimdi iyi dedem ama yaşlı olduğu için hala bakımı çok zor..
3 hafta kadar yiğenile hasret giderdim yarın gidiyolar allahın izniyle, bende annemdeydim evime döndüm..
biz bu bayramda çok hasta olduk:( bu sefer antibiyotik kullanmak zorunda kaldık 3 gün.. allahtan annemdeydim yoksa başa çıkamazdım kendim de hastaydım.. görseniz 3 günde süzüldü yavrum düzgün bişi yemedi gece memeye bile 1-2 defa kalktı o kadar bitkindi.. haşarılıklarını bile yapamadı:( kaç defa kustu hep az bişi zar zor yedirdiklerimi:( neyse geçmiş gitmiş olsun inş..
oğluşum çok büyüdü kızlar, hergün yeni bişey öğreniyor.. anne, baba, dede, mama,gel gel hatta anneanne diyor öyle tatlı ki :D benden çok anneme düşkün hep peşinde :D annem ali kağanı ne zaman kucağına alsa parmaklarını uzatık annanne annane diye eteklerine yapışıyo kadının pek kıskancız :D çocukcağız eline ne aldıysa gidiyo elinden çekip alıyo napıcam bunla bilmiyorum :) bi yandan da yan gözle bakıyo o ses çıkardığında fln ama bakışlarında şefkat var onu gördüm :) gel gel, bye bye, alkış, babaya bir bir söyleme hareketleri yapıyoruz, elin, ağzına sıkça vurup aaaaa diye ses çıkarıyo dudaklarını parmağıyla elliyo bubuww bubuwww yapıyo anlatabildim mi tam bilmiyorum da gözünüzde canlanır belki :D sıralamamız artık çok seri, epey pratikleşti arada bir ellerini bırakıp tay tay da duruyo ama adım atma cesaretinde bulunmadı henüz :D ve halaaa bi tane bile dişimiz yok :( gerçi kabardığını hissediyorum bu ara bi kaç tanesinin, iştahıda azaldı hastalıktan mı bilmem ama biraz zor yiyo yemeklerini.. ama kızlar çok yaramaz ve zor bi çocuk olucak görseniz uyumamak için hala direniyo asla istemediği bişeyi yaptıramıyorum böyle etrafta sürekli nereyi karıştırsam ne haşarılık yapsam diye dolaşıyo tam eşkiya :D
şarkıya türküye bayılıyoruz kapı gıcırtısı duysa oturuyosa, ayaktaysa hatta emekliyosa bile hiç farketmiyo hemen öne arkaya sallanmaya başlıyo kendide eşlik ediyo şarkıya :D

sizlerinde haberlerini okudum ne güzel kimi emeklemeye kimi yürümeye başlamış hepsini tek ek öpüyorum..
gülcüm sana burdan da hayırlı olsun diyim cnm :)
dilekcim senin de epey olmuş neyse ilerledikçe sıkıntıların azalır inş karnının büyümesi dışında :) büyük ihtimal kız demek sevindim valla bi tane minnoş bi kzın olcak desene :D
gülşahcım yağmur keyfine düşkün bi hanfendi demek o emekliyceği yürüyceği zamanı biliyodru merak etme sonuna kadar kucak keyfini çıkarim diyo heralde :D
eda hakan yürüyo demek ne güzel darısı bize inş :)
büşracım ilcal de daha da ilerletir inş yakında koşmaya başlarsa şaşırmam :)
drimcim sizede sevindim beraber olucakmışsınız bi süre oğlunla ne güzel.. yememesini de takma artık kafana demek pek iştahlı bi çocuk olmuycak boşver ne seviyosa, ne kadar yemek istiyosa o kadar yedir büyümesi aksamasın yeter..
hepinizi öpüyorum şimdilik bu kadar :D

Elifcigim cook gecmis olsun canim hem size hem dedene. Allahim sifasini versin insalah  :amin:
Maasallah Talhama. Buyuyorlar gun be gun. Yaptiklarini canlandirdim gozumde de ne tatlidir simdi.  :aferin: demek kuzenini kiskanmaya basladi ha. Bak sen yaramaza. bazen bende diyorum oglum cook yaramazsin diye ama sonrada diyorum donuk hicbirsey yapmayan oturdugu yerden kalkmayan bir cocuk olsa daha mi iyi diye. Boyle olmalarida bir sans. Gelisimleri icin cok iyi bence. tabi olan bize oluyorama Ne yapalim. Dikenine de katlanmak boynumuzun borcu  :laughing7:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 19 Kasım , 2011, 15:53:04
Merhaha kizlar,Hakan gezmedeyken mesajlari bir bir okudum ohhh kafa sakin  :k06:

Dilek kizin olmasina cok sevindim  :muzz:
Rabbim hayirli evlatlar nasip etsin  :opucuk: gozun aydin olsun canim  :)

Gul, maceralarinizi kesintisiz okudum cok cok gecmis olsun, eee tabiki yeni bebis hayirli olsun  :hieyt:
Senin hamile haberini aldigimda cok sasirdim ama geri dusundum benim dusunduklerimide buraya yazmissin  :)
Rabbim hakkinda hayirlisini nasip etsin, senin de dedigin gibi yas geciyor cevre yok sercan'a illaki bi kardes lazimdi  :nazar: :nazar:

Unutmayin ikinci kez anne adaylari, rABBIM dagina gore kisini verir  :amin:

Elif, cok gecmis olsun canim allah acil sifalar versin  :amin:
Yaslilik zor  :sad1: Talha'ya masallah  :nazar: :nazar: :nazar:
Bubuvv demesini gozumde canlandiriyorum hakan'da yapiyor
parmagini dudadima goturuyor bubuvv diyor  :k06: :k06: :k06:

bizimkide kac gundur ishal gunda 4 5 kez altini degistiriyorum  :'(
sanirim dislerden  ::) tesekkurler elif darisi talha'ya olsun  :hello2:

Esim ikinci cocuk icin 1.5 2 yas diyor bakalim seneye tatilden gelince dusunurm
O zAManada kadar hamile kalmassam tabi  :ehi: dogum kontrol hapi yazdiracam
doktoruma bi deneyecm kilo aldirir diye kullanmak istemiyordum  :-\

Tesekkur ederim Edacigim. Sende ayni dusuncelerdeysen seninde aliriz o zaman yakinda haberlerini  :laughing7: :laughing7: Hayirlisi olsun tabi. Eger hap kullanmak istiyorsan oyle cok korkma her hap her bunyede yan etki gosterecek degil. ben kullandim 1 yildan fazla. Kilomda hic bir degisiklik olmadi. Sadece sonradan degistirdigim ilac asiri basagrisi yapti onuda biraktim zaten. Sende denersin 1-2 ay zarari olursa ya birakirsin ya degistirirsin.
Hakanimin trasi da hayirli olsun. Bizimdde geldi tras zamani. kiz olsa bu kadar cabuk uzamaz  :k06: Toka taksam rahatlikla takilacak oldular  :k06:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Busraa hayirli olsun yeni ayinizzz  :hello2: :hello2: Yasina son bir ay kaldi desene. Ayy cok guzell  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

Gulsahhh bende isterim dis hediginden. yagmurum gibi tatli olsun ama  :laughing7:

Elifcigim hayirli olsun incileriniz. Kolaylikla cikarir insallah hepsini  :hello2: :hello2: Maasallah Talhaya o da yuruyecek o zaman yakinda.  :nazar: :nazar: :nazar:
canim bizim limonuz daha dusuk sizden. 2 Ayda cok az almis  :-\ Dis cikarma hastalik yolculuk duzen degisikligi derken Bir ayda aldigini alamamis 2 ayda. Ama ben degistirdim numarasini. Prima 4 kullaniyordum sIkmIyordu ama disari cikmaya basladi hep. bende 4+ aldim gecen hafta cok daha iyi oldu. 5 belki buyuk gelebilir ama 4+ iyi oldu sercana. Sende bir dene istersen canim. Kucuk bir paket al baslangicta hozuna giderse devam edersin. 
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011