28 Mart , 2024, 11:13:57

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

SEZERYANDA SONDA TAKTIRAN VARMI?

Başlatan sude, 17 Mayıs , 2008, 11:04:41

« önceki - sonraki »

sude

ARKADASLAR sezeryan ıle dogum yapanlar sonda taktırdınızmı nası takılıyor.cok acıyormus galıba takarken.ben taktırmaktan vazgectım acaba dogumdan sonra kalkabılrmıyımkı tuvalete.cok az kaldı artık dogumuma heran dr cagırabılır cantamız valızımız herseyımız hazır ama ben hazır degılım korkuyorum ya cıkamazsam ya eve gerı donemezsem dıye.aranızda bu korkuları yasayan varmı yoksa sureklı yatmaktan pımpırıklımı oldum ben :ehi:
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

yeşil

korma şeker sonda korkulacak bişey değil ben normal doğum yaptım ama mesanede kalan idrar için sonda taktılar hiçte acı veren biişey değil ayrıca her konuda iyi şeyler düşün ki iyi şeyler olsun dimi ama bence sen bunları düşünme onun yerine hastaneden döndüğünde bebeişlerinle başbaşa kalınca napıcaksın onu düşün :k06:

sude

dusunmezmıyım oynıcam koklıcam hep onlarla vakıt gecırıcem
ama sende dogum sendromu yasamıssındır emınımkı heyecan stres panık herkes yasamıstır mutlaka.ve suanda bende yasıyorum normal dıye dusunuyorum.haksızmıyım yoksa.merak ettıgım  ve ogrenmek  ıstedıgım ıcın  sordum.tesekkur ederım ılgıne :-[ :-[ :-[

mavili

sudecim sonda takmak zorundalar çünkü sezeryandan sonra hemen öyle kalkamazsın üstelik serum takacakları için sık sık idrara çıkman gerekecek kendini yorarsın yeşilin de dedigi gibi gerçekten korkulacak bişey degil dogum konusunda heyecanlı olman gayet normal ben 27 haftalık hamileyim ve her geçen gün heyecanım ve de korkum artıyor Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin korkma canım sen bol bol dua et

sude

cok saol canım tesekkur ederım mecbursa yaptırıcaz tabıkı.napalım acısada acımasada yaptırıcaaz degılmı.allhım senıde kurtarsın ınsallah bır avazda sag salım kucagına almayı nasıp etsın.rabbım tum evlat ısteyenlere hayırlı saglıklı evlatlar versın ınsallah.öptum canım hoscakal :flowers: :wave:

nihalim

canım benım sonda taktırmama gıbı bır sansın yok sanırım bende ıstememıstım ama olmaz dedıler taktılar ama cok acımıyor aslında yanı takan hemsıreyede baglı bıraz aslında benım acıdı ama ben normal bır muayenede bıle cok canım acır ondandır heralde hatta taktılar okadar canım yandı zaten sancı cekıyorum orda tam yukarı cıktık amelıyathaneye sonda cıktı delı olcaktım yanıı  :cildir: sonra ben spınal anestezı oldum uyusturduktan sonra taktılar dolayısıyla acı hıssetmedım...amelıyat sırasında uyanıktım yanı.hemen tuvalete gıdemzsın canım benı dogumdan sonra cok ıyı anlıcaksın suan anlatsama bıle hafıf kalır ılk dogumdan cıkınca acı hıssetmıyorsun ama uyusma etkısı gecınce agrılar baslıyo ama hemen ılacla kesıyolar merak etme ama tuvalete ancak gece cıkablırsın soylekı ben saat 15.00 te dogum yaptım gece 11.30da ayaga kalktım ama yeremı bastım gogemı bılmıyorum...ama cok zorladım kendımı ben kalkmalıyım dıye dırenclı olmak lazım...ama o acıalrda gecıyo benım mesela 1 haftada gectı ılk agrılar ıkı gunde gecıyo hatta cok degıl yanı hemen bebıslerınle ılgılenmeye baslayabılırsın hıc korkma ben dogum yaptıgım gece annem uyurken kalktım kızımın altını degıstırdım gızlıce  :k06: yanı bu bebısler ıcın her seye deger dıyerek sozume son vereyım...

Organik_Seker

:)Bende cok korkuyordum sondadan, sezeryan oldum bende bayılmadan taktırmam dedim bayılttıktan sonra taktılar sende ole yaptır bende dogum yaptıktan 4 saat sonra gezınıyorum amelıyattan cıktım allahım su dıye nasıl yalvarıyorum eşim elini ıslattı 1 damla azıma verdı ayy anlatamam nasıl bişi oldugunu açlıktanda ölüyordum:)habire komposto dandik dündik yemekler heheheh korkma canım benim abartılan kadar deıl sezeryan

Nazar duası
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ

elvan

sude allah kurtarsın. bebeğini sağlıkla kucağına al inşallah.

benim sondayı iğneden sonra taktılar bunu ben istemiştim özellikle sorun olmadı dolayısıyle.
sen bunları düşünme geçici şeyler onlar. önemli olan bebeğin doğduğunda onu sana getiriyolar.o an ki paylaşımınız çoook güzel.ne kadar yakın olabilirsen o kadar güzel. hemen senin kokunu alıyo ve kaydediyo.bana oğluşumu getirdiler ve onu sıcacık yanağından öptüm. işte bu kalıyoooo diğerleri geçiyo tamam mı canım allah sana da nasip etsin.   

mavili

öyle heyecanlandımki yazdıklarınızı okurken biran önce kızıma kavuşmak için sabırsızlanıyorum onu kucagıma alacagım günü dört gözle bekliyorum Allah tüm hamişleri bir avazda kurtarsın sağ salim bebişlerine kavuştursun inşallah sezeryandan korkuyordum ama biraz rahatlattınız beni sağolun herkese iyi günler tatlı bebişleri öpüyorummmmmmmmmmmmm :k06:

emel efe

merhaba canım ben sezeryan oldum ve sonta taktırmadım ama daha once bır kıst amelıyatım vardı 1 yıl once kadar o zaman taktırdım sadece derın bı nefes al bıttı ama dogumu ozelde yaptım ve hıcte ustelemedı doktoruma sordum tamam ıstemıyosan takmayız dedı ama cok sasırdım hıc cısım gelmedı sonta olsa doluyo ya o torbalar meger sonta cekıyomus yanı bılemıyorum ben ıstemedım doktoruna soyle ama sıgortada takıyolar sanırım canım

sude

saolun kızlar cok tesekkur ederım benı ınanın cok rahatlattınız korkmuyorum artık dıyebılırım.bende uyuduktan sonra takın dıcem allah herkese kolay dogumlar nasıp etsın ınsallah. :amin: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:

helen20

bende sezeryanla dogum yapacam sonda takacaklarmıs bana da uyuduktan sonra takın diyecem eger dinlerlerse korkuyom ???

oozge

HELENCİM GELME BAKİM SENN BÖLE YERLEREEEEE KORKUOSUN ZATEN SMDI DHA COK KORKUYOSUNN :y25: :y25: :y25: :y25: :y25:

HERSEY OLACAGINA VARIR EGER ACI CEKMEK GEREKIYO Kİ HIC ACI DUYMUCAGNIZI DUSUNEMMEK GEREK ZTN AMA SENIN ZORLANMAMAN ICIN TAKILAN BISI SONDA O AGRIYLA NSL SUREKLI TUVALET IHTIYACINI KARSILICAKSIN  CNMM.

BAK COK AZ KALDI LUTFEN STRES YAPMA UZME KENDINII SADECE GUSELL HEMDE COK GUSEL SEYLERI DUSUN BOL BOL HAYAL KUR AMA DUSUNME GERISINIIIII CUNKU OLCAK BISEYE KIMSE ENGEL OLAMIYO MALESEFF KESKE DOKTORUN BEN OLSAMDA 1DK DA ACISIZ SANCISIZ DOGUM YAPTIRSAM SNA SONDA BİLEM TAKMADANN YAWWW :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

helen20

keske doktorlar senin gibi düşünse canım en acısız hastamı nasıl dogurturum diye ama nerdee
doktoruma diyom dogumdan sonra agrı pompası taktıralım diye eski bir yöntemmiş allah allah heryerde kullanılıyor cokta faydalı sonuzta gelde anlat

dikişler eriyen dikiş olsun diyom yook iyi değilmiş ya ben öyle istiyom ya neden beni dinlemiyor bu doktor yaa nedeeeen :cildir:

ama yok gidince dökecem içimdeki öfkeyi bir anneye de böyle yapılmaz ki insan moral verir sizin gibi  :dontknow:

oozge

soyle cnmmm dr.'a hatta onu bana yolla ben bı gusel döveyım onu tuanamın annişine neden bukdr katıymışşşş ogrenırıs :caca: :caca: :caca: :violent1: :violent1: :violent1:

ama onlrda haklı bıyerdeee ne gaddar anneler varr herkes böle dusuncelı fılan degılkııı bak sen herseynı dusunuosunnn ama dktrlrda alıskmı dgl neeee :caca: :caca: :caca: :caca:ugrasmak zor gelıo heraldeeee sankı kendılerı dogurcaktaaaaaa davulun sesı uzaktan hos gelırmışşş dıe bı laf varr :k06: