kayin pederin ya da kayin validenin ismini koyan varmi???

Başlatan belkis_nur, 17 Mayıs , 2011, 20:31:52

« önceki - sonraki »

doğangüneş

Betusum Ayy ilk yorumun senden gelecegini hissettim ve de cok merak ediyordum
Bayılıyorum kıs senin kalemini okumaya  :opucuk: :ehi: :ehi:
Cok güzel oturtuyorsun lafı gediğine  :muzz: :muzz:
Roman karakterine de ayrıca koptum  :ehi: :ehi:
He ya neymişti Kemal ismini cok seviyormuş naapim anacim koyaydın Allah 3 oğlan nasip etmiş..

muhribe

:ehi: :ehi: ciddi mi kız  :opucuk:
arada yaparım böyle muziplikler, üstte yazdım geçen kaynanama ne dediğimi okudun mu  :ehi: :ehi: kendin doğur kendin koy dedim ama bu kadar açık değil tabi  :ehi: :ehi:

doğangüneş

Alıntı yapılan: ●.●PaşaZadem●.● - 19 Şubat , 2013, 09:35:15
geçen valide yanımızdayken isim mevzusu oldu
büyüklerin ismi tabi konur tadında bi söz söyledi
ben de merakı olan yaşına başına bakmaz bi tane doğurup ona koyar hevesi içinde kalmaz dedim
eşim de güldü  :k06:

Hahahaaaaaaaa :toothy10: :toothy10: :toothy10: :icon_thumright: :icon_thumright:
İdolumsun kis :opucuk:
Ayy valla böyle lafını hakettiği yerde cuk diye oturtani cok takdir ediyorum
Ben yıllarca cok cok ezildim..ama valide kaynaya kaynaya bi demlenmisim ki sormayın hamdolsun :ehi: :ehi:
Bazen ben bile kendime inanamıyorum..
Epey önceydi valideye telde tartıştık eşimde yanimdaydi ardından esim aldı teli anne hatalisin kabul et dedi..neyse daha sonra esimle konuşmuş demişki bir daha bi sucum olursa ayse direk yüzüme söylemesin sana söylesin sen gel bana söyle  koptum tabi ben  :ehi: :ehi: :ehi:
Yok dedim esime anne ne seki ayse hocasından ne gördüyse onu uyguluyor gerecine tere satmakta diyebilirsin daha yalın bir üslup gerekirse dedim :ehi: :ehi:

ayy

bende bebek soranlara onu diyorumm kızzzz siz doğurun çok meraklıysanız diyeeee :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
bendensin elifimmmm :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

doğangüneş

Tel bazı kelimeleri kafasına göre düzenlemiş  :ehi:
Edanın mesajları gibi olmuş koptum :toothy10: :toothy10:
Edam kızma bana tmam mi :opucuk:
Senin ipadinin azizliği biliyorum :ehi:

kelebegimm

ben mustafa yi ruyamda gordugum  icin koyduk esimde efeyi cok istiyodu ben istemedigim halde
kaynanam hersefrinde catliyo laf soyleyip duruyodu ona neyse  :dontknow:
buyuklere bi sorulur danisilir bilmem ne dedi bigun deli oldum valla anne bana danismiyoki sana danissin dedim bende
ondan sonra  efe koyulacak dedim sanki kendisi herkese sorarak isim koymus :caca::caca: biz sadece efe denilck mustafayida kulagina okutcas dedik yok bu seferde inat ettiler biz ikisini birden deriz diye guya sinir etcekler bende kim nasil istiyosa oyle soylesin ikiside onun ismi sonucda dedim
simdi sadece efe diyolar  :) :) :)

]

makaron

ben nerdeyse iki yıldır hamile kalamadığım için daha isim safhaları bana uzay kadar uzak geliyor... keşke o zaman gelse de ben de ismimi kendim koyucam diye cıngar çıkarsam :)

muhribe

ovvvv ayşem napmış o kaynana, ayşe bana direkt söylemesin, sana söylesin sen bana söyle  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: kafa fena dumanlanmış  :ehi: :ehi: aferin güzelim ezdirme kendini  :aferin: :nazar: hayat bizi bu hale getirdi biz suçsuzuz  :ehi: :ehi: :ehi:

ayşenurum yiğitin ismi de muhammed yiğit biliyosun, muhammed kulağına okundu, nüfusta sadece yiğti yazıyor
peder ilk kucağına aldı bunu, yiğit de neymiş sanki bi tek sizin çocuğunuz yiğit hıh dedi  :-ooo
tabi dedim biz ağzımızla kuş tutsak sizin gözünüzde yokuz benim oğlum çamura da düşse pırlanta dedim  :aferin: hala hep derim pederimin yanında ay oğlum nasıl güzel ismin var ismin gibi ol diye oh oh  :muzz: :muzz:

Aşkk

tabiki öyle bişi söz konusu bile olamaz :-ooo
öle bişi olmadı ama diretilse bile inadına koymam  :caca: :caca: :caca: :caca:
çocuk bizim hak bizim :cussing: kimseye sormadan danışmadan eşimle beraber karar verdik ismimiz belli nasip olursa koyacağız  :amin: :amin: :amin:

Lă_Tăhzen!

Asla koymam onlara seslendikce sinirlerim tavan yapamaz :)

Esim simdi tutturdu isim koyacagimizda buyuklerimize danisalim ya danisinca ne olacak ben istedikten sonra onlar olmaz deyince koymayacakmiyiz adam takti su siralar diyorum kimseyi ilgilendirmez skintisini zorlugunu ben cekiyorum benn koycam

Ilk kizimda zorluk yasatmamisti istedigimi koymustum simdiden alissin diye isim sunuyorum kabul etmiyor adam  :cildir: :k06:

Lă_Tăhzen!

Betul bende Efe ismine bayiliyorum hani diyorum erkek olursa o Yusuf isminni istiyor yaninada efe koyariz senin kayinpeder gibi efe ismide neymis buyuklenir gibi diyor kafa neye calisiyorsa  :k06:

Selma27

Bizde kayinvalidenin ismini koymayi dusunuyoruz. Yalniz ikinci isim olarak. Ilk isim Zehra (Sultan) olcak. Kayinvalidenin ismi Sultan ve benim alimedeki herkes koy diye beni zorluyor. Oyle uygun olurmus cunku wsimin ailesinde erkek olarak ilk kiz bizim oluyor. Hayirlisi dedim ve koymaya karar verdim. Kayinvalidemi sevindirelim :):)

mandalinaportakal

oğlumda kayınpederimin ağzından duymadım ismimi koyun diye.ama çevremden direkt söyleyenler ya da ima edenler oldu.eşim olmaz dedi geçti.karşıdır böyle şeylere.şimdi kızımız olacak Allah nasip ederse,yine birkaç kişi kayınvalidenin ismini verin dedi.ama eşime kalırsa söz konusu bile değil.

hayatbos