EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

Emine

11 Ocak , 2007, 13:48:20 Son düzenlenme: 11 Ocak , 2007, 13:54:51 Emine
Ceylin bugün tam 4 aylık oldu.5 gün sonra 2. karma aşısını olacak.Doktorumuz pnömökok aşısına gerek yok demişti ama öneren doktorlar olduğunu duydum.Bu ay doktor değiştireceğiz.İnşallah geç kalmamışızdır aşı için.Yaptıran var mı ?

ponçik

biz normalde 4 aylık olmadan 12 gün önce yaptırdık 2.karma aşıyı
sürenin birkaç gün önce veya sonra olması sorun değil dedi doktorumuz
ama bu pnömökok ne onu bilmiyorum  :P

Emine

Goncacım Pnömokok, özellikle 2 yaş altı küçük çocuklarda ve 65 yaş üstü kişilerde zatürrenin en sık görülen etkenidir. Ayrıca, sinüzit, orta kulak enfeksiyonu , menenjit gibi başka bazı ciddi enfeksiyonlara da yol açabilir. 2000 yılına kadar bu aşı ülkemizde yokmuş artık var ama hala yaygın değil sanıyorum

Funda

Selamlar benimde 2 ay 20 günlük bir kızım var..Zatürre.com da Pnömokok aşısı 2 yaşından küçük çocuklarda önerilmez diye bir ibare var linkini vereyim : http://www.zaturre.com/zaturre/altsayfa4.htm  ne kadar doğru bilemiyorum konu türkiyede henüz yeni

Emine

Fundacım benim de kafam çok karışık bu konuda heryerde başka bişey yazıyor bi doktorun dediğini başkası onaylamıyo yaptırsan bi türlü yaptırmasan bi türlü

Zuhal

Bizde katıldok foruma çok güzelmiş vallahi. Güzel paylaşımlar dileğiyle. Bende bizim sayfayı açayım bari  ;D

Ceren Su 28/11/2006
Zuhal&Kerem 11/08/2001

Emine

Hoşgeldin Zuhalcimm aç bakalım.Nerelerdesin sesin çıkmıyordu uzun zmandır

ayşen

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003
EGE TUNA          03.10.2006

Emine

Aman da benim yakışıklım gelmişşş.Teyzesinin kuzusu ben de Cemrenin Emreyi kaptığı gibi ben de Tunayı mı alsam napsam bu erkek kıtlığında  ;D

ayşen

hehe yakınız da valla yapalım bi beşik kertmesi  :D

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003

Emine

Ayeşencim senin bu doktor ne dedi pnomökok hakkında?

pelishh

selamlar oğluşumla bizde geldikk hoşgeldikmi?? :)

Emine

Hoşgeldinizz tabi sefalar getirdiniz pelishh.Bu arada babalara da söyleyin forumun baba kısmına uğrasınlar.Ayşencim senin Tarkan dışında diğerlerinden ümidim yok ama bakalım hayırlısı :) Tolgaya da Tarkanın yazdıklarını okuyup duruyorum bak babalar neler yazıyor diye  ;D

pelishh

hoşbuldum eminecim babalarında ilgisini cekicek bişiyler varsa benim eşim meraklısıdır akşam bir dolaşsın bakalım  ::)

ayşen

:D :D evet ben de ümitliyim, yeni forumu da bulmuşken yazar bence  :) okut tabii heveslenip yazar belki o da :)))

pnömokok ile ilgili bişey demedi çünkü ben sormayı unuttum  :( ama karmanın ikincisi önümüzdeki ay olacak dedi. yapılması gerek diye düşünse söylerdi sanırım onu da  :-\

pelishh hoşgeldinizzz :))

TARKAN&AYŞEN  28.06.2003