Lohusalık Sendromu mu Yaşıyorum Çıldırmak Üzereyim

Başlatan ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤, 04 Ağustos , 2011, 19:49:58

« önceki - sonraki »

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: βαlκιz - 04 Ağustos , 2011, 20:15:24
hemen hemen her yeni dogum yapan yaşar bunları
annenle konuş babana anlatsın gitsin evinee orda durması ne işe yarıyorki sen daha yeni dogum yaptın rahat edemessin ki yaa yazık
devamlı dışarı çık bebeginide çıkar eşinle çıkın biyerlere gidin kafanı dagıt
baban gündüz hep evdemi çıkmıyormu biyere
bari gitmiyorsa gündüzleri dışarı çıksın
geçicek inşallah merak etme geçer bu günler rahat edersin  ;D

yok canım sürekli evde başımda gece emziriyorum çocuk gık dedim mi kapıya dayanıyo noldu emmiyomu.7-8 gün sütüm gelmedi sülalede duymayan bırakmadılar kapıdan giren misafir ay ne tatlı maşallah diyo babam başlıyo aç yavrum annesi emzirmiyo inek süt vermiyo diye ya benim amcamın oğlunun bilmem neyimin benim sütümün gelip gelmediğini bilmesine ne gerek var anneme diyorum söylüyorum da yine yapıyo yine yapıyo diyo.annemde pek farklı değil sürekli ver çocuğu götürüyüm ben nasılsa mama yiyor diyo benim çok zoruma gidiyo sütümün az olması mama vermek bunun farkında olduğu halde azcık kızsın hemen nasılsa mama yiyo diye başıma kalkıyo.allah razı olsun her zaman yanımdalardı hamileyken hep onlar getirdi götürdü hastaneye ama çocuk olunca bi tuhaflaştılar bende pek normal değilim işler karıştı yani
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

aydinays

Allah yardımcı olsun. Baban sana kaynanalık yapıyor nerdeyse. Aslında iyiliğini istiyor ama garibim farkında değil böyle yaptıkça seni bunaltığının. Ah keşke onları kırmadan biraz bebeğinle baş başa kalmanız gerektiğini anlasa. İkinizin ilk önce birbirinize alışmanız gerektiğine.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: aydinays - 04 Ağustos , 2011, 21:20:01
Ahhh canım çok zor bir durum insan kendi ailesi olunca daha bir çaresiz kalıyor. kayınvaliden var mı? Kız kardeşin falan. Biraz benimle onlar ilgilenecekler desen. Annende kadıncağız iki arada derede kalmış. Eşin içinde çok zor bir durum. Biraz daha sakin davran canım. Senin oğlun ilk torun mu ??? İki kardeş misiniz?

kayınvalidem yok canım.görümcem geldi 2 gün kaldı anneme dayanamayıp gitti :D biraz daha kalsaydı kavga edeceklerdi biri bi şey diyo o yapmıyo biri bi şey diyo o yapmıyo.gitmesi iyi oldu yoksa ben 3 kişiyle hiç mücadele edemezdim.evet ilk torun canım abim var onun eşi 12 haftalık hamile henüz.onları kırmayım diye sıkıyorum dişimi ama daha 40 ıma çok var umarım kendime hakim olabilirim bu psikolojiyle.bugün ağlarken annem geldi noldu ben mi bi şey yaptım kime kızdın bi şey yok dedim azcık yalnız kalmak istiyorum yok üzüldü o da gitmedi yanımdan bende senin gibiydim hep ağlardım filan diye teselli verdi
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: aydinays - 04 Ağustos , 2011, 21:21:58
Alıntı yapılan: ✿✿nur✿✿ - 04 Ağustos , 2011, 21:17:17
Alıntı yapılan: **Gül** - 04 Ağustos , 2011, 20:09:36
Nur Oncelikle hayirli olsun bebegin. Saglikli mutlu uzun bir omur onunla olsun.
Seni cok iyi anlayabiliyorum. Suanki durumun lohusalikla birlesince cok batiyordur sana. Yeni yasama alisirken cok normal bunlar. Gececek en azindan bu kadar hassas olmayacaksin yakin zaman sonra. Ama tabi aileninde anlayisi onemli. Yanliz birakmali birazda. Annenle bu konuyu rahatca konusabiliyorsan belki o ikna edebilir babani. Ama ne olursa olsun suan psikolojinin hassas oldugunu unutup onlari uzecek kiracak sekilde davranmamaya calis. Cunku 1-2 ay sonra kendine geldiginde pisman olmani istemem. Insallah tatlilikla cozulur

çok sağol canım.ben de onun için bi şey dememeye çalışıyorum ama hareketlerime engel olamıyorum bazen.bebeği kucağımdan aldıklarında filan bozulup gidip yatıyorum.hiç bi şeyi özgür yapamıyorum en basitinden giydireceğim çoraba dahi ben karar veremiyorum.eşim dün dışarı çıkarıcak yürümek mi istersin arabaylamı diyo.ben ağzımı açtım cvp vermeden annem yürüsün biraz dedi babam arabayla gidin dedi başladılar tartışmaya eşimle birbirimize baktık kaldık.onlar gidince söyledim fikrimi.çok tuhaf davranıyolar sanki benim beynim yokmuş gibi umarım şu 40 günü kimseyi kırmadan bitirebilirim

O zaman senin anne babanda kendi aralarında  pek aynı fikirde değiller. Çok zorlar seni bu durum. Zaten çok hassas bir dönemden geçiyorsun. İnşallah bu günleri sessiz sakin atlat gerisi çok güzel olacak canım benim. Oğuzhanın yeni fotoları var mı annesi???

inşallah canım.olmazmı teyzesi her halini çekmeye çalışıyorum ama şu konuşma altına resim koymayı beceremedim bir türlü teknoloji özürlüsüyümde azcık

aydinays

Alıntı yapılan: ✿✿nur✿✿ - 04 Ağustos , 2011, 21:30:24
annenle konuş babana anlatsın gitsin evinee orda durması ne işe yarıyorki sen daha yeni dogum yaptın rahat edemessin ki yaa yazık

yok canım sürekli evde başımda gece emziriyorum çocuk gık dedim mi kapıya dayanıyo noldu emmiyomu.7-8 gün sütüm gelmedi sülalede duymayan bırakmadılar kapıdan giren misafir ay ne tatlı maşallah diyo babam başlıyo aç yavrum annesi emzirmiyo inek süt vermiyo diye ya benim amcamın oğlunun bilmem neyimin benim sütümün gelip gelmediğini bilmesine ne gerek var anneme diyorum söylüyorum da yine yapıyo yine yapıyo diyo.annemde pek farklı değil sürekli ver çocuğu götürüyüm ben nasılsa mama yiyor diyo benim çok zoruma gidiyo sütümün az olması mama vermek bunun farkında olduğu halde azcık kızsın hemen nasılsa mama yiyo diye başıma kalkıyo.allah razı olsun her zaman yanımdalardı hamileyken hep onlar getirdi götürdü hastaneye ama çocuk olunca bi tuhaflaştılar bende pek normal değilim işler karıştı yani

Ahh canım yanında olsam bir kaç gün ben baksam sana. Var ya ne stresin kalır ne tassan. Bu gibi durumlarda insana destek verecek birilerine ihtiyacın oluyor. dediğin gibi allah başından eksik etmesinler ama sana yapıcı destek olsalar belki sen bu kadar hassas olmayacaksın.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: aydinays - 04 Ağustos , 2011, 21:32:04
Allah yardımcı olsun. Baban sana kaynanalık yapıyor nerdeyse. Aslında iyiliğini istiyor ama garibim farkında değil böyle yaptıkça seni bunaltığının. Ah keşke onları kırmadan biraz bebeğinle baş başa kalmanız gerektiğini anlasa. İkinizin ilk önce birbirinize alışmanız gerektiğine.

zaten diyorum iyiki kaynanam yok yoksa napardım 2 kaynanayla diye tabi babama demiyorum annemle eşime söylüyorum.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: aydinays - 04 Ağustos , 2011, 21:35:18
Alıntı yapılan: ✿✿nur✿✿ - 04 Ağustos , 2011, 21:30:24

Ahh canım yanında olsam bir kaç gün ben baksam sana. Var ya ne stresin kalır ne tassan. Bu gibi durumlarda insana destek verecek birilerine ihtiyacın oluyor. dediğin gibi allah başından eksik etmesinler ama sana yapıcı destek olsalar belki sen bu kadar hassas olmayacaksın.

keşke canım yaaa valla acayip morale ihtiyacım var hiç kimseyede anlatılmıyoruki

doğangüneş

cnm bende arkadaşların dediğini tekrarlayacağım ama gerçek bu GEÇİCİ BİR SÜREÇ..sadece üzüldüğüm durum neden bu kadar zorlaştırırlar büyükler..bende ilk bebeğimi kayınvalidemlerle yaşarken dünyaya getirmiştim anamdan emdiğim süt burnumdan gelmişti.. şükret ki öyle bir durumda değilsin eninde sonunda evlerine dönecekler ve sen çekirdek ailenle başbaşa kalacaksın..babana madem sözünüz geçmiyor sürekli olarak gideceklerini düşünürek kendini rahatlatmaya çalış cnm..inş. bi an önce kendi kurallarınla kendi evinin tadını çıkarırısn cnm  :amin: :amin:

oslemturgay

Allah bol bol sabır versin nurcum.. senin yasadıklarını bende hamileligimin ilk zamanlarımda buna benzer olaylar yasamıstım.. tersledim annemi felan ama sonra vicdan yaptım günlerce agladım arkasından.. inşallah en kısa zamanda bi tatsızlık çıkmadan giderler.

aydinays

Annende kıyamam oda herşeyi üstüne alır. Bir şey diyemezsin şimdi. Birşey desen kırılacak. Ama az kaldı canım. Sen oğlunla ilgilen. Başka şeyler düşünmemeye çalış. Bu arada ağlayıpta sütünü iyice kaçırma. Sütünde yavaş yavaş gelecek. Oğluna yetecek kadar annesi. Senin için dua edicem canım bu günleri kimseyi kırmadan geçirmen için.  :amin: :amin: :amin:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

nurcum yaşadıkların gerçekten zor  :'(
bi de lohusalık eklenince iyice çekilmez oluyo
yine iyi eşin müsade ediyo
benim annem bi gece bile kalamadı eşimin suratından dolayı  :sad1:
kayınvalidem 8 gün kaldı bişeye karışmadı ama sürekli aynı şeyleri söyleyip duruyodu
5 dakikada bir acıktınmı
bebeği emzir aç o
falan filan bi de annemin yanımda kalamaması da üstüne gelince her gece abartısız hergün ağlıyodum

gerçekten babanın kalmasına hiç gerek yok
ama onun da huyu bu demekki
nasıl olsa o evden çıkmışsın birazcık daha sabretmeye çalış babana
geçecek cnm bu günler
keşke onlar farkında olsa durumunun da evne gitse baban
ama yapı olarak herşeye karışan biri demekki  :caca:

bebeğinle daha ne güzel günler göreceksiniz
hiç sıkma canını. o senin yavrun kimse karışamıycak bi süre sonra
eşinle de bozulmayın inşllh
Allah sabrını artırsın ağla rahatla ama sütüne de dikkat et  :icon_thumright:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

gizemcim senin durunmda zormuş valla  :'(
Allah kolaylık versin cnm  :amin:
hep kayınvalidenle mi kalıyosun yoksa şimdilik böylemi :dontknow:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

<<AyBüKe>>

Nur'cum seni o kadar iyi anlıyorum ki .. Aynı şeyleri aynen ben yaşadım ama annemle değil kayınvalidemle.. Zaten yeni doğum yapmışsın, ağrıların bi yandan, bebeğinin ağlaması bi yandan bide üstüne bu üzüntüler .. Çok zor çook  :sad1:   

Herşey üst üste gelmişti bide bizim, lohusayken ev taşıdım bide  :'(   Herşey burnumdan geldi, en güzel günlerim üzüntüyle geçti benimde.. En sonunda öyle bi patladımki kaynanamı evden kovdum büyük bi tartışmayla dayanamadım öyle çıldırttıki beni  :sad1:   İnş. sen öyle bi duruma gelmezsin canım, 40'ın çıkınca giderler belki.. Benim kaynanam taa ekime kadar kalıcaktı napardım o zamana kadar bilmem.. Hakkında hayırlısı olsun canım. Sen sadece bebeğini düşünmeye çalış, sonunda eşin sen ve bebeğin başbaşa kalıcaksınız o zaman güzel günlerin başlıycak :amin:    Üzülmeki sütüne bişey olmasın canım benim. Bebeklerimizde hissediyo hem huzursuzluğu , azcık daha sabret . Yalnız değilsin yani canım, herkes yaşıyo senin bu yaşadıklarını. Öpüyorum canım seni ve Oğuzhan'ı :opucuk:

derbeder

nurrr  :-ooo hadi kaynana filan yapiyor onlari gene anlayabiliyorum, adi uzerinde "el"..ama insanin kendi anasi babasi olunca tabii daha caresiz kalir. olaya senin gibi bakabilen tek kisi abin ve sana hak vermis. sorun gercekten sende degil demekki.

yaneh bende sinir olurdum yok aciktimi yok elektrik gitmesin filan...ya ona ne? hem bu tarz seylere anneler daha cok karisir babalarin mutfaga ve bu tarz seylere karismalarindan nefret ederim. sanirim anne baban biraz gecimsizler  :'( kendi aileni esine kotuleyecek degilsin, tabiiki kimseyle konusamiyorsundur ve ekstra bunaliyorsundur. Allah yardimcin olsun canim. insaAllah akillari baslarina gelirde biraz daha anlayisli olurlar  :amin:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

xxcansuxx

canım ya gerçekten senin hassas dönemin  sabırlı ol... belki onlara zamanında yardımcı birileri olmamıştır bebek bakmak konusunda kendilerini ebeveyn olarak sorumlu hissediyolardır yanında kalmana hani yardımcı oluyoruz diye düşünüyorlardır... onlar senin psikolojini anlamazlar ki... sen olabildiğince rahat ol gün gelecek yalnız kalacaksın eşinle, bebeğinle o zaman doyasıya yaşarsın bugün yaşayamadıklarını... annenle konuşmaya çalış sonuçta annen gitmeye karar verirse baban kalacak değil ya... mesela yeter artık bak kendileri bakabiliyor damatta huzursuz olmasın tadında bırakalım vs diye telkinde bulunsa annen (tabi bunu önce annenin anlaması gerek ya )... her doğumda oluyor demek anne k.valide mutlaka karışan oluyor sen kendinden emin ol bakabileceğini onlara hissettir karışmasınlar yarın gidince ev bomboş kalınca üzülürsün de...