16 Nisan , 2024, 12:22:52

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

yumurtalık tembelliği ve gebelik sorunu

Başlatan birgbi, 26 Temmuz , 2011, 22:43:57

« önceki - sonraki »

birgbi

kızlar adet düzensizliğim vardı yaklaşık 8aydır falan son 6aydırda hap ile adet görüyordum bugün doktora gittim yumuratlık tembelliğimin olduğunu söyledi buna bağlı olarakta kilo problemim oluyormuş daha önce böyle birşey ile karşılaşıp bebek sahibi olan var mı bugünden beri ağlıyorum en hassas olduğum konulardan biri ve koca bir sorun var önümde. 1yıl hap tedavisi görecekmişim daha önce karşılasan varsa bilgilendirebilir mi beni?

DoctorGunel

Allah yardimcin olsun canim...Canini hic sikma, RABBIM boyukdur, insallah beklemediyin bir anda bebeyini sana Nasib edecekdir...AMIN...
RABBIM BEBEGIM SANA EMANET...

@@@gözde@@@

canım bendede yumurta tembelliği var kiloluyum dr kilo ver sonra tedaviye başlıcaz demişti ben kilo vercem diye uğraşırken 10 kilo vermiştim ve devam ediyodum hamile kalmışım süpriz olmuştu ama kimyasal gebelikmiş değerim az az yükseliyodu sonrada düşük oldu..ben çok etkilendim am ama drum üzülme demek ki hamile kalabiliyomuşun dedi ama ben bu arada verdiğim kiloyu geri aldım sende mi kilolusun :icon_scratch: kilo problem yapıyomuş yüzde onu dahii verilse yumurtaların gelişimi i çok etkiloyumuş.. inşll rabbim o güzel duyguyu bizede isteyen bütünün arkadaşlarada nasip eder :amin: :amin:

✿گสЯเ_ќĮż✿

Alıntı yapılan: birgbi - 26 Temmuz , 2011, 22:43:57
kızlar adet düzensizliğim vardı yaklaşık 8aydır falan son 6aydırda hap ile adet görüyordum bugün doktora gittim yumuratlık tembelliğimin olduğunu söyledi buna bağlı olarakta kilo problemim oluyormuş daha önce böyle birşey ile karşılaşıp bebek sahibi olan var mı bugünden beri ağlıyorum en hassas olduğum konulardan biri ve koca bir sorun var önümde. 1yıl hap tedavisi görecekmişim daha önce karşılasan varsa bilgilendirebilir mi beni?

TATLIM ARAMIZA ÖNCELİKLE H.G  :flowers: GÜZEL PAYLAŞIMLAR DİLERİM  :opucuk:
KENDİNE HİÇ SIKINTI YAPMA.ALLAHIN İZNİYLE BEBEĞİNE KAVUŞURSUN  :amin:
BURADA BİR SÜRÜ SORUNU OLAN ARKADAŞLARIMIZ VARDI.ÇOK ŞÜKÜR HEPSİDE HAMİLE KALDI.  :amin:  :nazar: :nazar: :nazar:
SORUN YOKKEN HAMİLE KALAMAMAK DAHA KÖTÜ  :'(
İÇİNİ FERAH TUT.İNŞALLAH KAVUŞURSUN BEBEĞİNE  :binkybaby:

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?

birgbi

çocukluğumdan beri hayattan en çok istediğim şey diyebilirim ne ev ne araba ne iş hayali kurdum hep aklımda bebeklerimin yüzleri elleri hayali vardı  :y25: şimdiyse en büyük hayalimde koca bir sorun geldi karabasan gibi oturdu üzerime :( ilaç verdi doktorum 3tane birini 1 sene boyunca kullanacağım doğum kontrol hapı 1sene kullanacağım hap 1 sene boyunca zaten imkansızlaşıyor bu durum :( eşim beni teselli etmek için bir sürü şey söylesede içten içe onunda bu duruma üzüldüğünü biliyorum ve bu beni dahada üzüyor :(

DoctorGunel

canim ya sabr...ALLAH sabrli insanlari sever...o kadar tanidigim ve bu sitedede bekleyen arkadaslar vardiki, sonunda hepsi bebeklerine kovusuyor bir bir...Bir gun sende insallah anne olucaksin...AMIN...buna inan ve bekle...
RABBIM BEBEGIM SANA EMANET...

birgbi

inş öyle olur ama ben merak ediyorum daha önce böyle bir sorunu olup bebek sahibi olan var mı kızlar? yada bebeklerinde bir problem oluyor mu?

serserim

benim bir arkadaşım var 2 yıllık evli evlenmeden önce tek yumurtası alındı ve kalan tek yumurtasında da gelişme problemi vardı çok şükür hamile kaldı süpriz bir şekilde hatta ikimizde aynı anda kaldık ama benim düşükle sonuçlandı maalesef  :crybaby2:inşallah arkadaşım sağlıklı bebişinin gelmesini beklşiyor o yüzden hayat süprizlerle dolu moral bozmak yok hepimizin en büyük ilacı SABIR Alah ım hepimizi sevindiricek inşallah

birgbi

inşallah canım inşallah bizde bebek istiyoruz ama şuan değildi açıkcası hep aklımızdaydı ama iş yaşam şartları falan ertelemiştik sonra bu olunca bu ertelediğimiz şeyin aslında bizim için ne kadar önemli oldğunu anladık ve yıkıldık bizim ertelememizi kalmadan bebişimiz zaten ertelemiş bize gelmeyi inş bir sorun olmadan geçer bu sancılı süreç  :amin:

deniz28

Alıntı yapılan: birgbi - 27 Temmuz , 2011, 15:04:51
çocukluğumdan beri hayattan en çok istediğim şey diyebilirim ne ev ne araba ne iş hayali kurdum hep aklımda bebeklerimin yüzleri elleri hayali vardı  :y25: şimdiyse en büyük hayalimde koca bir sorun geldi karabasan gibi oturdu üzerime :( ilaç verdi doktorum 3tane birini 1 sene boyunca kullanacağım doğum kontrol hapı 1sene kullanacağım hap 1 sene boyunca zaten imkansızlaşıyor bu durum :( eşim beni teselli etmek için bir sürü şey söylesede içten içe onunda bu duruma üzüldüğünü biliyorum ve bu beni dahada üzüyor :(
öncelikle geçmiş olsun umarım fazla bekletmez bebişin seni.. yalnız aklıma bişey takıldı sen 1 sene boyunca doğum kontrol hapımı kullanacaksın yumurtaların zaten tembel hap kullanman mantıksız sen bebek istediğini söylemedin mi doktoruna ben ilk gittiğimde bana da doğum kontrol hapı vermişti bebek istediğimi söyleyince vermedi.. senin yumurtalarının uyarılması için ilac kullanman lazım ardından da catlatma iğnesi.. bence baska bir doktora git 1 sene daha boşuna beklememiş olursun  :opucuk:
"NEYİN VAR?" sorusuna "SEN YOKSUN..!" diyesim var...

birgbi

öncelikle geçmiş olsun umarım fazla bekletmez bebişin seni.. yalnız aklıma bişey takıldı sen 1 sene boyunca doğum kontrol hapımı kullanacaksın yumurtaların zaten tembel hap kullanman mantıksız sen bebek istediğini söylemedin mi doktoruna ben ilk gittiğimde bana da doğum kontrol hapı vermişti bebek istediğimi söyleyince vermedi.. senin yumurtalarının uyarılması için ilac kullanman lazım ardından da catlatma iğnesi.. bence baska bir doktora git 1 sene daha boşuna beklememiş olursun  :opucuk:
[/quote]
ya biz zaten şuan düşünmüyorduk iş durumumdan ötürü ama sonucun böyle olacağınıda tahmin edemedik korunmamıza bile gerek yokmuş meğerse sormadı çocuk düşünüp düşünmediğimizi hiç  :icon_scratch:

Böcüğüm

canım ben 3 yıl bekledim bendede yumurta tembelliği vardı banada doğum kontrol hapı verecekti dr kullanmadım bence sende kullanma çalışmalara başla yada dr nu değiştir başka bi dr bana demişti doğum kpntrol haplarını bıraktıktan sonra eski haline dönüyo yani zaman kaybetmeye gerek yok bende kist problemi vardı pco yum çok şükür şimdi bebeğim kollarımda  1.5 sene gibi tedavi gördüm olmadı bıraktıktan sonra oldu çok şükür tüp bebek yapalım diyen dr bile vardı benim için ümidini kesme hemen başla bence
Rahman ve Rahim Olan ALLAH'ın adıyla...

Gerçeklerin dağlarına, umutsuzlukla çıkılmaz....

doruk38

Alıntı yapılan: birgbi - 26 Temmuz , 2011, 22:43:57

canım çok geçmiş olsun. ben de de yumurta tembelliği vardı. 3 ay tedavi gördüm adetim ve hormonum normale döndü çok şükür. benim doktorum yumurta tembellğinin hamileleğe engel olmadığını söylemişti. ilaç tedavisiyşe normale döneceğini söylemişti. bu küçük bir sorun . inşallah Allahın izniyle hiç beklemediğin zamanda anne olursunn

birgbi

[/quote]
canım çok geçmiş olsun. ben de de yumurta tembelliği vardı. 3 ay tedavi gördüm adetim ve hormonum normale döndü çok şükür. benim doktorum yumurta tembellğinin hamileleğe engel olmadığını söylemişti. ilaç tedavisiyşe normale döneceğini söylemişti. bu küçük bir sorun . inşallah Allahın izniyle hiç beklemediğin zamanda anne olursunn
[/quote]

inş canım inş aman bir zorluk çıkmasında :(

busraozturkk

Arkadaşlar iyi akşamlar ben yeni katıldım. :) Bugün doktora gittim yaklaşık 5 aydır adet görmüyorum daha önceden de olmuştu 5 ay olmamıştım zaten ben ilk adet görmeye başladığım zamanlardan beri düzensizdim Bugün doktor bana yumurtalıklarımda tembellik olduğunu söyledi hormon testleri yapıp doğum kontrol haplarına başlayacağımı söyledi. Ben son 3 ayda yaklaşık 11 kilo verdim ondan olabiliceğini düşünmüştüm fakat değilmiş. doğum kontrol hapları kilo aldırır diyorlar beni biraz bilgilendirebilir misiniz acaba :crybaby2: :crybaby2: