2011 Eylül-Ekim-Kasım Anneleri ve Bebekleri

Başlatan Emine, 01 Ekim , 2011, 11:49:11

« önceki - sonraki »

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 25 Nisan , 2012, 14:47:43
:hello2: :hello2: :hello2: :hello2: 6 ay aşımızıda hallettik çok şükür.şimdi gesmeye gitcez oğluşumla
:nazar: :nazar: :nazar: MASALLAHH CANIMMM CIKIN GEZİNNN

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

doğangüneş

Alıntı yapılan: aydinays - 15 Nisan , 2012, 18:39:38
Alıntı yapılan: doğangüneş - 15 Nisan , 2012, 17:57:05
buralarada uğrayamaz olduk  :-[

KIYAMAM AYŞEM. bİRAZ BÜYÜSÜNLERDE ESKİSİ GİBİ İNŞALLAH DEVAM EDERİZ.

sanırım bana biraz yetmez baya baya büyümeleri lazım inşallah  :k06:
hoş sizde 2.leri yaparsınız o zamana inşallah  :muzz: :k06:

aydinays

BİLMEM AYŞEM BÜYÜK KONUŞMAMAYIYIM AMA BEN PEK DÜŞÜNMÜYORUM. bENİM İÇİN ŞARTLAR ÇOK AĞIR. TEK BAŞINA ÇOCUK BÜYÜTMEK ÇOK ZORMUŞ. Ben şimdieen çok yoruldum. Hiç birşey yapamıyorum. Evden işe işten eve yakında psikolojim iyice bozulacak. Eşimde sağ olsun işi ile iyice kafayı bozdu. Yani anlayacağın fenalardayımm  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

doğangüneş

ayşecim rabbim gücünü sabrını artırsın inşallah cnm :amin:
biliyorum valla hiç kolay değil ilk çocuk oluşu çalışıyor olman vs vs cidden insan çok yıpranıyor..
ben 2.yi yapmaya karar verdiğimde ilk oğlum 5 yaşına gelmişti
çalışmıyordum ama oğlum beni çok yormuştu sizdeki o kusma varya işte bende ondan o kadar çok çektim ki anlatamam..belki reflüydü onu bile bilemiyorum dr.öyle birşeyde dememişti bize :icon_scratch:
birde işin içinde k.valideyle yaşamak hemde çokkk cahil bir k.valideyle :cildir:
bitmiştim resmen  :sad1: ayrı eve çıktığımızda oğlum 3 yaşını doldurmuştu birazda kendime geleyim
oğluma hakkıyla annelik yapayım derken oğlum 5 yaşına geldi kardeşi doğduğunda 6 yaşını doldurmuştu..
günü geldiğinde kendiliğinden istiyorsun 2.yi yapmayı anlayacağın kuzucuğuna acıyorsun evin içinde yapayalnız kardeşsiz diye..sizinde olur ama hayırlı zamanda kendini hazır hissettiğinde inşallah
şimdi zaten çok erken..kuzucumla ilgilen annnesi doya doya ilgilenemiyorsun belki ama olsun önemli olan kalitesi   :icon_thumright: :love9:

aydinays

Alıntı yapılan: doğangüneş - 26 Nisan , 2012, 18:02:22
ayşecim rabbim gücünü sabrını artırsın inşallah cnm :amin:
biliyorum valla hiç kolay değil ilk çocuk oluşu çalışıyor olman vs vs cidden insan çok yıpranıyor..
ben 2.yi yapmaya karar verdiğimde ilk oğlum 5 yaşına gelmişti
çalışmıyordum ama oğlum beni çok yormuştu sizdeki o kusma varya işte bende ondan o kadar çok çektim ki anlatamam..belki reflüydü onu bile bilemiyorum dr.öyle birşeyde dememişti bize :icon_scratch:
birde işin içinde k.valideyle yaşamak hemde çokkk cahil bir k.valideyle :cildir:
bitmiştim resmen  :sad1: ayrı eve çıktığımızda oğlum 3 yaşını doldurmuştu birazda kendime geleyim
oğluma hakkıyla annelik yapayım derken oğlum 5 yaşına geldi kardeşi doğduğunda 6 yaşını doldurmuştu..
günü geldiğinde kendiliğinden istiyorsun 2.yi yapmayı anlayacağın kuzucuğuna acıyorsun evin içinde yapayalnız kardeşsiz diye..sizinde olur ama hayırlı zamanda kendini hazır hissettiğinde inşallah
şimdi zaten çok erken..kuzucumla ilgilen annnesi doya doya ilgilenemiyorsun belki ama olsun önemli olan kalitesi   :icon_thumright: :love9:

ahh ayşem gerçekten çok zor. Rabbim ama bir yerden yardım ediyor çok şükür. Kayra kusuyor ama çok şükür iştahsız bir bebek değil. Birde öyle olsaydı herhalde kafayı iyice yerdim. Kusma gerçekten bütün herşeyi maf ediyor. Ne bir yere gidebiliyorsun. Ne birşey. Çocuğun kusmaktan harap oluyor.... Benim en büyük sorunum kayınvalidemden başka çocuğumu bırakacak kimsem yok. Oda sonuçta kendi annen gibi olmuyor. Diyemiyorsun ben bir saat geç gelicem falan. İşten eve evden işe koştur koştur. Çocuğum bir bizim eve bir babaannesinin evine taşınıyor. Çocuk evinde ve benimle olduğunda çok değişiyor. 3 gün evde benimle klasın melek oluyor. Ama iki arada bir derede olursa düzeni bozuluyor. Rabbim hepimize yardım etsin gerçekten.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

susanna

ahh canim yaa allah kolaylik versin kendi kanindan bile olsa babanne annenin yerini tutarmi canim sukurki 2-3 gunde olsa seninle vakit gecirebiliyor. istahi yerinde massallah allah sana saglik versin aysem zamani gelince 2. yi yaparsin simdi hic dusunme bun;ari allah sana saglik sihat sabir versin  :opucuk:

aysecim sanada hayranim iki aslan parcasinin ustune bi prenses nasil yetisiyosun vallahi bravo massallah size  :nazar:

doğangüneş

başa gelen çekiliyor sezencim..
rabbim dert vermesin  :amin:
yani marifet bende değil..sen ben hepimiz iyi kötü becerebilirmişiz bu durumu
bilfiil yaşarak görüp onayladım  :k06:
evlat sıcaklığı varya, arada celallensek,tırlatsakta öyle bi büyüsü öyle bi gücü var ki  :love9:
sen bile şaşıyorsun becerdiklerine..hatta arada haklı bi mağrurlanma da olmuyor değil  :laughing7:
yani doğurun gecikmeyin dermişim  :ehi: :ehi:

aydinays

Ayşe seni duyan gaza gelir vallahi. Doğursam mı ikinciye. Ya dur kayram 3 yaşına gelsin. O zaman düşünüyorum. İnşallah o günleri görürüz canım.

Sezenim anne ile babaanne bir değil ama çok şükür sonuçta oda kanından diye rahatım. Sonuçta bakıcılara çok da güvenemiyoruz. Rabbim herkesin karşısına hayırlı insanlar çıkarsın inşallah.

susanna

benim zaten dogurasim varda kizimin hakkini yemek istemiyorum 2 sene bekleyebilirsem ne ala simdi sende gazi verdin ayse napsam beklemesemmi  :toothy10: :ehi:

doğangüneş

ayy dediklerime ben bile inandım  :ehi: :ehi:
4.yü doğururmuşum  :-ooo :-ooo
rabbim olmayanlara isteyenlere versin inşallah  :amin:
yok yok bekleyin biraz daha çok erken
en az 2 sene sabredin ondan sonrasıda paşa gönlünüze kalmış :aferin:
ama itiraf edeyim esnek bi şekilde büyütmenin keyfi çok başka
insan doya doya yettiğini hissedince yavrusuna çok daha huzurlu oluyor
böyle sık sık vicdan yapıyorum  :-[ neticede ikiside ilgiye ve bakıma muhtaç..

susanna

Alıntı yapılan: doğangüneş - 27 Nisan , 2012, 23:52:11
aysecim esnek bisekilde buyutmek dedigini anlayamadim ama cok kafama takiyorum gelisimi buyumesi sagligi huzuru egitimi terbiyesi v.s. dogru yonlendirebilirmiyim ya bakiminda bisey atlarsam ya bilmeden biseyi yanlis yaparsam ya gozumden kacan herhangi bisey ona zarar verirse diye surekli diken ustundeyim ikinciyi yapasim varda akil sagligim konusunda naparim bilmiyorum  :dontknow:

doğangüneş

Alıntı yapılan: susanna - 28 Nisan , 2012, 02:21:25
Alıntı yapılan: doğangüneş - 27 Nisan , 2012, 23:52:11
aysecim esnek bisekilde buyutmek dedigini anlayamadim ama cok kafama takiyorum gelisimi buyumesi sagligi huzuru egitimi terbiyesi v.s. dogru yonlendirebilirmiyim ya bakiminda bisey atlarsam ya bilmeden biseyi yanlis yaparsam ya gozumden kacan herhangi bisey ona zarar verirse diye surekli diken ustundeyim ikinciyi yapasim varda akil sagligim konusunda naparim bilmiyorum  :dontknow:

cnm esneklikten kastım enine boyunaydı  sanırım yanlış kurdum cümleyi  :tongue3:
mesela 2.oğlumu büyütürken çok keyif alıyordum büyük oğlum koca adam olmuştu neticede :k06:
ilk çocuk gibi özgür 2.çocuk gibi tecrübeliydim buda tüm zorluklarına rağmen keyfe dönüştürüyordu bir çok şeyi  :love9: ha tadı damağımda kaldı o ayrı mevzu  :ehi: yavrum 16 aylıkken hamile kalmıştım ve hamileliklerim çok zorlu geçiyor.. :sad1:

senin anlattıklarına gelince aslında 2.de ya da bi süre sonra bi çoğunun  ikinizede zarar verdiğini görecek ve düşüneceksin..neticede kusursuz bir dünya yaratamayız çocuklarımıza..en iyisi için uğraşmak annelik duygusunun vermiş olduğu bi durum ama işte kendimizi törpülemek gerektiğine inanıyorum..
orta yolu bulmak ve dengeyi kurmak adına
birde hayat sadece ilk çocuktan ibaret değil kimblir kaç çocuk yazmıştır rabbim kaderimize
sevgi sınırsız da bi annede iş enerjiye gelince gelecekteki kuzularında hakkını düşünmek gerekiyor
off off sezenim ince ve zor hesaplar valla
sürekli dua ediyorum rabbime orta yolu bulmak için
neticede uç noktaların zararlarını hepimiz biliyoruz
rabbim işlermizi kolaylaştırsın  :amin:
ve her konuda doğruyu aklımıza ve kalbimize bildirsin
aşırı detaylara takılıp güzellikleri yaşamayı unutturmasın inşallah :amin:
:opucuk: bu da bizden size gelsin..

Balböceği

valla her anne kusursuz büyütmek ister bunlardan biride benim  :k06:
Bende kafama çok takiyorum.. Otoriter bir anne mi? Kusursuz mu? Yada dört dörtlük mü olmak istiyorum?  :icon_scratch:
Çocuk büyütmek zor.. Yanlış yaparak dogruyu bulmak zorunda kalacaz.
Bu bir kesin.. Aysem sana katılıyorum canimsin  :opucuk:  Rabbim bu zor meşakkatli yolda yardım etsin..  :amin:

susanna

feraahh pabucu yarim hadi gel topike konusalimmm  :k06: :hieyt:

özgemm

KIZLAR NERELERDESİNİZ GÖRÜŞEMİYORUZ HİÇ
KUZULARINIZ NASIL NELER YAPIYORLAR