SEZERYANDA SONDA TAKTIRAN VARMI?

Başlatan sude, 17 Mayıs , 2008, 11:04:41

« önceki - sonraki »

pamuksekeri00

banada nst den sonra lavman yaptı. sonra sedyede sonda taktı ilk steril pamukla silince irkildim daha takmadım dedi. sonra takmaya başladı bir az acı oldu ama o kadar da fazla değildi. zaten ameliyat vs. onu unutturuyor.. ameliyattan sonra kalkmak zor olduğu için ilk saatler bence güzel birşey...

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

valla bana ne sonda takıldı ne de lavman yapıldı..dogumdan once 6 saat aclık istmişti doktorum sadece o kadar..dogumdan sonra ilk idrarım içinde yattıgım yataga kuvet vari bişi getirdiler altıma koydular bende saldım gittiii  :ehi: :ehi: o yuzden bir rahatsızlıgım olmadı..

Lă_Tăhzen!

istesende istemesende takılıyor zaten amelıyat esnansında muhakkah yapılıyordur uyanıncaya kadar kendıne gelınceye kadar kucuk abdestın lavmanı hıc hatırlamak ıstemıyorum cokkk ıgrenc bıseydı yaaa  :icon_pale: :y25:

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

doktorcum artık gerek olmadıgını söyledı ve uygulamadı bende cok korkuyordum ozellıkle sondadan korkulu ruyaydı..lavmanı ise açlık oldugu ve son kez tuvalete cıkıldıgı ıcın gerek görmuyorlar..ama zannedersem o da hastanesıne göre degısıyor..

ırmak184

sonda taktılar banada ama hiçbişey hissetmedim korkulacak bişey yok,dogumdan hemen sonra cıkarıyorlar zaten  ::)

мiŁenα.

Banada taktılar hemşirenin ilk girişimi başarılı olmadı çünkü canım çok yandı ikincide taktı hemşireye demediğimi bırakmamıştım çok yanmıştı canım :y25:

çıkarırkende hafif acıdı :ehi:

Buarda sonda takıldı yanımda kuzenim kalıyor diyorum ki tuvaletim var yapamıyorum sontayı çıkarsın hemşire diyoprum kuzenim spoşeti kaldırdıki ben zaten yapmışım çişimi :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: anlamıyorum yaparkenede :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

:love9: :love7: :love9:

ESİNCİK

ayy şimdiden gözüm korktu hemen dr la konuşup bu işi sondasız halletmeliym :-\

Demet_dk

illa sonda takılacak diye bişey yok

doktorum bana takmadı son dakikaya kadar tuvalete çık dedi
zaten akşamdan itibaren bişey yememiştim tuvalet ihtiyacım olmadı
doğumdan sonrada gerek olmadı hemşireler yardımcı oldu küvet getirdiler saolsunlar  ;D

CeRoXiMo

Ne sonda ne lavman, korkulacak birşey yok, ikisi için de geçerli: kendinizi kasarsanız acı artar. Her hastanenin ve doktorun prosedürü farklıdır tabi, ben doğum yapmadım ama iki işlemden de geçtim birkaç kez ne yazık ki:) Sondayı hiç hissetmedim desem yeridir, lavman ise biraz garip bir durum  :laughing7:

Bebişlerinizin rahat gelebilmesi için, ameliyat sonrasında sizin rahatınız için yapılıyor bunlar, hepi topu ikisi birden 2 dakikada bitiyor, tuvalete çıkma kısmı biraz uzar sadece.

ESİNCİK

doktorum sondayı sıvı takibi için taktıklarını söyledi, yani tuvalete gidemeyeceğim için değilmiş :dontknow:

Lă_Tăhzen!

sondayı bana bayılttıktan sonra takmıslar  ama lavman cok pis bişeymiş ya  :igrenc:  sırf lavman bana bıdaha dogurmayı sogutturdu  :y25:  kadın beceriksizmiş  :caca:

мiŁenα.

lavman :igrenc:

doğum aslında muhteşem birşey ama sonda lavman vajinal muayine vs çok kötü :igrenc:

can yine cannnn

bugün  dr herşeyi konuştum lavman yok  :muzz: :muzz:
sondayıda uyuştuktan sonra ameliyat hanede takarmısınız dedim tmm dedi  :muzz: :muzz:
bişeyler yazdı çizdi ama hemşireler uygularlarmı acaba  :y25: :y25:
hele öyle yapmasınlar  :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:
can dediklerim....

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

sonda takıldı bn o sırada sancı cektigim için kndimi biraz kastım ve haliyle acıdı lavma yapmadılar
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

мiŁenα.