EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

jbdun

ya pardon ama resmi nerden ekliyoduk emine? ???

Emine

jbdun hoşgeldin canım jbudun yazmışım dimi bende akıl kalmadı bugün  :D seninkilerde 3 sessiz harfi yanyana olan ismi nerden bulmuşlar yaw yazması ayrı dert söylemesi ayrı  ;D

profil kısmında kimlik bilgilerimden resim imza kısmından cetvel ekleyebilirsin canımcım

jbdun

sağol eminecim:)

isim zor ama bi öğrenildiğinde de unutulmuyor ;D
burda genelde kredi kartı kullandığım büyük marketler artık benim ismimi biliyolar, arkadaş olduk valla ;D

berilce

ben amerikadayim canim , valla ben kendimi acayip kastim sismanlatacak sey yemiyorum,diyorum hamileyken yedim simdi kasma zamani :) ekmegi kestim sadece kepekli yiyiyorum o da gunde 2 dilim... yulaf ve corn flakes yiyiyorum onlarda diyet,diyet olsada kizim icin gerekli butun vitaminler var icinde ozellikle corn flakes lerde,aksamda normal yemek ve salata yiyiyorum saat 7 den sonrada bisey yemiyorum sadece meyve... belirteyim benim boyum 1.74 dogum oncesi 62 kiloydum doguma bi hafta kala 90 olmustum :o ;D  hastaneden ciktigimda 80 olmustum,simdi iki bucuk ay oldu 69 kiloyum kisacasi az kaldi,her gunde bir saat spor salonunda spor yapiyorum birde evde sizin pilates dediginiz hareketleri benpilates oldugunu bilmeden normal cimnastik olsun diye yapiyodum, ayrica bebeklerle yapilan hareketler var linkleri yolliyayim size, azmin sonu diye buna derler...2 aya kalmaz kalan kilomda gider insallah ,dogumdan sonra montumagiremiyodum hicbirine acayip hirs yaptim simdi montlarim kapaniyo :))) ama tabiki kizimi emzirdigim icin etimden sebzemden kesinlikle kismadim,ozellikle brokoli marul balik tavuk onlari tuketiyorum bol bol... corn flakes imi yogurtla yiyiyorum...bazi yiyeceklerin kalorisi yuksek ama sismanlatan kalori dusuk onlari yiyiyorum... sismanlatan kaloriyidi sporda yakiyorum zaten... gunde 400 spor salonunda 100 de vede yakiyorumdur... yalniz esime manti haslarken yada muffin yaparken ve o hapur hupur goturuken agizinn icine bamak cok koyuyoooo >:( :'(ay cok konustum :))) diyet uzmani kesildim he...neyse linkleri yolliyayim...

http://www.gymuniversal.com/htmller/egzersiz/derss1.htm
http://www.diyetce.com/egzersiz/zayif_bacaklara_ulasmanin_3_yolu1.html
http://www.diyetuzmani.com/hesaplamalar/index.html
http://www.lhj.com/lhj/slideshow/slideShow.jhtml?slideid=/templatedata/lhj/slideshow/data/pilates_howto_07082003.xml

hadi hayirli olsun..baslayin hop 1 2 3 4.... :)

Emine

linkler süpermiş hareketlerde öyle..Geriye bunları yapacak insan kalıyo .. ;D
Off offf  :D Senin yine boyun uzun sayılır kiloyu kaldırırsın ben nolacam 1.58 boy bodur tavuk gibi olacam biraz daha yersem  :D

berilce

yok kiz emine bi basladin mi devami geliyo.... gene sen 90 olmamisindir ama..allhatan boy uzunduda 90 okadar gostermedim :) yoksa dev anasi gibi olacaktim... y aben aldigimi basene aliyorum ..biktim ya... simdi az bucukta gobek eklendi kalan kilo oralarda hep...

Emine

90 olsam ben benlikten çıkarım zaten  :D 58 kilo oldum hamileliğimde en şişman halim o oldu

ebruli19

Selam Kızlar..
Beni ve kızımı aranıza alırmısınız....

Site güzelmiş....
Yaaa kızlar benim kızım bir ara 6 gün kakasını yapmadım bende fitil verdim sonrasında yaptı... Şimdi ise o gün bu gündür 2 günde bir olarak yapıyor ve çok sıvık yapıyor.. Doktora götürdüm doktorda günde 3 kez yapmıyorsa problem sayılmaz dedi ama yinede içim rahat değil.. Kabız olmadan önce hiç böyle sorunu yoktu..

Sütümü sağmak için pompa bakıyorum ama karar veremiyorum... Arkadaşımın pompası ile denedim elektirkli ve 2 kaşık süt çıkmadı. Acaba sütüm yok mu diye düşünmeye başladım. Kızımın karnı doymasa ağlar diye de düşünüyorum akşam akşam bunalıma girdim. Medellayı tavsiye eden arkadaşlar acaba elektrikli olanı mı yoksa manuel olanımı tavsiye ediyorlar...
Bir çok kişi yok manuel al diğerleri elektikli al.. Birde bu deneme olayından sonra hepten sinirlerim gerildi..
Neyse girer girmez sizleri de sıktım.
GüZeL KıZıM  REYYAN`ım

MeLeĞiM MiNiK KeLeBeĞiM SeNi ÇoK SeViYoRuZ

Emine

merhaba ebrulicim hoşgeldiniz...
Canım benim kızımda başlarda 3 gün yapmadığı oldu.Doktor bazı bebek 3 günde bir yapar bazısı günde 3 kez yapar dedi önemli olan kakanın rengi kıvamı dedi.Benim kızımın kakasından kan çıkmıştı hatta hatırlıyormusun bilmem.Kan vs yoksa önemli değildir.
Medelanın elektriklisini tavsiye ederim.Ben hastanede bütün marka ve çeşitleri denedim diyebilirim manuel olan çok can yakıyor ve kolunda derman kalmıyor sık sık.Elektrikli olan kullanışlı biraz gürültülü ama çok rahatsız edici boyutta değil.Hamileliğimin ilk günlerinde biz sağıp sağıp birkaç damlayı zor çıkarıyorduk damla damla topluyordum pompadan.Pompa kullandıkça sütüm çoğaldı ama sürekli pompa kullanırsan da sütün bitebilir.En önemli şey vakit buldukça uyu bol bol sıvı al ve huzurlu ol sakin ol

ebruli19

Offf inanki kafam allak bullak..
Pazartesi işe başlıyorum bir yandan aman bir şey karışsında gitmeyeyim diye bakıyorum...
Bir hafta boyunca ona bak buna bak ona sor buna sor derken.... Bir yandan almıycam pompa çalışmıycam diye çığlık atasım geliyor..
Hayat şartları maalesef buna elverişli değil.. Bebeğimi evde bırakıp işe gitmek var ona iyi bir gelecek sunmak var.. İkisi birden olmuyor ne yazıkki..
Benim işyerinden arkadaşım 2003 yılında doğum yaptı ve medella kullandı bana sakın alma diyor.. Avent tavsiye ediyor.. Tabi elektirkli değil manuel olanını.
Bu gidişle kızıma işe başlayınca mama takviyesi yapıcam..
Bu gün bir hayal kırıklığı idi... Ben baya bir süt çıkıcak sanıyordum nerdeeeeeeeeeeeeee.... :(
GüZeL KıZıM  REYYAN`ım

MeLeĞiM MiNiK KeLeBeĞiM SeNi ÇoK SeViYoRuZ

Emine

Belki o an süt birikmemiştir ondan çıkmamıştır canım sütünün bollaştığı zamanlarda sağrsın bence elle sağmayla başedemezsin yorulursun yine de sen bilirsin.Ben manuelle sağınca çok canım yanmıştı ve bir türlü sütü çekmeyi beceremedim tam elektrikli otomatik zaten foşur foşur çekiyor.
Bende bebeğim için işi bıraktım çalışsam belki maddi yönden daha rahat olurduk geleceği için daha çok para biriktirebilirdik ama şu an onun en çok anne ilgisine ihtiyacı var diye düşündüm.Tabi maddi açıdan mutlaka çalışmam gerekseydi yapacak birşey yoktu ama tercih yapma durumum oldu çok şükür.Herkesin durumuna göre kendisinin karar vereceği birşey.Çok bolluk içinde olmasakta idare ediyoruz çok şükür

zeytince

eee kambersiz dugun olur mu? olmaz.. ben de geldim... ;D
su profil ayarlarini seyettiremedim.. biraz kurcalamam lazim...  ::)

Emine

hoşgeldin zeytinceeee profilim kısmından kimlik bilgilerinden imzana cetvel ekleyebilirsin üst kısımda da resim ekleme bölümü var

puysal

bende geldim:))

umarım iş yerindende girebilirim.. bizim işyeri biraz manyakda:)) bilgisayarın masa üstünde mause ile sağ tıklamamız bile engellenmiş durumdada:))

çok beğendim Emine eşinin eline sağlık.. bizimkide bilgisayar mh. ama yaptığı tek şey o-game oynamak:) onada gösterdim tam sizlik olmuş dedi:)

seyda

pompa konusunda ben de bisey söyliyim dedim... ben de hastanedeyken medela nin elektrikli pompasini kiralamistim (burda neyseki kiralayabiliyosun ve kendi pompa setini aliyosun) cünkü Melis Alara sürekli memeye yapisik kalmak istiyordu ve benimde gögüslerim artik kaniyodu. 3 saatte bir kalk pompa yap ayrica bide bebegi besle, sonra cocuk memeyle biberonu karistirip ikisini de agzina alamaz falan gibi eziyetlerden sonra sükür hersey yoluna girdi ve neyseki annem yanindaydi ve ben pompa yaparken o bizim fistiga biberonla bir önceki sagilan sütü veriyodu. konuyu dagittim yine... ben de cok memnun kaldim medeladan demek istedim aslinda sadece elektriklisinden ama evet sürekli kullaninca sütü azaltiyo hatta o zamandan mi kaldi bilmiyorum ama sag gögsümde sol dan daha az süt var hep. yinede iyiki var böyle aletler de prens ve prenseslerimizi sütten mahrum birakmiyoruz:))