EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

Emine

Ayşegülcüm ben tarif edeyim sana sen de cetvel yap
http://lilypie.com/first_birthday.php buraya gir bir cetvel seç step 2 ye tıkla bir bebek seç step 3 e tıkla bebeğinin doğum tarihini gir Text above the ticker (optional):buraya istersen bebeğinle ilgili bişey yazabilirsin canım bebeğim vs.. gibi Left side photo (optional):buradan browse ye tıklayarak istersen bebeğinin fotoğrafını koyabilirsin sonra create ticker diyeceksin altta çıkan yazılardan PseudoHTML, UBBCode™ or BBCode  bunun altında çıkan linki bizim sitedeki profilden kimlik bilgilerimdeki imza kısmına yapıştıracaksın o kadar canım hadi yap bakalım

Emine

hoşgeldin ferahçım .Ayşegüle tarif ettiğim gibi sen de cetvel yapabilirsin

zeytince

ohh ne guzel sayfalar cosmus....  :D

jbdun kolay gelsin canim... :-[ Caner`in huysuzlugu 2 gun surdu... ama o gunden sonra bazi gunler -ki su 2 gundur hep ayni :-\-hep aglayarak emiyor,aglayarak uyuyor... ??? tabi ben de ecel terleri dokuyorum onunla beraber...  :'(

biz de disari cikmaya artik alistik... evde altimizi degistirip, karnimizi doyurup,sutumuzu sagip disari cikiyoruz.. arabada Caner uyuyor... disarida evdekinden 2 saat daha fazla uyuyor...  :love10: uyandiginda sutunu iciyor, aranbasinda gezinirken saga sola bakiniyor... uykusu gelince yine uykuya daliyor... :love5: onceleri korka korka gittigimiz alisverislerden artik keyif almaya basladikkkkkk.... :hello2: aman masallah diyeyim ........ ;D

bu arada ben de nickimin yanina ismimi yazdim... adimi bilmeyenler icin.... :D

şevval_lal

YENI FORUM SAYFANIZ HAYIRLI OLSUN ARKADAŞLAR BAKIYORUM HEMEN HEMEN HERKES BURAYA TRANSFER OLMUS...

Emine

16 Ocak , 2007, 09:39:28 #244 Son düzenlenme: 16 Ocak , 2007, 10:30:22 Emine
Günaydın kızlaar  :sunny:
Sağol Ayfercim..Gülaycım Canere de maşallah.Dışarıda benimki de öyle uyuyor. :hello2:

ponçik

nerelerde kaldınız şevval lal'in annesi
Kuzunu kokla benim için

bu arada tabiki HERKESE GÜNAAAAAAYDIN  :hello:

ayşen

günaydınlarrrr,
ooo ayfer hanım da gelmişler. ayfercim cmt sana ugrayacaktım ama telefonun kapalıydı ulaşamadım :( şevval kızımı görcektim gelip :) bi daaki sefere artık...

bizim karma ve verem farklı gğnlerde oldu hiç sıkıntı yaşamadık şükür. oğluşum bolbol uyudu o günlerde :D

tuna da arabada uyuyor, gezerken de etrafa bakıyo , bir de ben illa çift yönlü olcak araba, ilk zmaanlar benii görsün ben onu göreyim diye öldüm, beyimiz bbize değil etrafa bakmak istiyo :D ağlıyo bize dönünce, çevirince rahatlıyo. ama tabi gezeyi uzatırsk bir de çok kalabalık ortamdaysak sıkılıyo. bir de kalabalık ev gezmlerini ve misafirleri hiçççç sevmiyo :)

ferah hoşgeldiniz kuzunla.... :)

jbdun canım geçmiş olsun, ben de 1 kere calpol vermmiştim, ateş olmadı hiç. uyku da yaparmış o. dediğim gibi bizimki uyudu mışıl mışıl....

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003
EGE TUNA          03.10.2006

Ardaömür(Arzu)

16 Ocak , 2007, 10:44:44 #247 Son düzenlenme: 16 Ocak , 2007, 12:22:21 ardaömür(Arzu)
günaydın kızlar Arda bugün tam üç aylık oldu yani çok büyüdü
11ekimde doktorum beni yüksek tansiyon ve karaciğer yorgunluğuyla yatırdı hiç beklemiyordum çünkü doğumum 26-27si gibi sezeryan olacaktı sadece kontrole gitmiştim 5gün boyunca sabah öğlen akşam tam yedişer tüp kan verdim kollarım acayip morarmıştı.Ve ayın 16sı sabahı doktorum geldi ve eşini çağıralım hadi sana amniyosentez yapalım belki senin bebeği alırız bugün dediğinde kalbim duracaktı.Eşim geldi imzayı attık beni aldılar götürdüler doktorum iğneyi çıkardı rahatla sakın kımıldama dedi mümkünmü taş gibi oldum bebeğime zarar verir diye ödüm kopyu zaten canım bayağı yandı kendimi çok sıktığım için.Ben odama geri dönüp sonuç almayı beklerken doktorum tamam şimdi alıyoruz dedi sonradan ögrendim kalp atışları çok yavaşlamış. Ameliyathanedeydim elime o süt gibi olan şeyi şırıga ettiler uyandığımda ise her yanım ağrıyor ve donuyordum.Baygın bir şekilde bebeğimi istedim gösterdiler hemen ayıldım ozaman.Eşim odamı değiştirmiş bayağı güzel süslenmiş içinde hep sevdiklerim olan odya getirdiklerinde baktım şöyle etrafıma kimse nefes almıyordu ama işin kötüsü bana bakan yoktu bacagımın arasına yatırdıkları Ardadaydı herkesin gözü.Giydirip verdiler emziriyim diye nekadar güzeldi hem çok acılı hem çok mutlu.
Eşim kamerayı doktoruma vermiş dogumu çekmişler e biraz o kısmı kötüymüş.
buda Ardanın ilk resmi

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Emine

Arzucum 3 haftalık mı 3 aylık mı oldu ? Çok tatlı çıkmış ilk resminde de sanki o kadar şey onun başına gelmemiş gibi ne kadar huzurlu ve sakin.Herşey geride kaldı Arzucum Allahtan sağ salim kavuştuk yavrularımıza

ponçik

jbduncum geçmiş olsun canım
inşallah geceniz rahat geçmiştir
ecrinin aşı yerrlerinden öpüyorum annesi -ki çabuk iyileşsin  :love5:

ferahcım hoş geldin , benim kuzumda iki gün sonra 4 aylık olacak inşallah  :-*

gülaycım bizde ilk zamanlarda hep arabayla dışarı çıktığımızda uyuyorduk , hatta kara kara düsünmeye başlamıştık , bu çocuk dışarda uyuyacaksa geceleri naapcaz diye  ;D neyseki düzene girdik

ayşencim valla bizde ev gezmelerinde çok bunalıyoruz, ama zorunlu gittiğimiz yerlerde çocucğu bahane edip eken kalkmak TAM SÜPER OLUYOOO  :laughing7:
bu arada baharı aradınmı merak ettim  

arzucum şimdi o günü gülümseyerek anıyorsun değilmi , çünkü hayatının en güzel günüüüüü
hepimiz için hayatımızın en güzel, en özel , en anlamlı günü
ANNE OLMAK ÇOK GÜZELMİŞ   :love5:
ardayı öpüyoruuuuuum oooohhhh  mis kokulu :binkybaby:

jbdun

kızlar günaydın ve öpücükler size ve bebişlerinize :-*
Allahıma şükürler olsun ki dün akşam ve gece herşey normaldi,
yine her zamanki gibi 8e yirmi kala gibi yatağına yatırdım ecrini ve 3buçuğa kadar uyudu,uyandığında calpol verdim yine ondan sonra emdi ve uyudu 5buçuğa kadar sonra da yine emdi ve 8buçuğa kadar uyudu(anlıycağınız eski düzenimize devam).
Gece ateşimiz olmadı,kocişle ölçtük her uyandığında.
Az önce de ölçtüm gayet iyi,zaten şimid de uyuyo bebeğim :love5:

yarına kadar vermeye devam edicem calpolu.

benim merak ettiğim,verem aşısını yaptırdıktan sonra aşı yerinde ne gibi değişiklikler oluyo?
Tuttuğunu nasıl anlıyoruz?

ayşen

jbdun 1 ay sonra kabuk bağlar dediler bana. sanırım o zaman tutmuş oluyo. geceyi iyi geçirmenize sevindim. calpol u ateş vs yokken o kadar çok vermen doğru mu ya? ben 1 kere verdim ama korka korka, sonra da ateş falan olmayınca vermedim. :S

gonca konusmadım daha canım, haber veririm sana gelişmeleri :)

arzucum şükür 3 aylık olmuşsunuz bile bak :)  allah 3 yaşlarını 30 yaşlarını göstersin işallah hepimizin :))

ayşegül ayda hanım bana da dedi emzik kullanmaya çalış, snei emzik niyetine kullanıyo, çok sık emzirme diye... ama ben hala emziği verebilmiş değilim. ara ara deniyorum ama bizim oğlan sadce edalga geçiyo artık, emiyo gibi yapıyo, 10 sn sonra pırt fırlatıp atıyo bi de gülüyo üstüne :) yani emzik almıyo :) bi yandan seviniyorum bi yandan üzülüyorum. neyse canım seçim kendinin napalım, istemiyosa kullanmasın :)

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003
EGE TUNA          03.10.2006

ponçik

jbdun geceyi iyi geçirmenize çok sevindim
minişin hep böyle huzurlu olur inşallah  :love5:

valla sana çok komik bişey söylicem
bizim aşımız 1,5 ay önce yapıldı ama ben unuttum aşıdan sonraki evreleri  ::)

ayşen bizim cadı da önceleri beni emzik niyetine kullanıyodu ama biberona alışınca vazgeçti o huyundan  :laughing7:
emzik geçen aya kadar tutuyordu, şimdi ise canı isterse  :binkybaby:

hepimize kolay gelsiiiiiiiin  :icon_salut:

Ardaömür(Arzu)

hepimizin bebekleri iyiki olmuş güzel kokan minik insanlar
arkadaşlar kaç günde banyo yaptırıyorsunuz günün hangi saatini tercih ediyorsunuz benimki banyo yapınca cin oluyor uykusu iyice açılıyor.Masajı bebe yağıylamı zeytinyağıylamı yapıyorsunuz.Zeytinyağı hiç hoşuma gitmiyor tercih etmiyorum ama etrafımdaki büyükler hakiki zeytinyağı bebeği geliştiriyor diyorlar. :icon_flower:

NURSIMAnınANNESI

Arzu ben kızımı üç günde bir yıkıyorum, yıkadığım zaman daha iyi uyuyor, banyodan sonrada sebamedin bebek yağını sürüyorum her tarafına,koltuk altları ve poposunada ayrıca pişik kremi :D
EY RABBİMİZ BİZE GÖZLERİMİZİN NURU OLACAK SALİH EVLATLAR NASİP ET VE BİZİ KORUNANLARDAN EYLE...