29 Mart , 2024, 18:40:58

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

SEZERYANDA SONDA TAKTIRAN VARMI?

Başlatan sude, 17 Mayıs , 2008, 11:04:41

« önceki - sonraki »

tweety0555

ILKINDE TAKTILAR IKINCI DOGUMDA SONDA ISTEMIYORUM BEN DEDIM ..SAGOLSUNLAR TAKMADILAR SONRADA BEN WC YE GITTIM KENDIMJM ZATEN...

__nil__

Alıntı yapılan: tweety0555 - 29 Ocak , 2012, 18:17:29
ILKINDE TAKTILAR IKINCI DOGUMDA SONDA ISTEMIYORUM BEN DEDIM ..SAGOLSUNLAR TAKMADILAR SONRADA BEN WC YE GITTIM KENDIMJM ZATEN...

canım ikincide taktırmamışsın epidural olduysan ayakların uyuşukken nasıl wcye gidebildin

burcum

bana sonda epidural yapıldıktan sonra takılmış hissetmedim yani çıkarılırken de hissetmedim çok şükür :amin:

hümeyra_t_e

banada taktılar yanıyo takarken ama sonrasında bişe hissedilmiyo sürekli o halde wcye gitmekten iyidir :)

__nil__

ya zaten takılmadan nasıl oluyor ki epiduralde anlamadım sonuçta bikaç saat kalkamıon ayaklar uyuşuk oluyo şart bencede.ama tabi uyuştuktan sonra takılsa iyi olur

burcum

birkaç saat dediğin ben 6 da ameliyata girdim gece 2 de kaldırdılar ilk yürümek için :icon_thumright:

__nil__

Alıntı yapılan: burcum - 30 Ocak , 2012, 00:34:36
birkaç saat dediğin ben 6 da ameliyata girdim gece 2 de kaldırdılar ilk yürümek için :icon_thumright:

aaa neden o kadar uzun  sürdü ki canım o da mı hastaneden hastaneye değişio benim ablam kuzenim filan 4-5 saate kalktılar

burcum

hastaneden hastaneye değişiyor canım ben ameliyata girdim 6 da 7.30 falan odama indim 6.5 saat sonra yürüttüler işte :icon_thumright:

izemsevi

bende sonda taktırdım hafif yanmanın dışındsa hiç birşey hissetmedim tabi takan hemşirede önemli eli hafif olmalı ama genede korkulacak bieşey değil çok korkan olursa dr görüşsün anestezi verildikten sonra taktırsınlar

SABIRTAŞI

Alıntı yapılan: burcum - 30 Ocak , 2012, 00:24:50
bana sonda epidural yapıldıktan sonra takılmış hissetmedim yani çıkarılırken de hissetmedim çok şükür :amin:
AYNEN BENDE HİÇ HİSSETMEDİM HİÇ ZORLUK OLMADI BENDEDE UYUŞUKLUK GEÇMEDEN DE ÇIKARTILDI ZATEN.....

Dilara Ebrar

aaaaaaaaay çok rezalet bişi oluyor yaaaa. :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead:   masada yatıyorum epidural yapıldı ben daha yeni yeni uyuşuyorum 2 kişi bacaklarımı açtı ve o zaman yapıldı.yani ben hissetmedim ama yinede bi tuhaf oldum.doktorumda ileri ileri daha ileri sok diodu  :cildir: :cildir: :cildir: çıkarırken zaten bişi hissetmiosun onda sıkıntı olmadı  ama ben eve geldikten sonra falan wc de hissediyordum ascık yanma oluyordu.kesin çok ileri sokulduğu içindi  :caca: :caca:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

aydinays

Benimde takıldı ama ben çok bişi hissetmedim. Birde doğum sancımın yanında o hiç bişi değildi yani.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

nehirmiray

mecburen takılıyor...bende de sezeryan öncesi hemşire taktı..eli çok hafifdi bide takılırken kendinizi kasmassanız bişey hissetmiyosunuz..takana da bağlı ama birazda psikolojik bence...