Lohusalık Sendromu mu Yaşıyorum Çıldırmak Üzereyim

Başlatan ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤, 04 Ağustos , 2011, 19:49:58

« önceki - sonraki »

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

doğum yapalı 18 gün oldu.ilk günden yavaş yavaş başlayan sinir ve ağlama krizleri iyice arttı.herkese sinir oluyorum her şeye ağlıyorum.annemle babam yanımda kalıyolar 18 gündür her hareketleri batıyo kırmak istemiyorum kimseyi ama anneme çatıyorum bazen.babamla bekarkende anlaşamazdık şimdi lohusalık haliyle hiç hoş görünmüyo gözüme.neden burda kaldığını bi türlü anlayamadım.rahat hareket edemiyorum yatak odasında küçücük yerde bebeğimi emzirmeye çalışırken kan ter içinde kalıyorum istediğim kıyafetle gezemiyorum.eşimin her şeyine karışıyolar eşimde izindeyken bana tavır aldı onlara kızıp.şimdi ben her akşam ağlıyorum ona dün akşam çıkardı bi yerlere götürdü ama geçmiyor bu içimdeki...bebeği bile kıskanıyorum bazen onlardan kucağımdan aldıklarında sinir oluyorum.hatta bazen bebekten soğuduğum bile oluyor.nasıl atlatıcam daha bugün 18.ci günüm  :sad1:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

aydinays

Alıntı yapılan: ✿✿nur✿✿ - 04 Ağustos , 2011, 19:49:58
doğum yapalı 18 gün oldu.ilk günden yavaş yavaş başlayan sinir ve ağlama krizleri iyice arttı.herkese sinir oluyorum her şeye ağlıyorum.annemle babam yanımda kalıyolar 18 gündür her hareketleri batıyo kırmak istemiyorum kimseyi ama anneme çatıyorum bazen.babamla bekarkende anlaşamazdık şimdi lohusalık haliyle hiç hoş görünmüyo gözüme.neden burda kaldığını bi türlü anlayamadım.rahat hareket edemiyorum yatak odasında küçücük yerde bebeğimi emzirmeye çalışırken kan ter içinde kalıyorum istediğim kıyafetle gezemiyorum.eşimin her şeyine karışıyolar eşimde izindeyken bana tavır aldı onlara kızıp.şimdi ben her akşam ağlıyorum ona dün akşam çıkardı bi yerlere götürdü ama geçmiyor bu içimdeki...bebeği bile kıskanıyorum bazen onlardan kucağımdan aldıklarında sinir oluyorum.hatta bazen bebekten soğuduğum bile oluyor.nasıl atlatıcam daha bugün 18.ci günüm  :sad1:

Canım benim daha öncede seninle özelde yazıştık. Bu geçici bir süreç sanırım biraz yanlız kalmaya ihtiyacın var. Baban sanırım torun sevgisinden ayrı kalamıyor sizden. Annen gitmek istiyordu durum ne ?
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

annem gidelim ben gündüzleri geliyim geceleri yalnız kalıp alışsınlar diyo babam yok gitmem diyo  :caca: sürekli başımda bıdı bıdı konuşuyo çocuğu kucağıma bile alamıyorum doğru düzgün delircem ayşecim ya
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

aydinays

Alıntı yapılan: ✿✿nur✿✿ - 04 Ağustos , 2011, 19:59:09
annem gidelim ben gündüzleri geliyim geceleri yalnız kalıp alışsınlar diyo babam yok gitmem diyo  :caca: sürekli başımda bıdı bıdı konuşuyo çocuğu kucağıma bile alamıyorum doğru düzgün delircem ayşecim ya

Babana kimin sözü geçer. Abin babanı evinizden götürebilir mi? Yanlız kalamnız gerekli yavaş yavaş. Seninde kendine göre düzenini kurman lazım. Babanla birinin tatlı dille konuşması gerekli bence.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

serife26

nurcum bu geçici bir durum,zamanla geçecektir,benzer sorunları ben de yaşadım,25 gün fln rahat sürdü bende de,Allahın izniyle sende huzura ereceksindir yakın zamanda...
annenle konuşsan,babanı ikna etse gitmeye,rahat edemiyorum fln de onun yakında,sıkıntılarım fln var gibilerinden,belki o eşini ikna edebilir.

**Gül**

Nur Oncelikle hayirli olsun bebegin. Saglikli mutlu uzun bir omur onunla olsun.
Seni cok iyi anlayabiliyorum. Suanki durumun lohusalikla birlesince cok batiyordur sana. Yeni yasama alisirken cok normal bunlar. Gececek en azindan bu kadar hassas olmayacaksin yakin zaman sonra. Ama tabi aileninde anlayisi onemli. Yanliz birakmali birazda. Annenle bu konuyu rahatca konusabiliyorsan belki o ikna edebilir babani. Ama ne olursa olsun suan psikolojinin hassas oldugunu unutup onlari uzecek kiracak sekilde davranmamaya calis. Cunku 1-2 ay sonra kendine geldiginde pisman olmani istemem. Insallah tatlilikla cozulur
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Shadowqueen

Nurcum canım seni çok iyi anlıyorum biliyorsun bende kayınvalidemlerle yaşıyorum, ev dubleks aslında çoğu zaman hep odamdayım aşağıya pek inmiyorum ama bu severde kayınvalidem gelip laf ediyor, aşağı insem yok öpme yok kucağa alıştırma vs vs sürekli komutla iş yapıyoruz. Kayınpederimin yanında pijama ile dolaşabiliyorum problem olmuyor emzireceğimi anladığında da o başka odaya gidiyor  :k06: :k06: Tek uyuz olduğum ve inan evden kaçmak istediğim noktaya kadar beni getiren şey kayınvalidemin saçma sapan tripleri. Eve biri gelir hoşgeldin güle güle neden dememişim veya neden yanlarına gidip oturmamışım, sanki keyfimden gitmiyorum bebeğe bakıyorum ama algılayamıyor. Veya biri hasta olur ona bakmaya gider yada gezmeye gider saatlerce eve gelmez neden merak edip aramamışım. Yarabbim ilk önce bir sor bugünün nasıl geçti diye sonuçta bebek bakıyorum ve 2 gündür kızımın gaz sancılarından ağlarken krizlere girmesi zaten yeteri kadar beni harab ediyor ama bizimkinde hiç anlayış yok. Anlıyacağın aynı dert bende de var eşim düzenli maaş alsa inan ev almalarını beklemeden kiraya çıkacağım ama maalesef bebekte varken bu riski göze alamıyorum ve çok bunalıyorum  :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead:

βαlκιz

hemen hemen her yeni dogum yapan yaşar bunları
annenle konuş babana anlatsın gitsin evinee orda durması ne işe yarıyorki sen daha yeni dogum yaptın rahat edemessin ki yaa yazık
devamlı dışarı çık bebeginide çıkar eşinle çıkın biyerlere gidin kafanı dagıt
baban gündüz hep evdemi çıkmıyormu biyere
bari gitmiyorsa gündüzleri dışarı çıksın
geçicek inşallah merak etme geçer bu günler rahat edersin  ;D
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

DoctorGunel

dogumdan sonra boyle seyler bazen olur, ama canim annenle konus, icine atma ve babanda yazik ya, torununu seviyor, hep kalicak deyil ya, idare et sende...
RABBIM BEBEGIM SANA EMANET...

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: aydinays - 04 Ağustos , 2011, 20:05:17
Alıntı yapılan: ✿✿nur✿✿ - 04 Ağustos , 2011, 19:59:09

Babana kimin sözü geçer. Abin babanı evinizden götürebilir mi? Yanlız kalamnız gerekli yavaş yavaş. Seninde kendine göre düzenini kurman lazım. Babanla birinin tatlı dille konuşması gerekli bence.
geçen gün abim geldi ne bu suratının hali dedi başladım ağlamaya tahmin edebiliyorum dedi.çünkü biz babamızla hiç bi zaman baba evlat olamadık hep sorunlar yaşadık 4-5 yıldır değişti herkes her şeyi unutmuş gibi davranıyor ama kimse yaşanılanları unutmadı.onun için abim beni çok iyi anladı tahmin ediyorum dedi söyleyim ben kibar bi dille dedi hep beraber otururken söyledi yok bakamaz diyo gitmeyiz 40 çıksın bayramda geçsin ondan sonra bakarız diyo.durup durup aç bu çocuk diyo bi insan bi lafı papağan gibi neden tekrarlar hiç anlamıyorum.bebeği kucağıma alıyorum tutamıyomuşum hemen istiyo bozuluyorum gidip yatıyorum.annemde pek anlayışlı davranmıyo eşimle arası bozuldu onun da zıtlaşıp duruyolar eşim misafir gibi gelip gidiyo eve çünkü istediği hiç bir şeyi yapamıyo.bende öyleyim ama yinede beni skinleştiriyo 40 çıkana kadar idare et dikişlerin iyileşsin zorlanırsın diye benim için ses çıkarmıyo o

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: serife26 - 04 Ağustos , 2011, 20:07:01
nurcum bu geçici bir durum,zamanla geçecektir,benzer sorunları ben de yaşadım,25 gün fln rahat sürdü bende de,Allahın izniyle sende huzura ereceksindir yakın zamanda...
annenle konuşsan,babanı ikna etse gitmeye,rahat edemiyorum fln de onun yakında,sıkıntılarım fln var gibilerinden,belki o eşini ikna edebilir.
anneme diyorum surat asıyo düzeninizi bozduk diyeee gitcem yarı 40 ında diyo babama söylüyo babam yok diyo

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: **Gül** - 04 Ağustos , 2011, 20:09:36
Seni cok iyi anlayabiliyorum. Suanki durumun lohusalikla birlesince cok batiyordur sana. Yeni yasama alisirken cok normal bunlar. Gececek en azindan bu kadar hassas olmayacaksin yakin zaman sonra. Ama tabi aileninde anlayisi onemli. Yanliz birakmali birazda. Annenle bu konuyu rahatca konusabiliyorsan belki o ikna edebilir babani. Ama ne olursa olsun suan psikolojinin hassas oldugunu unutup onlari uzecek kiracak sekilde davranmamaya calis. Cunku 1-2 ay sonra kendine geldiginde pisman olmani istemem. Insallah tatlilikla cozulur

çok sağol canım.ben de onun için bi şey dememeye çalışıyorum ama hareketlerime engel olamıyorum bazen.bebeği kucağımdan aldıklarında filan bozulup gidip yatıyorum.hiç bi şeyi özgür yapamıyorum en basitinden giydireceğim çoraba dahi ben karar veremiyorum.eşim dün dışarı çıkarıcak yürümek mi istersin arabaylamı diyo.ben ağzımı açtım cvp vermeden annem yürüsün biraz dedi babam arabayla gidin dedi başladılar tartışmaya eşimle birbirimize baktık kaldık.onlar gidince söyledim fikrimi.çok tuhaf davranıyolar sanki benim beynim yokmuş gibi umarım şu 40 günü kimseyi kırmadan bitirebilirim

aydinays

Ahhh canım çok zor bir durum insan kendi ailesi olunca daha bir çaresiz kalıyor. kayınvaliden var mı? Kız kardeşin falan. Biraz benimle onlar ilgilenecekler desen. Annende kadıncağız iki arada derede kalmış. Eşin içinde çok zor bir durum. Biraz daha sakin davran canım. Senin oğlun ilk torun mu ??? İki kardeş misiniz?

aydinays

Alıntı yapılan: ✿✿nur✿✿ - 04 Ağustos , 2011, 21:17:17
Alıntı yapılan: **Gül** - 04 Ağustos , 2011, 20:09:36

çok sağol canım.ben de onun için bi şey dememeye çalışıyorum ama hareketlerime engel olamıyorum bazen.bebeği kucağımdan aldıklarında filan bozulup gidip yatıyorum.hiç bi şeyi özgür yapamıyorum en basitinden giydireceğim çoraba dahi ben karar veremiyorum.eşim dün dışarı çıkarıcak yürümek mi istersin arabaylamı diyo.ben ağzımı açtım cvp vermeden annem yürüsün biraz dedi babam arabayla gidin dedi başladılar tartışmaya eşimle birbirimize baktık kaldık.onlar gidince söyledim fikrimi.çok tuhaf davranıyolar sanki benim beynim yokmuş gibi umarım şu 40 günü kimseyi kırmadan bitirebilirim

O zaman senin anne babanda kendi aralarında  pek aynı fikirde değiller. Çok zorlar seni bu durum. Zaten çok hassas bir dönemden geçiyorsun. İnşallah bu günleri sessiz sakin atlat gerisi çok güzel olacak canım benim. Oğuzhanın yeni fotoları var mı annesi???

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 04 Ağustos , 2011, 20:11:05
Nurcum canım seni çok iyi anlıyorum biliyorsun bende kayınvalidemlerle yaşıyorum, ev dubleks aslında çoğu zaman hep odamdayım aşağıya pek inmiyorum ama bu severde kayınvalidem gelip laf ediyor, aşağı insem yok öpme yok kucağa alıştırma vs vs sürekli komutla iş yapıyoruz. Kayınpederimin yanında pijama ile dolaşabiliyorum problem olmuyor emzireceğimi anladığında da o başka odaya gidiyor  :k06: :k06: Tek uyuz olduğum ve inan evden kaçmak istediğim noktaya kadar beni getiren şey kayınvalidemin saçma sapan tripleri. Eve biri gelir hoşgeldin güle güle neden dememişim veya neden yanlarına gidip oturmamışım, sanki keyfimden gitmiyorum bebeğe bakıyorum ama algılayamıyor. Veya biri hasta olur ona bakmaya gider yada gezmeye gider saatlerce eve gelmez neden merak edip aramamışım. Yarabbim ilk önce bir sor bugünün nasıl geçti diye sonuçta bebek bakıyorum ve 2 gündür kızımın gaz sancılarından ağlarken krizlere girmesi zaten yeteri kadar beni harab ediyor ama bizimkinde hiç anlayış yok. Anlıyacağın aynı dert bende de var eşim düzenli maaş alsa inan ev almalarını beklemeden kiraya çıkacağım ama maalesef bebekte varken bu riski göze alamıyorum ve çok bunalıyorum  :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead: :BangHead:

gizemcim kayınvalide kayınbabayla daha zor ben annem babam olduğkları halde bu kadar zorlanıyorum hiç düşünemiyorum kayınvalide filan.allah yardımcın olsun seninde ama lohusalık cidden değişik bi şeymiş bi insan her gün ağlarmı ben ağlıyorum ama herkesin başına geliyomuş yalnızım diye düşünüyodum.dediğin gibi her şeyi komutla yapıyoruz ve ben alışkın değilim böyle olmaya çok sinirime dokunuyo bu durum.mama yapıyorum babam başımda bekliyo az su koy elektrik çok gider iyi çalkala dibinde tortu olmasın ya her şey söylenirmi cvp vermiyorum ama o hiç susmuyo bebeğimi kucağıma almak istiyorum sıcağınla bunaltma diye alıyolar kucağımdan bunun gibi daha bir sürü şey şöyle bana 1 gün versler oğlumla başbaşa sadece 1 gün istiyorum