26 Nisan , 2024, 15:04:46

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

hamilelikte kanama

Başlatan minis33, 24 Ağustos , 2011, 13:28:24

« önceki - sonraki »

minis33

merhabalar ben şuan 14 hafta 4 günlük hamileyim ama her hafta olamsada 10 güne bir aşırı kanamalarım oluyor hstanede yatıyorumçve her kanamada< cok korkuyorum aynı durumda olanlar varmı acaba yada bu kanamalar sürekli devam edermi doktor bile şaşırıyor artık her hafta hastaneye gidiyorum kanamam var lekem var şeklinde şikayetlerle.çok üzülüyorummm.... :crybaby2:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Gecmis olsun.benimde k.rengi akintim oldu azcik suan hastanede yatiyorum.benimde nedeni tam bulunmadi kesenin disindan bi yerden geliomus.Allah yardmcimiz olsun
:nazar: :nazar:

ยรlคภ๓คz göภlüm

ben de hamileyken beş aya kadar kanamam oldu. ama bende düşük tehlikesi vardı. bazen bir parça kan bazen de kahverengi lekelenme şeklinde oluyordu. doktor parçalı ve kırmızı olursa mutlaka gel diyordu

°•.ℓανιηуα.•°

BEN DE HAMİLELİĞİMİ KANAMALI GEÇİRENLERDENDİM. 7-13. HAFTA ADET OLUR GİBİ KANAMAM OLMUŞTU. DİĞER HAFTALARDA DA ARA ARA OLMUŞTU. BENDEKİNİN SEBEBİ RAHİM YARASIYMIŞ.

minis33

sizedegecmiş olsun.Evet ultrasonda bakıldıgında kanama kesenin dışında görülüyor zaten benim lekelenmelerin dışında 2 kere çok aşırı kanamam oldu hatta pıhtı şeklinde bir parça bile düştü dün çok korktum.İğne ve progestron hap kullanmaktan başka hiçbirşey yapılamıyacagını , vücudun kendisin bu kanama olan yeri iyileştireceğini beklemekten başka birşey olmadıgını  doktor sölüyor .Kanamalar çok korkutuyor beni.Kanama olunca kasık-karın bölgesnde de aşırı ağrı oluyor bide... :'(

minis33

Banada doktor daha başlangıctan beri düşük riski oldugunu sölüyor kanamaları başka şekilde yorumlayamayız şeklinde konuşuyor .Ben hamileliğim  ilk ayında zaten adet kanaması gibi kanama ve kasık agrısı ile bir başlangıc yaptım.Ogun bugun sürekli lekeler oluyor zaten  20 gündür raporluyum evde yatıyordum am iyi oldum derken dün yine aşırı kanama oldu işte.artık tuvalete gitmekten korkar oldum... :y25:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Cok kafana takma masallah 4.aylik olmusun.cok ayakta durma he uzan bol su ic ins bidaha olmaz.

minis33

:k06: teşekkür ederim. Çalışan birisi evde sürekli yatınca düşünüyor istemeden herşeyi bende stres yapmak istemiyorum ama herkes üzülüyor benimle birlikte.

KONYALI

cnm kesın teshıs konulması gerekıyor, herkesın hıkayesı farklı tabi..benimde kanamam oldu ama asırı değil lekelenme şeklinde...
ama kanama alanımı yoksa hematommu var sende kesın teshıs gerekır cnm...
ınsallah bebegını sağlıkla kucağına alırsın cnm

susanna

benimde ilk dönemlerimde (6ve7. haftalar) kanamam olmuştu kesenin dışında
doktorumun söylediğine göe kesenın kısmi ayrılması yuzunden olmuş yapabiliceğim hiç nisey yok bebeğin gelişimi devam ediyor progesteron vericem ve dinleniceksin demişti sükürki çok uzun sürmeden kanamam kesildi fakat rahimin ayrılan keseyi tekrar yakalaması 12, -13. haftayı bulmuştu

dinlen ve bol sıvı al tatlım geçmiş olsun

minis33

ARKADAŞLAR DÜN MERSİNE GELDİM VE BURDA BİR DOKTORA  GİTTİK TEKRAR ÇÜNKÜ  KARIN BÖLGEMDE AĞRILAR GİRİYOR VE UZUN SÜRE BENİ RAHATSIZ EDİYORDU. DOKTOR KASILMALARIN VAR DEDİ SERUM TAKILDI.KANAMALARINDA BU KASILMALARDAN OLUYORDUR DEDİ. bU KASILMALARI YAŞAANLARINIZ VARMI BÖLE BAŞLAYAN HAMİLELİKLERDE ERKEN DOĞUM RİSKİDE FAZLAYMIŞ. KASILMALARIN SEBEBPLERİ NE OLABİLİR ACABA? NETTE ARAŞTIRDIM BİRAZ KALSİYUM VE MAĞNEZYUM EKSİKLİĞİ SEBEPLER ARASINDAYDI...

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: minis33 - 27 Ağustos , 2011, 18:40:08
ARKADAŞLAR DÜN MERSİNE GELDİM VE BURDA BİR DOKTORA  GİTTİK TEKRAR ÇÜNKÜ  KARIN BÖLGEMDE AĞRILAR GİRİYOR VE UZUN SÜRE BENİ RAHATSIZ EDİYORDU. DOKTOR KASILMALARIN VAR DEDİ SERUM TAKILDI.KANAMALARINDA BU KASILMALARDAN OLUYORDUR DEDİ. bU KASILMALARI YAŞAANLARINIZ VARMI BÖLE BAŞLAYAN HAMİLELİKLERDE ERKEN DOĞUM RİSKİDE FAZLAYMIŞ. KASILMALARIN SEBEBPLERİ NE OLABİLİR ACABA? NETTE ARAŞTIRDIM BİRAZ KALSİYUM VE MAĞNEZYUM EKSİKLİĞİ SEBEPLER ARASINDAYDI...
doktorun ilac filan vermedimi kasilmara magnezyum iyi geliyomus ben hergün 3*2 kullaniyom sende sor kullan iyi gelir

minis33

serum takılı şuan canım multivitamin ve demir hapı kullanıyorum zaten. kasılmalar allahtan sürekli değil ama korkuyorum yinede...bunlar bide düşük riski larak söleniyor bana çok korkuyorum artık 15 haftalık oldu...

gökkusağı

Alıntı yapılan: minis33 - 27 Ağustos , 2011, 21:48:08
serum takılı şuan canım multivitamin ve demir hapı kullanıyorum zaten. kasılmalar allahtan sürekli değil ama korkuyorum yinede...bunlar bide düşük riski larak söleniyor bana çok korkuyorum artık 15 haftalık oldu...

çok geçmiş olsun cnm inş ciddi bişi yoktur  :flowers: çok yorma kendini dinlen bol bol .bende mersindeyim hangi dr a gidiosun ?
Nakşediyor yüreğime ilahi bir kudret.!
..diyor ki;
Eyy kul'um.!
imtihan'ın RABBiN.!...için,
Sabret.! ♥

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: minis33 - 27 Ağustos , 2011, 21:48:08
aslinda diyolar 12.haftadan sonra düsük riski cok az oluyo  :dontknow: insallah biseycik olmaz  :amin: :amin: kendini korkutma  :opucuk: hala kanaman akintin varmi