EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

office

bu arada doğum günümüzü kutlayan bütün teyzelerimize öpücüklerimizi yolluyoruz :) iyi ki tanımışız sizleri :))
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

ponçik

Selam kızlar bakın ben neler yapıyorum

http://www.bebegimonline.com/forum/index.php/topic,22457.msg1001988.html#new

Ranacım uzun bir aradan sonra merhaba sana da  :wave:
okul konusu öyle ince ve detaylı bir konu ki , herşeyi oluruna bırakmak en doğrusu
mantıklı olana karar vermek çok zor, duygusal yönden düşününce daha da zor
o yüzden dediğin gibi herşey nasip kısmet canım , zaman gösterir en doğrusunu  :icon_thumright:

Eminecim görüntülerin bir kısmını izledim harikasın, bence ara sıra hepimiz böyle sosyal ve faal olmalıyız iş ev çocuk üçgeninde boğulup gidiyoruz yoksa  :cildir:

Emine

Teşekkür ederim canım sen de çok güzel şeyler hazırlamışsın . Eline, emeğine sağlık  :-*

ponçik

22 Aralık , 2011, 10:29:39 #13623 Son düzenlenme: 22 Aralık , 2011, 10:34:19 g10ca
Selam arkadaşlar nasılsınız , çocukların okulları nasıl gidiyor
bizim sınıfta bit varmış ve ne yazık ki benim kızım da nasibini aldı  :-\ Allahtan hemen önlemimizi aldık fakat yine de tedbiri elden bırakmamaya çalışıyoruz , her hafta saçlarına özel bir yağ ile bakım yapıyoruz
umarım tekrarlamaz inanılmaz sinir bozucu bir durum  :crybaby2:
bunun dışında çekingenliğimiz var biraz , ama öğretmene karşı  :dontknow: arkadaşlarıyla gayet iyi , çok konuşkan , anlaşıyorlar ama öğretmenin sorularına çekimser kalıyormuş , umarım ilerleyen günlerde açılır
evde onu görse öğretmen bile hayret edip "bu çekingen çocuk o mu "  der ama heralde alışma süreci uzun sürüyor yada diğer arkadaşlarından öğretmeni kıskanıyor  :icon_scratch: atlatırız diye umuyoruz  ::)

yılsonu oldugu için bu aralar biraz yoğunuz şirkette,
artık çalışmaktan iyice sıkıldım , bir yandan da prim gün sayım dolsun diye bekliyorum, sık dişini diyorum kendime , bir yandan kızımla daha çok ilgilensem , okula gidip gelsem, öğretmeniyle daha çok görüşüp kızımın ilgili bir velisi oldugunu göstersem diyorum
bir yandan kendi çapımda küçük hediyelik eşyalar yapıp satarak biraz bütçeye katkı sağlamaya çalışıyorum
küçük bir dükkanım olsa o hediyelikleri kendim satsam , kendi işimle ilgili çalışsam diyorum
vs..vs...
hayaller güzel, insana umut veriyor  :love9:

yeni yıl geliyor , eski yıl bitiyor  :angel12: inşallah bu yeni sene herkese şans getirir

bunlar yeni yıl için hazırladığım hediyelik kapı süsleri  :hello2:

bunlar da hediyelik anahtarlıklarım

Emine

Goncacım çok güzel şeyler hazırlamışsın yine ellerine sağlık. Allah tüm dualarını kabul etsin. Eylülün ki de geçici bir durumdur düzelir inşallah.
Ceylin 16:30 gibi evde oluyor o da daha fazla okulda kalmamaktan şikayetçi dersler bitiyor tam oyun hamuruyla vs arkadaşlarla oynamaya başlıyoruz ben eve geliyorum son servisle geleyim diyor. Doyamıyor arkadaşlarına. Ben de kardeşin seni evde çok özlüyor onunla oynuyorsun işte vs desem de kendi yaşıtlarının yerini tutmuyor tabi. Miray da hala parmağını emiyor kurtaramadım ne yaptıysam artık akışına bıraktık gidiyor. İleride düzelir inşallah.

ponçik

Teşekkürler Eminecim  :opucuk: zaman buldukça böyle ufak tefek şeyler yapıyorum oyalanıyorum deşarj oluyor insan bu tarz el işleriyle

Eylül de okulunu arkadaşlarını çok seviyor , hatta gevezelikten yemeklerini yiyemiyormuş ama bir cekingenlik var, bazen misafirlikte ya da bize gelen tanımadığı kişilere karşı da öyle davranıyor, ben de küçükken öyleydim, o yüzden anlayabiliyorum onu
bir de bir yazı okumuştum , çocukların adına siz konuşmayın diye
örn; biri çocugunuza "adın ne" diye sorunca cocugunuz cevap vermiyorsa "o konuşmaz, onun dili yok, konuşmayı sevmez...." gibi siz cevaplamayın diyor
bu durum , çocukta "ben konuşmam , konuşmayı bilmem, ben aptalım, işe yaramazım" gibi sorunlar ortaya çıkarıyormuş  ve karakteri olumsuz etkiliyormuş
halbuki çocuk o sıru esnasında kendine olan güvenini toparlamak için birkaç saniye beklermiş ondan sonra konuşurmuş ..
gerçekten ben bunu denedim, bu hatayı ben de hep yapıyormuşum, bu tür yazıları okuyunca insan kendi hatalarını daha rahat takip edip düzeltebiliyor

bir arkadaşım "sen okula gidiyormusun, öğretmeninin adı ne" diye sordu , ben sustum , Eylül bana baktı ve birkaç saniye sonra" evet gidiyorum adı meryem" dedi , çok şaşırdım, normal şartlarda söylemez çünkü  ::) ama neden çünkü hep annesi cevap verir de o yüzden  :suclu:
neyse ben o yazıların olduğu linki bulup göndereyim size de  :icon_thumright:

office

Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

Emine

Gönder Goncacım. Ceylinde de çekingenlik vardı biraz öyle. Drama kursuna gitmeye başladı sahneye çıkıp doğaçlama tiyatro yapıyorlar biraz aşsın o duygusunu diye gönderdim hem. Ceylin cevap veriyor artık sorulanlara bakalım Miray da nasıl olacak

Alıntı yapılan: office - 27 Aralık , 2011, 20:46:00
Mutlu Yillar kizlar simdidennnn  :muzz:  :hieyt:
Sana da mutlu yıllaar

ponçik

Yeni sene hepimize sağlık  :love9:  huzur,  :love9: mutluluk,  :love9: bol kazanç  :love9: ve rahatlık  :love9: getirsin
hepinizi çok seviyorum güzel arkadaşlarım  :hello2: tatlı yavruları ve sizleri kocaman öpüyorum  :flowers:

şerife Berat

selam kızlar uzunca bir aradan sonra nihayet foruma yazmaya fırsat buldum
gonca çok güzel şeyler hazırlamışsın canım eline emeğine sağlık
çalışmak benide sıkıyor , hele ortada dönen zam dedikodularını duyunca canım iyice sıkılıyor.
artık nasıpse 2. bebeğimizide dünyaya getirip çalışmamayı istiyorum
birde 3 aydır bebek için çalışıyoruz her an müjdeli haberler verebilirim sizlere

berat çok sık hasta oluyor bu aralar gene hasta onun dışında biz 2012 de göndermeye karar verdik anaokuluna ,şimdilik annemle beraber bir oyun grubu var haftada 3 gün oraya gidiyor.
gonca eylül gibi berat da çok çekingen evde tüm çenesi düşüyor ama iki insan görünce ağzından laf alamıyosun,önceleri çok takıyordum kafama  artık üstüne gitmiyorum bende

ponçik

12 Ocak , 2012, 09:20:15 #13630 Son düzenlenme: 12 Ocak , 2012, 09:22:39 g10ca
Şerifeciğim sizin adınıza çok sevindim, Allah gönlüne görür verir inşallah , ben bazen çok istiyorum, bazen istemiyorum , ama yüzde oranına bakarsak istemeyişim ağır basıyor

Biz dün akşam doktordaydık, kuzumda 3-4 gündür burun tıkanıklığı ve öksürük vardı
dün okuldan gelince ateşlenmiş , zaten gribal enfeksiyon için şurup veriyorduk ama ateşi çıkınca babaannemiz ateş düşürücüyle biraz ateşini düşürmüş
doktor salgın olduğunu söyledi, mikrobik olabileceğini , 3 gün kuluçka dönemi olduğu için ateşin o yüzden çıktığını söyledi , tabi ki kaçınılmaz sonuç = antibiyotik
ilaveten geniz akıntısını önlemek için burun spreyi, şurup, bir de her ihtimale karşı ateş düşürücü şurup  :-\
ilaçları verdikten 2-3 saat sonra çok terlemişti, üzerini değiştirdim, sabaha kadar da yanımızda yatırdık
çok şükür sabah gayet iyiydi, p.tesiye kadar okula gitmeyecek ,
bugun kuzeni de geldi keyfi yerinde, inşallah çocukcağıza da hastalık bulaşmaz

ben de dün işten iyice bunalıp başka bir şirkete başvuruda bulundum, bakalım cevap gelecek mi
bana kalsa hiç çalışmasam diyorum da prim gün sayımı doldurmama 4 sene gibi az bir zaman kalmışken de bunu değerlendireyim istiyorum, artık ne olacaksa hakkımızda hayırlısı deyip geçiyorum  :dontknow:

bu arada el emeklerimi değerlendirmek için kendime bir blog açtım
beklerim efendim   :flowers:

http://annesininhobileri.blogspot.com/

Emine

Şerifecim hayırlı haberlerini bekliyoruz ;)

Goncacım yeni blogun hayırlı uğurlu olsun takipteyim  ;)  :hello2: Eylülcüğüme de çok çok geçmiş olsun. Ceylin de geçenlerde faranjit olmuştu o da antibiyotikle düzeldi 1 hafta okula gidemedi 40 dereceye çıktı sürekli ateşi ateş düşürücülerle düşürdük hep. Yeni işte hayırlısıysa olsun diyelim. Az bir süren kalmış, sayılı gün çabuk geçer sık biraz daha dişini canım.  :opucuk:

meltemk

Arkadaslar merhaba.. Uzuuun bir aradan sonra yine ugrayabildim. Son aylarimiz cok yogun gecti. Cocuklarin okulu, sonra aktiviteleri, sonra dogumgunleri, yeninyil telasi, oda hazirliklari falan derken ben aralik ayini nasil bitirdik bilmiyorum. 3 hafta bir tatilimiz vardi, onda biraz dinlendim.

Simdi de bebis icin son 1 aya girdik, odayi kiyafetleri tamamlamaya calisiyorum. Cok komik Belemirde hersey 3 aynonce hazirdi, simdi daha hala bitmedi. 36. Hafta bitiyor, hastane cantam hazir degil. 12 subat beklenen tarih ama kismet bakalim. Benimkiler genelde 1 hafta once geliyor, bunu da gorecegiz.

Cocuklar genel anlamda iyi. Keyifleri yerinde. Standard kis hastaliklari geliyor geciyor. Bakalim bebek geldikten sonra nasil olacaklar. Insallah sakin bir gecis yapariz hep beraber.

Annem ay sonj geliyor. Kayinvalidem kayinpederim, babam doguma geliyorlar. Cumbur cemaat atlatacgiz insallah dogumu:)

Insan yaklastikca heyecanlaniyof. Saglikla bir dogsa.. En cok bu sefer endiseliyim nedendir bilinmez?.

Yine ugrarimherkesi soyle bir okudum... Hepinizi ve kuzularinizi opuyorum

ponçik

Teşekkürler Eminecim  :opucuk: size de geçmiş olsun
Blog yazmak güzel bir uğraşmış , çok hoşuma gitti

Meltem ciddi ciddi 3.geliyor  :D maaşallah cesaretine hayranım
inşallah sağ salim gelir , ismi ne olacak yeni bebişin
seni , Belemir ve Baray'ı öpüyorum

şerife Berat

SLM KIZLAR

İNANMIYORUM YA MELTEM 3. YÜ DOĞURACAK :) MAŞŞALLAH DEMEKTEN BAŞKA BİŞİ DİYEMİYORUM.RABBİM SAĞ SALİM KUCAĞINA ALMAYI NASIP ETSİN İNŞ.

EMİNECİM BENDEN BEKLENEN HAYIRLI HABER BU AY DA YOK MALESEF OKADAR GECİKEN GÜNDEN VE KURULAN HAYALDEN SONRA ADET OLDUM :( BELKI BÜNYE MESELESİDİR BUNCA YILDAN SONRA BİRDENBİRE OLMASI BEKLENEMEZ TABİKİDE BİRDE BENİM BİR SORUMUN VAR BERAT DAN SONRA HALA SÜTÜM KESİLMEDİ GÖĞSÜMÜ SIKTIRINCA DAMLA DAMLA AKIYOR SÜTÜM BUNDAN BİR KAÇ YIL ÖNCE FIŞKIRDIĞINI BİLE HATIRLIYORUM.2 YIL ÖNCE PROLAKTİNİME BAKTIRMIŞTIM HERŞEY NORMAL ÇIKMIŞTI.HAFTA SONU TEKRAR GİDECEĞİM DOKTORA BAKALIM NE ÇIKACAK DEĞERLERİMDE
  BERAT GENE HASTA SON ANTİBİYOTİĞİMİZİ BİTİRELİ HENÜZ BİR HAFTA OLDU AMA GENE ÖKSÜRÜK BAŞLADI.BU KEZ KENDİ ÇOCUK DOKTORUMUZA GİTMEDİK K.B.B DOKTORUNA GÖTÜRDÜK VE GENİZ ETİ TEŞHİSİ KOYDU AMELİYAT OLMASI GEREKİYORMUŞ BAŞINDAN BÖYLE BİR OLAY GEÇEN VAR MI?
  GONCA BLOĞUNU BENDE DOLAŞTIM ÜRÜNLERİN ÇOK GÜZEL CANIM.EVE EK GELİR OLUYOR HEMDE HOŞLANDIĞIN BİŞEYLERLE VAKİT GEÇİRMEK ÇOK GÜZEL