EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

ayşen

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003
EGE TUNA          03.10.2006

Funda

Alıntı yapılan: desree - 12 Ocak , 2007, 18:58:12
ben dr a sordum ya karnı açtır ya da sancısı vardır rahat olsa uyur dedi spasmo-panalgine diye bir fitil var çok sıkışırsak ondan atıyoruz biz dr ecza dolabımızda muhakkak bulundurmamızı istedi

İyi Pazarlar herkese..
Ya bu fitil konusuna doktorlar genelde olumlu mu yaklaşıyor ? Bizim doktorumuz kesinlikle karşı , fitil çocuğu aşırı sinirli yapar diyor ve ayrıca daha da ileri gidip erkek çocuklarda homoseksüelliğe kadar varır sakın erkek çocuk poposu hiç birşeyle uyarılmamalı diyor.. Ben doktorun yalancısıyım ama bana da mantıklı geldi. Çünkü bebeklerin korteksi gelişmemiş tamam ama alt beyinlerine yaşadıkları herşeyi kaydediyorlar. Popolarından uyarılmak ta buna dahil..

Emine

Günaydınn.İyi pazarlar.Fundacım bana da doktor gerektiğinde kullanabilirsiniz demişti ama ben de fitil hiç kullanmadım.Yani benim ki kız olduğu halde ben de çekiniyorum alışkanlık yapar diye..
Filizcim içimi açtın sabah sabah.Benimde kayınvalidemlerin yazlığı var ayvalıkta.Her yaz ordayız.Eskiden yazı iple çekerdim bu yaz gelmesin diye bakıyorum bu göbekle zor denize girerim  :-\

pelishh

iyi pazarlar arkadaşlar sabah uyandığımda oğlumun kulağı akmıştı bu normalmi bilen varmı kullanmam gereken bir ilaç varmı herşeyde doktora koşmak istemiyorum :'(

Emine

canım bilemiyorum karşılaşmadım hiç  ??? www.doktorumonline.com a bi sor istersen

pelishh

Lily Wonka

14 Ocak , 2007, 15:16:25 #186 Son düzenlenme: 14 Ocak , 2007, 15:25:35 muallime
merhabalaaar!..
Gözde(muallime) ve kuzusu Hira da burada.. :)

(Emine'cim, niçin yeni bir site yapma ihtiyacı hissettin?)

Emine

hoşgeldin muallime.
Diğer site sürekli hata veriyordu girene kadar canım çıkıyordu.30 kere denediğimi bilirim.Sinir hastası olacaktım  :P Burada çok güzel şeyler olacak yakında.Ana sayfa yapılıyor.Burası forum kısmı.

Emine

14 Ocak , 2007, 15:27:20 #188 Son düzenlenme: 14 Ocak , 2007, 15:30:13 Emine
Bu arada muallimecim , "bebeğinizi evde nasıl giydiriyorsunuz ve evin genel ısısını nasıl ayarlıyorsunuz?
Bir de tontişlerinizin altını ne sıklıkta değiştiriyorsunuz?" demişsin.

Ben kızıma evde alttan çıtçıtlı bir body kolsuz.Üstüne pamuklu penye bir alt üst giydiriyorum genelde.Alt  kısım ayaklı olsa bile gündüz çorap giydiriyorum.Gece çoraplarını çıkarıyorum uyurken sadece ayaklı donu kalıyor  :D Battaniyenin altı sıcak zaten fazla terlemesin diye.
Bebeğimin altını da gece 1 de değiştiriyorum sonra ertesi gün öğlen 12 de .Tabi bu arada kaka yapma sesi duymamışsam  ;D O arada uyuyor zaten.Gündüzde saat başı değiştiriyorum diyebilirim.Benim kız çok çişli.Sen nasıl yapıyorsun ?

Lily Wonka

14 Ocak , 2007, 15:49:52 #189 Son düzenlenme: 14 Ocak , 2007, 15:53:38 muallime
hayırlı uğurlu olsun diyelim o zaman.. :)

Lily Wonka

14 Ocak , 2007, 16:07:11 #190 Son düzenlenme: 14 Ocak , 2007, 16:09:56 muallime
Giydirme konusu aynı.. Body üstü pijama/eşofman..:D Yalnız bizim evimizin odaları aynı ısıda değil, o yüzden eğer kucakta ev turu atacaksa başına ince, penye bir başlık, üzerine de ince, örme bir yelek giydiriyorum.. Bazen de battaniyesine sararak hava alması için balkona çıkarıyorum, çok mutlu oluyor..
Hira akşam saat 9:00-10:00 da yatıp sabah 8:00-9:00 a kadar uyuyor. Arada genellikle 1 kez meme için uyanıyor ( saat 5:00 sularında..). Geceleri eğer kaka kokusu almıyorsam altını açmıyorum.. Gündüz ise 2-3 saatte bir değiştiriyorum ama ödüm de kopuyor pişik olacak diye.. Bir kez başımıza geldi çünkü..:-\

ayşen

gözde ben de aynı şekilde giydiriyorum, sıcaklık az gibi hissedersem yelek giydiriyorum , zaten ara ara kontrol ediyorum sıcakmı üşüyo mu diye. biz 2 güne bir gibi dışarı çıkarıyoruz, her seferinde üşütecek diye korksam da hava alması lazım çocugun. balkona nedense çıakrmadım hiç :) o da rahatlatır biraz olsa aslında. dışarıya çıkarken de içi aynı evdeki gibi, üstüne yün hırka ve yün pantolon, başına da yün başlık (tabi hepsi bebe yünü öyle yakacak cinsten deil :D) genelde bir de battaniye alıyoruz. dışarı için ebay den kar tulumu sipariş ettim ama daha gelemedi, o gelince sadece body ve pantolon giydiricem içine, yeterli oluyormuş.

alt değştirmeye gelince gece yatmadan, sabah da 10 gibi uyanınca değiştiriyorum altını, arada da 3 saatte bir gibi, bazen 1 saat bile olmuyo tabi  kaka yaptıysak falan :) bezimizden de memnunuz, dün 6 saat gibi değiştircek fırsatım olmadı, sinir oldum kaldı ıslak diye, ama altını açtığımda çok çiş yapmasına rağmen teni kupkuruydu.

pişik için de ılık su ve pamukla temizlemeni öneririm. bizim ciddi şekilde pişik olmuştu. doktorumuz ıslak mendil kullanmayın dedi. hala daha pamukla temizliyorum, hem içim rahat hem de daha ucuz ve daha sağlıklı oldugunu düşünüyorum. krem olarak da kozmetik ürünlerden değil Hametan kullan dedi. en basit en sade en zararsız ama en etkili ve doğru krem o dedi. gerçekten de pişiğin p si olmadı ondan beri.

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003

Emine

Bizim burada da hava güneşli oluyor öğle saatlerinde ben her gün güneşin en yoğun olduğu zaman 5 dakika başı bacakları açık şekilde balkona çıkarıyorum güneşlensin diye.  :sunny:

ayşen

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003

ayşen

ay ben fazla evhamlıyım galiba :( o yüzden de dışarı çıktık mı etrafa bakamıyom bile, aman battainye açıldı aman kafası üşüdü, elleri dışarda bilemmne...  :-\

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003