2012 Haziran, Temmuz ve Ağustos Annişleri Burayaaa

Başlatan belkis_nur, 01 Ekim , 2011, 11:37:53

« önceki - sonraki »

Deniz gözlüm

Alıntı yapılan: kelebekkk - 08 Mart , 2012, 13:04:15
Alıntı yapılan: --€lif-- - 07 Mart , 2012, 17:49:27
evet kızlar benim kolum 4 gün ağrımıştı kızıma hamileyken yaptırmıştım  :sad1:
o zaman yaptırdığım için şimdiki hamileliğimde daha başlamadım ama nisanın 3ünde varmış benmkide

bana aşıyı yapan kadın şimdi aşını oluyosun ya bi daha hamilelik olursa olmana gerek kalmayacak dedi  :icon_scratch: sen neden bi daha olucaksın ki  kafam karıştı  ::) :dontknow:

Canım bana aşıyı yapan hemşire hangi kolunu daha az kullanıyorsan ona yapalım  ağrı olur demişti ondan sol koluma vurdu ,ilk gün birşey olmadı ama akşam başladı ağrısı üstüne yatamadım birkaç gün ağrı yaptı. ikinci dozu 10 martta olacaksın demişti 5 doz halinde oluyormuş çocuk doğduktan sonraya kadar devam ediyormuş bu tetanoz aşısı.

<<<peri masalı >>>

Alıntı yapılan: @@@gözde@@@ - 08 Mart , 2012, 07:58:14
bizim cinsiyetlerimizde dün belli oldu  :hello2: :hello2: veeeeeee kız+kız nasip olursa kızlarım olucakmış  :love9: :love9: Allah kucağımıza aldığımız günleride göstersin inşll :amin: Rabbim bu duyguları bütün isteyen arkadaşlarıma yaşatsın  :amin:

çok sevindim hayırlı olsun kızlarımız allahım sağlıcakla kucağına almaya nasip etsin inşallah  :amin:

--elif--

Alıntı yapılan: kelebekkk - 08 Mart , 2012, 13:04:15
Alıntı yapılan: --€lif-- - 07 Mart , 2012, 17:49:27
evet kızlar benim kolum 4 gün ağrımıştı kızıma hamileyken yaptırmıştım  :sad1:
o zaman yaptırdığım için şimdiki hamileliğimde daha başlamadım ama nisanın 3ünde varmış benmkide

bana aşıyı yapan kadın şimdi aşını oluyosun ya bi daha hamilelik olursa olmana gerek kalmayacak dedi  :icon_scratch: sen neden bi daha olucaksın ki  kafam karıştı  ::) :dontknow:
ben doğumdan sonra aşılarım bitmeden yeniden hamile kaldım sanırım  :k06:

doruk38

Alıntı yapılan: @@@gözde@@@ - 08 Mart , 2012, 07:58:14
bizim cinsiyetlerimizde dün belli oldu  :hello2: :hello2: veeeeeee kız+kız nasip olursa kızlarım olucakmış  :love9: :love9: Allah kucağımıza aldığımız günleride göstersin inşll :amin: Rabbim bu duyguları bütün isteyen arkadaşlarıma yaşatsın  :amin:

oy canım. tebrik ederim.  :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: ne güzzel yaa kızlar çoğaldı.  :hello2: :hello2:

esmerim:))

Kızlar hafta bası doktora kontrole gıttım Allahım'a şükürler olsun oglusum gayet ıyı :amin:
Ama 22haftayı gecmeme ragmen henuz hıssetmıyorum doktor bana hıssedıyormusun dedı hayır dedım nasıl hıssetmıyosun dedı uzuldum.Sonra baktı dedıkı plasentan bebegın ust kısmında bazı bayanlarda boyle oluyor yaklasık bır 3cm cıvarında o yuzden bebegını gec hıssedersın dedı.Bırde bıraz gobek kısmım yaglı bır bayanım oda etkı sanırsam.Hergun hısstemeyı beklıyorum ınsallah hıssederım en yakın zamanda..Arada aksamları otururken boyle sag yada solumda karıncalanma hıssedıyorum.Aranızda boyle olan varmı?

--elif--

Alıntı yapılan: esmerim:)) - 09 Mart , 2012, 15:09:01
Kızlar hafta bası doktora kontrole gıttım Allahım'a şükürler olsun oglusum gayet ıyı :amin:
Ama 22haftayı gecmeme ragmen henuz hıssetmıyorum doktor bana hıssedıyormusun dedı hayır dedım nasıl hıssetmıyosun dedı uzuldum.Sonra baktı dedıkı plasentan bebegın ust kısmında bazı bayanlarda boyle oluyor yaklasık bır 3cm cıvarında o yuzden bebegını gec hıssedersın dedı.Bırde bıraz gobek kısmım yaglı bır bayanım oda etkı sanırsam.Hergun hısstemeyı beklıyorum ınsallah hıssederım en yakın zamanda..Arada aksamları otururken boyle sag yada solumda karıncalanma hıssedıyorum.Aranızda boyle olan varmı?

için rahat olsun arkdaşım bebeğin sağlıklıysa
yakında başlar tekmelemeye
benm ikinci hamileleiğim ben kızımda 3. ayın bittği gün hissetmeye başladım hareketlerini
ama şimdi 4 bitti nerdeyse 5. ayın ortasında başladım hissetmeye
her bebek farklı oluyor
bende kızıma erken hissetmiştim die çok endişelendim  başta ama sonradan yersiz olduğunu anladım
nitekim şimdi tekmeleriyle rahatsızlık veriyor paşamız  :love9:
babamız bile hissetmeye başladı  :love9:

@@@gözde@@@

Alıntı yapılan: <<<peri masalı >>> - 09 Mart , 2012, 07:48:18

çok sevindim hayırlı olsun kızlarımız allahım sağlıcakla kucağına almaya nasip etsin inşallah  :amin:
  :amin: amin sağol olcaycım rabbim cümlemize nasip etsin inşAllah  :amin: :opucuk:
Alıntı yapılan: doruk38 - 09 Mart , 2012, 12:17:01

oy canım. tebrik ederim.  :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: ne güzzel yaa kızlar çoğaldı.  :hello2: :hello2:
:occasion14: :occasion14: teşekkür ederiz tatlım evet kızlar açık ara farkla geçti topikte  :occasion14:

Alıntı yapılan: --€lif-- - 09 Mart , 2012, 15:22:10
Alıntı yapılan: esmerim:)) - 09 Mart , 2012, 15:09:01

için rahat olsun arkdaşım bebeğin sağlıklıysa
yakında başlar tekmelemeye
benm ikinci hamileleiğim ben kızımda 3. ayın bittği gün hissetmeye başladım hareketlerini
ama şimdi 4 bitti nerdeyse 5. ayın ortasında başladım hissetmeye
her bebek farklı oluyor
bende kızıma erken hissetmiştim die çok endişelendim  başta ama sonradan yersiz olduğunu anladım
nitekim şimdi tekmeleriyle rahatsızlık veriyor paşamız  :love9:
babamız bile hissetmeye başladı  :love9:

saol cnm ıste 6aylık olucam nasıpse..ya bılıyorum yersız kuruntular yaparak bebegımıde uzuyorum kendımıde :violent1:
ılk gebelıgımde dusuk yapmıstım 1.5sene sonra geldı oglusum :amin:Allahım banada bır can verdı sukur.calısmıyorum ev hanımıyım onunda etkısı var galıba.Sureklı bırseyler boyle yok benım gobegım ne zaman buyucek,yok hareketlerını ne zaman hıssedıcem.Kendımı durduramıyorum sureklı ayna karsısındayım.Dıyorum bıdaha aynaya bakmıcam engel olamıyorum kendıme ıyıce pımpırıklı oldum.hıc boyle degıldım halbukı.kendıme cok kızıyorum

aydolunayda

bizim hanfendide bu aralar bana eziyet etme halinde... son bi kaç gecedir sürekli uyanıp duruyorum... bizimki tekmeleyip duruyo... onun keyfine göre yatıyoruz... sola yatmaktan kalça kemiğim artık uyuştu:) diğer tarafıma dönüyorum sol kalça kemiğimi eişme ovduruyorum bi süre... sonra  diğer tarafta ağrımaya başlıyo... sırt üstü yatıyorum... öle yatmamam lazım ama dayanamıyorum azcık dinlenmek için... bu sefer hanfendinin keyfi bozuluyor nasıl tekmelemek nasıl tekmelemek bütün gücüyle... uyku sersemi eşime gösteriyorum bak şu eşek sıpasına diye... bütün gecem böle geçti... şimdi sabah ben işlerimi hallediyorum bizimki uyuyo tık yok... keyfi yerinde :suclu:

Alıntı yapılan: aydolunayda - 10 Mart , 2012, 12:50:36
bizim hanfendide bu aralar bana eziyet etme halinde... son bi kaç gecedir sürekli uyanıp duruyorum... bizimki tekmeleyip duruyo... onun keyfine göre yatıyoruz... sola yatmaktan kalça kemiğim artık uyuştu:) diğer tarafıma dönüyorum sol kalça kemiğimi eişme ovduruyorum bi süre... sonra  diğer tarafta ağrımaya başlıyo... sırt üstü yatıyorum... öle yatmamam lazım ama dayanamıyorum azcık dinlenmek için... bu sefer hanfendinin keyfi bozuluyor nasıl tekmelemek nasıl tekmelemek bütün gücüyle... uyku sersemi eşime gösteriyorum bak şu eşek sıpasına diye... bütün gecem böle geçti... şimdi sabah ben işlerimi hallediyorum bizimki uyuyo tık yok... keyfi yerinde :suclu:
keşke benımkide tekmelese ben hiç anlamıyorum daha.tekmeleme yok benımde 23 haftalık tekmelıcegı gunu umutla beklıyorum :amin:

Kızlar bugun bır yazı okudum korktum ben hamıle kaldıgımdan berı kırmızı ete cok dustum.Yanı kırmızı et faydalı dıye bırde ben kansızım ne zaman dısarı cıksam döner,iskender,köfte türü şeyler yiyorum.Ben küçük bir şehirde yaşıyorum etlerın daha temız oldugunu düşünüyorum.
Özellikle yemeklerimide küşbaşı etle yapıyorum bebegım ıcın daha faydalı olur diye.Ama bugun bir yazı okudum erkek bebek beklıyen hamılelerde kırmızı et yenmesı cokta faydalı degılmıs sperm sayısını aza düşürüyormuş,kısırlık yapıyormus çok korktum Allah korusun ya artık cok yemıcem dısarda et.Hamileyken çok et yiyenler varmıydı?

kelebekkk

kızlar 2 nisanda bende ayrıntılı ultrasona giricem çok zevkliydi ilk oğlumda da çok heyecanlanmıştım şimdi de sabırsızlıkla bekliyorum. oğluşum bu ara çok yaramaz bende tekmelerdenn fazlasıyla nasibimi alıyorum. 19.haftamdayım 3 kilo almışım doktor fena değil iyi dedi  ;D
bebek de çok şükür sağlıklı dedi, 400 gr.olmuş  :nazar:
Allah hepimizin bebişlerine sağlık versin, şimdilik kaçıyorum oğluşu bugün okuldan sonra sinemaya götürcem çizgi film günlerimiz başladı yine  ;D

<<<peri masalı >>>

kızlar uzun zamandır yoktum ya size bişi sorucam yarın benim kontrolum var ve dotorum daun sendromuna bakıcam emin olalım bir sorun gözükmüyor ama 20 hafta gibi gel test yapalım dedi nasıl bir test yapıcak korkuyorum karnımdan iğne ilemi bakıcak nasıl bişi bu başına gelen varsa yardım etsin  :'(

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: <<<peri masalı >>> - 14 Mart , 2012, 10:29:19
kızlar uzun zamandır yoktum ya size bişi sorucam yarın benim kontrolum var ve dotorum daun sendromuna bakıcam emin olalım bir sorun gözükmüyor ama 20 hafta gibi gel test yapalım dedi nasıl bir test yapıcak korkuyorum karnımdan iğne ilemi bakıcak nasıl bişi bu başına gelen varsa yardım etsin  :'(

canım merhaba normal her zaman yaptığı gibi kan tahlili yapacaktır karından sıvı alma yani amniyosentez sadece riskli durum varsa yapılır. senin doktorun emin olmak için sanırım dörtlü tarama testi yapacak. ikili ve üçlü tarama yapmışmıydı daha önce?

<<<peri masalı >>>

evet canım yaptı ama üçlü tarama testi yapmadı dötrlü tarama testi yaptı ve sonucunu yarın öğrenicem ve dedi ki emin olmak için bir tets daha yapıcam dedi bende korktum çünkü tek yolu kalıyor oda karından sıvı almak ve bunun tehlikeli olduğunu duymuştum