SEZERYANDA SONDA TAKTIRAN VARMI?

Başlatan sude, 17 Mayıs , 2008, 11:04:41

« önceki - sonraki »

emosum

saol canım sonucta bizde 9 ay boyunca karnımızda tasıyoruz ve onlar için herseyi yapmaya hazırız :opucuk:

mavili

ya birde mecburen olmasa bile hani kişi kendi istegiyle sezeryan olsa bile bu kişinin kendi tercihi saygı duymak gerekmezmi onlarda acı çekiyor sanki sezeryan acısız bişey 0 agrı ve sızı

öyle olsa anlarım normal dogum sancısından korkup sezeryan olanları ama sezeryan da agrılı bir işlem sonuçta bence burada sezeryan olmak zorunda olana da kendi istegiyle sezeryanı tercih edene de saygı duyulmalı tabi normal dogum içinde aynı şey geçerli onu yapana da saygı duyulmalı önemli olan 9 ay acısı tatlısıyla karnında taşımak birşekilde dünyaya getirmek

sude

Bızde hemen şıp dıye dogurmadık neler cektık ne acılara dayandık nıye canımız kanımız parcamız yavrumuz ıcın normal dogum olsaydı da sezeryan dusunuyordum ben ama allah ıkızlerımı verdı mecbur sezeryan yaptırdım.aman kımseyı takmıyorum artık ben kendımı ve kendı yasadıklarımı bılırım kımseyı dusunecek vaktım yok kım ne derse desın.neyse bu konu cok uzadı bı laf atıldı soyleyen yok ortada.bıde buyutulecek bısey yok dıyor.sen yazalı uzun zaman olmus olabılır ama bız yenı gorduk ben yenı okudum mesela.
neyse kızlar osge haklı kımseyı takmayın bız bebişlerımızı dusunelım.hoscakalın optum hepınızı benım yaramazlar uyandı uyumuyor
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

minik tosbam

12 Temmuz , 2008, 23:12:35 #33 Son düzenlenme: 15 Temmuz , 2008, 15:26:38 Emine
veee soruyu soralı epeyce geçmiş ama ben gene de cevap yazayım sonda hem normal doğumda hem de sezeryan da takılmak zorunda özellikle de sezeryanda ,çünkü ameliyat sırasında mesaneye zarar verilip verilmediği ancak bu yolla anlaşılıyor,sonda korkacağınız en son sey olmalı tam takılırken ki takan kişi söyler deeeerrriiiiinnnnnn bi nefes almak yeterli hiç acımaz benim de acımadı yani tabi kki kişiden kişiye değişir ama korkulacak bi olay değil,ayrıca normal doğ.da sadece idrar boşaltılıyo yani sonda hemen çıkartılıyo ama dediğim gibi mesane den dolayı sezeryanda siz kendi başınıza wc ye gidene kadar kalıyo,herkese hayırlı doğumlar dilerim...

eylülüm

14 Temmuz , 2008, 03:23:34 #34 Son düzenlenme: 15 Temmuz , 2008, 15:24:38 Emine
slm arkadaşlar bende sezeryanla doğum yaptım ve sonda falan takılmadı bende çok korkuyodum hatta doğumdan önce doktoruma sordum hayır takmıycaz dedi ohh dedim zaten doğumdan 4 5 saat sonra ayağa kalktım ve tuvalet ihtiyacım falanda yoktu yanii gayette problemsiz oldu bence şart değil  ;)

gün batımı

şükür konuya aklı başında bir mod el atmış :basardim:

sevda

Ben normal doğum yaptım vee sonda takılmadı bana kıslarr o nedenle benim cevabım bukadarr olucekk... ;)

Allah herkese hayırlı doğumlar nasip etsinn... :amin: :amin: :amin:

bal küpü

korkma sudecim bende çok korkuyodum oraya çıkana kadar sadece yanma hissettim okadar

emosum

bende sezeryan oldum ama banada sonda takılmadı ben istemedim daha dorusu :k06:

mavili

ben normal dogum yaptım ama epidural anestezi ile ve 22 saat sürdü epidural anestezide bacaklarını oynatabiliyorsun ama üzerinde duramıyorsun güç yok bu yüzden bana sonda takıldı ama acısını duymadım hiç birde sonda takılı kalmadı bende mesane boşalınca çıkardılar 3 kere takıldı bana :ehi:

emel..

mavili

sancılarım başlatıldıgı zaman saat sabah 8 di ben ertesi sabah 6yı 20 geçerken kızımın sesini duydum ama benim dogal sancılarım yoktu suni sancı ile  dogum başlatıldı

emel..

ama bu çok uzun bir süre diil mii :icon_scratch:

mavili

ilk dogumlarda süre uzun oluyor canım tabi herkese görede degişiyor korkma canım epidural iyi yapılırsa gerçekten rahat bir dogum oluyor benimki şanssızlıga geldi

dehliz

sonda bence kesinlikle uyutulduktan sonra takılmalı