EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

pelishh

Emine

Ayşencim dedi ki yeni doğduğunda heves edip yazmıştır ben de yooo dedim bak 31 12 de yazmış.Bi şey demedi sonra :)

ayşen

aa hem doğmadan da yazıyodu kocişim :)))  işmdilerde akşam eve gelip tuna'yı oyalamaktan fazla vakit bulamıyo, ama olsun arada uğruyo gene :)

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003
EGE TUNA          03.10.2006

Emine

Sevdecim doğum lekeleri hakkında bir soru sormuştun.Bu lekelerden bazıları kalıcı bazıları geçici oluyormuş eğer bebeğin teniyle aynı hizadaysa yani elinle sürtünce bir kabartı hissetmiyorsa birkaç yıl içinde geçermi
ş.

NURSIMAnınANNESI

CEVABIN İÇİN SAĞOL EMİNE,KABARTI ŞEKLİNDE DEĞİL,UMARIM GEÇER :'(
EY RABBİMİZ BİZE GÖZLERİMİZİN NURU OLACAK SALİH EVLATLAR NASİP ET VE BİZİ KORUNANLARDAN EYLE...

ışıl2006

evet bizde geldik  :)  Emine bizim doktorda pnomökok aşısına gerek yok dedi bende kararsız kaldım acaba yaptırsakmı diye

Emine

Valla bilmiyorum ışılcım yaptırırsan haber ver.Yeni bi aşı bi de başımıza iş açmasında sonradan yeni doktora gidince bir danışıcam bakalım.
Sevdecim Nursimanın bandanasını nerden almıştın :)

seyda

herkeze merhaba
ben forumunuzu tesadüfen buldum ve tecrübelerden bol bol yararlandim okuyarak. isvicredeyiz ve Melis Alara da 6 ekimde aramiza katildi.
pneümokok da burdaki doktorlarin tavsiye ettigi ve isvicrede asi takviminde olan bir asi ben henüz yaptirmadim ama yaptiricam.

Emine

Hoşgeldin Şeyda.orada tam olarak kaç aylıkken yapılıyor bu aşı?

Emine

Berilcim uykuda baş sallama olayını bir nöroloji uzmanına sordum mailim ve cevabını yazıyorum

Soru:Size sorum 4 aylık kızım uykuda özellikle gece uykularında sabaha kadar ara ara  başını sağa sola sallıyor hızlı hızlı. Bunun nedeni ne olabilir?Ayağımda sallayarak uyutuyordum mecbur kalırsam ve otomatik sallanır beşiği var onların etkisinde kalarak mı böyle yapıyor ?. Bu yöntemlerin yanlış olduğunu düşünüyorum sizce bebek nasıl uyutulmalı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler

Cevap:Emine Hanım,
Bebeğinizin büyüme ve gelişmesi normal ve muayenesinde herhangi bir anormallik yoksa uykuda küçük çocuklarda bu tür hareketler normalde de olabilir. Yine de çocuğu bir görüp muayene etmek uygun olur. Dokuz Eylül Çocuk Nörolojisi Bölümüne getirebilirsiniz. Bebeklerin sallanarak uyutulmalarında bilimsel olarak bir sakınca yoktur.

Doç. Dr. A. Semra Hız Kurul

jbdun

huhuuuuu ben de geldim arkadaşlar  :)
ya ne güzel böle hep bizbize olmuşusz,yeni gelen pelish arkadaşımız da hoşgeldinnn.

eminecim biz de 2.ayımızı 2gün önce doldurduk ve 10gün sonra pnömokok aşımızı vurulucaz.

pelishh

hoşbldum tşk ederim jbdun pnömokok aşısı ne oluyor doktor öyle bir aşı söylemedi oğluşum 1,5 aylık

berilce

allaaaaaaah bende geldim,kambersiz dugun olur mu,ama iki saat ugrastim klavye degisik ondan midir nedir su gizli harfleri bi turlu tutturamadim,yada benim acil goz doktoruna gitmem lazim :) burayi anlamadim nasil buldunuz.... :-\

pelishh

aha sorumun cevabını yazmışlar görmedim :(

pelishh