Lohusalık Sendromu mu Yaşıyorum Çıldırmak Üzereyim

Başlatan ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤, 04 Ağustos , 2011, 19:49:58

« önceki - sonraki »

°•.ℓανιηуα.•°

ahhh nurum.... biliyorum sen de biliyorsun bunu ama tekrarlayayım bu durum çok geçici.

geri dönüp baktığında duygularının ne kadar abartılı,lohusalıktan olduğunu anlayacaksın...

benzer durum benim de başıma geldi  :ehi: ama kayınbabamla... ben rahat edemem,gitsinler dedikçe kalmaya karar verdiler. sonra kayınbabam böbrek taşı düşürmeye başladı. eşim gece gündüz bizi bırakıp onla ilgilenmeye başladı ve günde abartısız 4-5 kez hastanenin aciline gittiler. sinirden sütüm çekildi,yavrum resmen aç kaldı. sonra eşim bunun üzerine yolladı onları....

nurcum ben bebeğimin 23. gününden beridir yalnız bakıyorum eşimle beraber bebeğime. ve o kadar zor ki... bence annenin yanında kalmasının avantajlarını da düşün. en azından düzenli yemek yiyosundur,bi işin ucundan tutuyodur. madem gitmiolar,sen de olumlu taraflarını düşün  :dontknow:

tweety0555

canımmm bende sana sunu soylıcem benım babam ogretmen olmasına ragmen bayanların oldugu yere gırmez alısverıs yaparken aman bır bayana dokunmım rahtsız hıssetmesın kendını dıye gerı ceker sureklı ..dusunur bayanları rahatsız etmım kendılerını rahatsız hısetmesınler dıye...amanın ben dogum yaptım oglum sarılık oldu 5 6 bayan var cocuklarını beklıyorlar onlarda babam ıcerı gelıyor cık demesem cıkmak aklına gelmıyor dur azcık daha gorım vs vs..yanı torun bambaska bırsey babanda emın ol torunun sevdasına yapıyordur...ben dogum yaptım annem bababanem kayınvalıdem anneannem esım babam kardesım hep beraberdık dsun ...babamn ve kardesım gıttıler ..bır gun cocugu yıkıyoruz babaannem kaynanan yıkasın ayıp olur bızım  yıkamamız dedı ıyı dedım aman allahım kurularken kulagına agzına alması ıle bende bır cıglık ne yapıyon sen dıye kulagındakı suyu cekecekmıs bırak aklsın dedım ...benım kıler sokta bu arada...dedım kı bu cocuk benım ıyıde yapsam kotyude yapsam benım dogru ve yanlıslarımla buyuyecek ..ondan sonra bana kımse mudahale etmedı...ama sunu soylım ınan gecıcı bır durum...kendını uzme onlar sneın annen ve baban...

Balböceği

Hangi durumda olursaniz olun Allah yardimciniz olsun  :amin:

Okuyunca bi an ben yasadim sankiii  :honk: :honk: :honk: :honk:

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

nurumm yasadıklarının aynısının tıpkısını ben yasadım.annem doğumdan öncede yanımdaydı ama n benımle nede eşimle en ufak bır gerılım yoktu.doğumdan sonra bambaska bır ınsan oldu sanki eşimle süreklı zıtlaşmalar benım kucagımdam bıle cocugu almalar bize sormadan çocuga bişeyler yapmalar neler neler....çocugu kıskanır oldum çünkü kendı çocugu gıbı davranıyordu neyse 10 gun sonra gıttı iyi oldu şimdi çok ama çok zorlanıyorum ama o gunlerı tekrara yasamaktansa ben kızıma tek basıma bakarım eşimle bıle aram açılmıştı o derece yani.bence o dönemde esler basbasa olmalı lohusalıkta gercekten bu olaylar cekılmıyor hergun aglıyordum bende
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

<<AyBüKe>>

Neden doğumdan sonra neredeyse çoğu kadın bunu yaşıyor  :-\    Sorun bizde mi yoksa karşımızdakilerde mi   :sad1:

doğum sonrası psikolojisi zor bir psikoloji ve bence lohusa kadının o 40 günlük sürecte eşiyle basbasa kalması yada yanında bırılerı varada mudahale etmemesi,üzerıne gıtmemesı gerekıyor ama maaleef bizim toplumuzda lohusalığını rahat rahat gecıremez kadın en zor zamanlarında cümhür cemaat insanlar toplanıp gelırler bırde bu yetmezmış gibi her kafadan bir ses çıkar çocuga sunu er,emziği reçele bandırsana ..gibi mantığa sığmayan şeyler söylerler ee lohusa kadında kafayı sıyırır halıyle,herkes çocugunu kendi istediği sekılde buyutmek ıster kendı yanlışlarıyla,kendi doğrularıyla ama yanımızdakı eş,dost,hısım akraba buna musaade etmezler çocuk kendılerınmış gibi muamele ederler sahsen bende böyle oldu ve çok zor dönemler geçirdim patlama yasıyordum ağlayarak rahatlıyordum adeta
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

herkes yaşamış ve yaşıyor.ben çok bunaldım burdan bazı arkadaşlarımla paylaşmıştım zaten ama iyice dertlenince konu açayım dedim okuduklarıma göre normal bi şey bu yaşadığım umarım hepimiz atlatırız bu günleri.normal şartlarda yapmıyacağım şeyleri yapıyorum,düşünüyorum ama elimde değil.şimdi bebeğim içerde ağlıyo ama sıra bana gelmiyoki alıyım kucağıma kırmak istemiyorum kimseyi sabredicem çünkü onlar beni anlamıyor ne annem ne babam.10 gün eşim evdeydi o da burnumdan getirdi onlara kızıp bana ters davrandı misafir geliyodu ağlamaktan yanlarına çıkıp hoşgeldiniz diyemiyodum.bir gün yemek yiyemedim baya uzun süre annem bulgur pilavı yapmıştı süt yapıyor diye.eşime dediki 1 tabak koyup getir sabahtan beri bi şey yemedi doğumdan sonraki 5.günümdü kalksın kendi alsın dedi eşim ağlamadım o anda sonra balkona çıktım ağladım iyice eşim geldi özür diledi.çok sıkıldım annen ve babandan dedi her şeyi emir veriyolar bunaldım dedi.10 gün evdeydi ama sürekli dışarı gitti eşim hiç yanımda olmadı.şimdi işe başladı beni her akşam ağlar bulunca artık idare et gidecekler sık dişini hem yemeğin yapılıyor dikişlerin tam iyileşmedi zorlanırsın iyi ki annen var diye destek oluyor.allah acılarını göstermesin böyle düşündüğüm için de bazen korkuyorum hayatta en sevdiğim kişidir annem.allah diyorum cezalandırıp yalnız koyarsa beni görürüm diyorum anneme yumuşak davranmaya çalışıyorum ama babamın sesini dahi duysam geliyolar bana.biraz da çocukluğumdan kalma şeylerden dolayı olsa gerek.babasını seven bi çocuk olarak büyümedim pek.şimdi o değişti ama aması var işte.allah hepimizin yardımcısı olsun kayınvalide kayınbaba değil ama o kadar yabancı biri bana babam  :'( geçecek allahın izniyle sonra açtığım bu konuyu görüp kendime hayret edicem  :D
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

banu_fth

Allah yardımcın olsun cnm .en azından eşin olumlu yanlarını keşfetmeye başlamış olayın ve seni o yönde telkin ediyor 
o da stresteydi muhakkak geçmiş şükür ..  :amin:  :nazar: :nazar:
seninkide geçicek . inanıyorum az kaldı geçicek .. ağlamak rahatlatıyorsa ağla canımcım. bana bazen iyi gelir .
kaynanam 15 gün gelir bakarım dedi bana da .. 15 gün ile sınırlı kalır umarım  :amin:
ben de mi böle olucam diom kendi kendime  :icon_pale:
yıkamana öğretirim yardım ederim dior .. Allahtan benim kayınbaba gelmez bize .. o evinden başka yere gitmez kalmaz  :amin: çok şükür ..
kaynanam iyidir ama öle acaip acaip davranırsa naparım bilmiyorum  :dontknow: eşim gerçi müdahele eder annesine .. ama o bütün gün işte olucak biz başbaşa  :icon_pale: neler olucak bilmiyorum ama en azından şimdiden biliyorum aşırı hassas olucağımı .. mantıklı düşünemeyeceğimi .. düşünsemde aşırı tepki vereceğimi  :-\
Allah herkesin yardımcısı olsun  :amin: :amin:

<<AyBüKe>>

Zor bi süreç gerçekten  :sad1:  Bide işin içine aile büyükleri girince daha da zorlaşıyo maalesef :-\

Balböceği

Dogumdan sonrami oluyor bunlar, banada dogumdan sonra oldu   :-\

Buyuklerimiz biraz anlayisli davransa sorun olmayacak, ben yurtdisindayim dogumda valide gelecekti

Cok dua ettim N'olur Allah'im dogumdan 4 5 ay sonra geldin dedim, bebegimle biraz vakit gecireyim dedim..

Cok sukur gercekten kim beni gorse duan kabul oldu der baskada bisi demez..

Validemin huyunu biliyorum ondan istemedim.

Aytii

doğumdan sonra illaki oluyor bu tür vakkalar

banada kayınpederim doğumdan önce sen bakamazsın bu çocuğa kayınvaliden olmazsa neyaparsın demişti bende gayet sakin bir dille kimse anasının karnında öğrenmiyor anne olmayı içten gelen birşeydir dedim ayrıca kayınvalideme ihtiyacım yok çok şükür gayette iyi bakıyorum oğluma  :icon_thumright:

eşimde dün oğluşumuzu kucağında tutuyodu ve dediki bak böyle bakılır çocuk (şakayla) yanında kayınvalidem vardı. bende çok biliyosanız bakın ozaman dedim. ikiside bir dille aa neden hemen kızıyosun kırılıyosun dediler. ikide bir bana bu tarz laflar etmeye devam etmeyin sizde dedim. ki kızmış halimi görseler ne derler  :laughing7:

aydinays

Anne hiç bakamaz olur mu çocuğuna . Bir bakamıcak iki bakamıcak üçüncüde alışacak. Acemilikler olacak mutlaka ben korkmuyorum oğluma bakmaktan. Çok şükür allaha inancım tam annelik kolay değil ama yaradanım o kadar kolaylık veriyor ki anlamıyorsun.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Aytii

ya işte benim peder çok iyi insandır ama bazen kendisini nimetten sanıyo

herşeyi en iyi şekilde o ve karısı yapıyo sanıyo

sanki anadan doğma öğrenmişler gibi

kayınvalidem çok beceriklidir maşallah oyüzden sen bakamazsın o daha iyi bakar gibi bişey salladı ortaya ama ben gereken cevabı verdim ozaman. eşimde neden bakamıcak demişti. hatta kayınvalidem bile neden bakamıcakmış dedi. oda sustu bende cevabımı verdim bidaha bişey diyemedi. zaten doğumdan iki gün sonra gitti evine peder. gittiği iyi oldu cidden çekemezdim onu burada

aydinays

Olacak o kadar aytencim. Her güzelin vardır bir kusuru. Buda kayınpederinin kusuru olsun. Ama anlayışlı olmaları çok önemli. Senin lohusalığın nasıl geçiyor ayticim???
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Aytencim helal olsun diyorum işte bu olmalı ,cevabını gayet sevıyelı bir okadarda anlaşılır bir dille vermişsin inan susp kalsaydın daha çok duyardın o tarz lafları.insanlardaki bu zihniyeti anlamıyorum ya neden bakamayacakmışızki sonuçta içgüdüsel birşey herkes kendi çocuguna iyi bakar ,onun dilinden anlar.bende hep tek başımayım 1 aydır.bugunde kırkımız çıktı çok şükür artık daha iyi anlıyorum elifimin derdi ne,ne istiyor,uykusumu var,kucakmı istiyor...gibi durumları çözümleyebılıyorum .şunu anladım tecrübeyle öğrenılen bişey ,çocugunu zaman geçtikçe daha iyi tanıyorsun ve onun dilinden anlıyorsun .çok şanslısın buarada senın peder gitmeseydi yıne söylerdi arada bazı şeyler iyice sinirlerın bozulurdu lohusalık dönemınde günleri gerıde bıraktıkça insanın tahammü gücü zayıflıyor çünkü,kayınvalidende öyle rahatsız edici bir tip değil anladığıım kadarıyla maaşallah aman nazar değmesin :nazar: