28 Mart , 2024, 20:56:11

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

sezeryanla yapılan doğum sonrası...

Başlatan __nil__, 15 Şubat , 2012, 23:20:28

« önceki - sonraki »

aydinays

Benimde dikişler yapıştırma hiç bire sorun yaşamadım. Ve benim doktorum nöbetçi doktordu ben doğum hastanesinde yaptım. Çok da memnun kaldım. Ameliyatımın ikinci günü ben ayaktaydım. Oğluma saat başı süt sağmak için ayağa hemen kalmak zorunda kaldım. 1 hafta olduktan sonra evde hemen hemen çoğu işimi yaptım. Ve dikişlerim çok şükür iyi. Tabi o his kaybı hala var. Oğlum altını değiştirirken sağlam tekmeler savuruyor arada sızı oluyor ama dayanılmayacak gibi değil.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Dilara Ebrar

hastanede ilk gece yanımda annem kaldı.her emzirmede (yaklaşık yarım saate bir) beni yataktan kaldırıyordu. :cildir: :cildir: :cildir: o zaman çok kızıyordum ama iyikide çok hareket etmişim.iyileşmede çok yardımcı oldu o hareketler.
hadi kalk emzir oğlunu  :-ooo
hadi kalk azcık yürü  :-ooo
hadi kalk şunu iç  :-ooo
hadi kalk şunu ye  :-ooo

zaten eve geldik 6.günümde evde sadece eşim ben ve oğluşum kaldık.her işi ben yaptım.eşim işe gitti.oğlumun bakımı yemek ev..... :love9: :love9: :love9: :love9: çok güzel günlerdi hepside çok zevkliydi yaaa :y25: :y25: :y25:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 09 Mart , 2012, 09:21:44
hastanede ilk gece yanımda annem kaldı.her emzirmede (yaklaşık yarım saate bir) beni yataktan kaldırıyordu. :cildir: :cildir: :cildir: o zaman çok kızıyordum ama iyikide çok hareket etmişim.iyileşmede çok yardımcı oldu o hareketler.

zaten eve geldik 6.günümde evde sadece eşim ben ve oğluşum kaldık.her işi ben yaptım.eşim işe gitti.oğlumun bakımı yemek ev..... :love9: :love9: :love9: :love9: çok güzel günlerdi hepside çok zevkliydi yaaa :y25: :y25: :y25:
cnm ilk günden ayaga kalkabildinmi  ??? beni hastanede hic kaldirmadilar ilk gün hep yattim bebegimede hemsireler bakmisti sadece emzirirken yanimdaydi bide hic yemek vermediler  :dontknow:  ikinci günü kalktim ama 2hemsire zorlan kaldirdi cok acimisti  :sad1: 
:nazar: :nazar:

__nil__

gülcüm burada ameliyattan 4-5 saat sonra ayağa kaldırıp wcye götürüyorlar yürütüyorlar filan

aydinays

Alıntı yapılan: gulum22 - 10 Mart , 2012, 01:04:52

cnm ilk günden ayaga kalkabildinmi  ??? beni hastanede hic kaldirmadilar ilk gün hep yattim bebegimede hemsireler bakmisti sadece emzirirken yanimdaydi bide hic yemek vermediler  :dontknow:  ikinci günü kalktim ama 2hemsire zorlan kaldirdi cok acimisti  :sad1: 

canım ilk gün kalktım bende. Burda öyle kaldırıyorlar. Benim çok rahat geçmişti. Oğlumu ayılır ayılmaz emzirmek istedim. Bir iki kez çekebilmişti ama sezeryanla olduğu için süt gelmemişti.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: aydinays - 11 Mart , 2012, 11:05:15
Alıntı yapılan: gulum22 - 10 Mart , 2012, 01:04:52

canım ilk gün kalktım bende. Burda öyle kaldırıyorlar. Benim çok rahat geçmişti. Oğlumu ayılır ayılmaz emzirmek istedim. Bir iki kez çekebilmişti ama sezeryanla olduğu için süt gelmemişti.
masallah cnm ozaman size ya  :nazar: :nazar: ben valla 2.günü aglayarak zorlan kalktim bebek gibi hemsireler beni güldürmeye filan calisti yardim etmislerdi hic unutmam  :k06: :k06: cok zordu ya sanki karnim düscekti diye elimlen tuttum  :honk: :honk: ama sonrasinda baktim hareket ettikce geciyo 3.gün hic yatmadim hep gezdim yavastan gecti sükür  :muzz: :muzz:

Dilara Ebrar

benim epiduraldi bu yüzden hiç bişi hissetmedim ki.ağrım yoktu yani.dikişlerin yeri bile acımıodu.ameliyattan sonra bacaklarımı hissetmeye başlayınca hemen ayağa kaldırdılar.saat 2 de çıktım saat 7 de kaldırdılar.yani 5 saat sonra.bebeğimi hiç bayılıp ayılmadığım için odama gelir gelmez memeye verdiler.anındada sütüm gelmişti  :nazar: :nazar: :nazar: oğlum 20 lerine kadar sadece sütümden içti.allah şükür. :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: 
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 12 Mart , 2012, 12:21:19
benim epiduraldi bu yüzden hiç bişi hissetmedim ki.ağrım yoktu yani.dikişlerin yeri bile acımıodu.ameliyattan sonra bacaklarımı hissetmeye başlayınca hemen ayağa kaldırdılar.saat 2 de çıktım saat 7 de kaldırdılar.yani 5 saat sonra.bebeğimi hiç bayılıp ayılmadığım için odama gelir gelmez memeye verdiler.anındada sütüm gelmişti  :nazar: :nazar: :nazar: oğlum 20 lerine kadar sadece sütümden içti.allah şükür. :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
benimde epiduraldi hemde dikis filanda yoktu yapistirma ama ne biliym ben biraz mizmizim böyle seylerde abartiyom kendimce  :k06: :k06: iyi masallah senin sütün gelmis hemen benim baya gelmedi  :-\ bide hic unutmam saga sola dönüpde yatamamistim hep sirt üstü dönünce cok aciyodu  :honk: :honk: :honk: ama gercekten hayret ettim türkiyede hemen kaldiriyolar ben idrarimi torbaya yapmistim bide altimi hemsireler temizlemisti utanmistimda  :icon_pale: ama artik bidaha olursa kismetse normal dogum istiyom  :k06:

nehirmiray

bende sezeryan oldum..dikişerim estetiikdi..sezeryan sonrası 15 saat sonra ayağa kalktım..ağrım çokdu,ağrı kesiciyle durdum..kızımda solunum yetersizliği oldu 2 saat kadar küvezde kaldı..o yüzden geç emzirdim ama sorun olmadı..emdi yani..2 gün yattık..1 gün evde kaldık..4.gün kızım çok uyudu,sıvı kaybı ve enfeksiyon oluşmuş kan değerleri yükselmiş ve sarılıkda oluşdu..tekrar 2 gün yattık hastanede,yavrumu bırakıp eve gitmek zorunda kaldım,ama sürekli gelip emzirdim ve kuzum çabuk toparlandı..3.530 gr doğdu 3.160 gr düşdü 1 hafta içinde doğum kilosuna ulaşdı çok şükür..hastanede sütüm azdı,size tavsiyem eğer bebeğiniz doymuyor gibyse ve sütünüz azsa hemşireler mama verelim derse verdirin..sarılık riski artıyor yoksa.. :ehi: