16 Nisan , 2024, 16:28:15

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

pirinç unu

Başlatan aşkitoom, 31 Mayıs , 2011, 18:49:23

« önceki - sonraki »

AyNi

doktorun kilosu normal mi dedi??  :icon_scratch: :icon_scratch:

mart doğumlu galiba kızın, benim kızımda mart doğumlu... benimde sütüm az olduğu için doğduğundan beri mama takviyesi yapıyorum.. günde 2 kere 90 cc veriyorum, aç olduğundan hepsini içiyor, bazen az içiyor... duruma göre yani...

benim kızımda 2940 gr. doğdu, ama ayda yaklaşık 1 kilo aldı, şuan 5,5 kilo  :nazar: :nazar: bence doktorunla tekrar konuş, pirinç unu verme, bebeğe besin açısından hiç bir faydası yok, onun yerine mamayı arttır bence...

aşkitoom

Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 03 Haziran , 2011, 23:13:08
doktorun kilosu normal mi dedi??  :icon_scratch: :icon_scratch:

mart doğumlu galiba kızın, benim kızımda mart doğumlu... benimde sütüm az olduğu için doğduğundan beri mama takviyesi yapıyorum.. günde 2 kere 90 cc veriyorum, aç olduğundan hepsini içiyor, bazen az içiyor... duruma göre yani...

benim kızımda 2940 gr. doğdu, ama ayda yaklaşık 1 kilo aldı, şuan 5,5 kilo  :nazar: :nazar: bence doktorunla tekrar konuş, pirinç unu verme, bebeğe besin açısından hiç bir faydası yok, onun yerine mamayı arttır bence...

cnm benim bebeğim 2400 doğdu,geçen hafta perşembe 3590 gelmişti.kaç kilo almış oluyor ayda.yani cnm kilo alımı çok azalmıştı,meğersem doymuyormuş.şimdi tartırmadık daha,haftaiçi tartıracaz.

AyNi

canım bebeğin 2 ayda 1.190 gr almış... inşallah bundan sonra güzel alır kilosunu canım...  :amin: :amin:

aşkitoom

biliyorum cnm, az aldı.bide grip olmuştu iştahı kapanmıştı,hiç emmemişti.oda etkiledi.ne yapabilirim normal kiloya ulaşması için.

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

bayılırım pırınç unlu mamaya  :hungry: ablam yıgenlerıme yaparken bır tabakda bana yapardı  :hungry: :ehi: baılıyorum tadına

βαlκιz

canım sen mama veriyosan emziriyosan daha yapacagın bişey yokki  :dontknow:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

βαlκιz

Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 04 Haziran , 2011, 18:48:25
bayılırım pırınç unlu mamaya  :hungry: ablam yıgenlerıme yaparken bır tabakda bana yapardı  :hungry: :ehi: baılıyorum tadına
:ehi: :ehi: koca bebek
ya ben begenmiyorum
ama eskiden ablam oğluna yapardı onu yerdim ben çok güzeldi  :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

elif35

yağmur doğduğundan beri mama ile beslendiği için çok araştırdım ben pirinç unu hiç vermedim onun yerine kaşık malarını tevsiye ederim yağmur en çok bebelacın mamalarını sevdi 4. aydan beri kullanıyorum ben pirinç unundan ziyade kaşık mamalarını tavsiye ederim sütlü pirinçli var yulaflı mamalar var pirinç unu verme bence doktorum bana pirinç unu kof şişmanlık yapar demişti kaşık mamalarını vermemi tavsiye etti ben de tavsiye ederim onları kullan  :icon_thumright:

aşkitoom

yardımınız için çok teşekkürler arkadaşlar...

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

Alıntı yapılan: elif35 - 05 Haziran , 2011, 10:47:22
yağmur doğduğundan beri mama ile beslendiği için çok araştırdım ben pirinç unu hiç vermedim onun yerine kaşık malarını tevsiye ederim yağmur en çok bebelacın mamalarını sevdi 4. aydan beri kullanıyorum ben pirinç unundan ziyade kaşık mamalarını tavsiye ederim sütlü pirinçli var yulaflı mamalar var pirinç unu verme bence doktorum bana pirinç unu kof şişmanlık yapar demişti kaşık mamalarını vermemi tavsiye etti ben de tavsiye ederim onları kullan  :icon_thumright:

bence de daha öncede yaazmıştım cnm. pirinç ununda bişey yokki. ama kaşık mamaları bebek sütüyle yapıldığı için daha faydalı
benm kızım da 2400 doğdu kaşık mamasıyal bayağı toparlandı yarın 5 aylık oluyoruz  :basardim:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

elif35

ooyy maşşalahh yağmura kocaman olmuş kuzumm benimm
yağmurda 3350 gram doğdu 9.5 aylık oldu geçen ay 9 kiloyduu şimdi kaç oldu bilmiyorum  :hieyt:

nurayozeren

bence pirinç ununa başla sen.. toparlansın çocuk azcık.. baktın kilosu falan dengede bırakırsın.. benim oğlum 3720 kilo doğdu.. 50 günlük hemen hemen 2.ayımıza az kaldı 6500 du 2 hafta önce.. şimdi 7 kilo olmuştur.. anne sütü veriyorum birde saatlerini ayarlıyorum 80 cc akşam 9 da 80 cc sabah 9 da aptamilin mamasını veriyorum.. ama önce 2 saat emziriyorum komple boşalttırıyorum memeyi sonra mamayı veriyorum rahat uyuyor..