bebeğine keçi sütünden yoğurt yapan var mı ?

Başlatan н∂vv∂ ツ, 11 Nisan , 2011, 16:30:17

« önceki - sonraki »

Mine'l Aşk

Kızlar keçi sütünü nereden bulacağız...
Markette satılanlar olur mu  :icon_scratch:

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

βαlκιz

evet markette var kullanabilirsin
çiftlik olsa daha iyi olur ama farketmez
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

Bende keci sutu istiyorum ama nerden alacam bilmiyorum  :-\

seda mete

kızlar benim bebgim 7 aylık ben marketten keçi sütü alıyorum ve yogurt yapıyorum cok güzel oluyo

seda mete

ayrıca eger makro market varsa ordan bulabilirsiniz

elif35

bende deniyeyim bari bakayım inş güzel olur da yağmur yer

banu_fth

neden keçi sütü ?? ayrı bi özelliği mi var ?  :dontknow:

βαlκιz

Alıntı yapılan: eylül_üm - 28 Mayıs , 2011, 13:28:05
inek sütüne göre daha faydalı anne sütüne en yakın keçi sütüymüş
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

°•.ℓανιηуα.•°

peki kızlar ben hiç market sütünden yoğurt yapmadım. nasıl yapılıyo? diğerini alıp kaynatıyosun sonra mayasını koyup yapıyosun. peki bunu ilk yaparken maya olarak inek sütünden yapılmış maya mı kullancez?

banu_fth

Alıntı yapılan: βαlκιz - 28 Mayıs , 2011, 16:42:45
Alıntı yapılan: eylül_üm - 28 Mayıs , 2011, 13:28:05
inek sütüne göre daha faydalı anne sütüne en yakın keçi sütüymüş

yaa .. teşekkür cnm bilgi için  ???

< ESLAL >

memlekette annemlerin bi sürü keçisi var onlar sütünü başkasına satıyor ben burada kızıma bulamıyorum  :icon_scratch: :icon_scratch: :cildir:

izemsevi

ben yiyemiyorum keçi koyun etini,sütünü vs.. eğer bebkler yerse helal derim

ponçik

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 28 Mayıs , 2011, 17:05:45
peki kızlar ben hiç market sütünden yoğurt yapmadım. nasıl yapılıyo? diğerini alıp kaynatıyosun sonra mayasını koyup yapıyosun. peki bunu ilk yaparken maya olarak inek sütünden yapılmış maya mı kullancez?

evet o an elinin altında hangi yoğurt varsa onu maya olarak kullanabilirsin
ben bu haftasonu ilk defa keçi sütünden yoğurt yaptım , keçileri olan bi amcadan aldım sütü , yoğurt güzel oldu , yerken de sorun yok ama  ::) yedikten sonra ağızda bıraktığı tad pek hoş değil , herkes yiyemez bence ,
kızıma yedirmek için renkli granül şekerlerden döktüm üzerine  ;D tatlı olunca yedi tabi

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: g10ca - 30 Mayıs , 2011, 10:20:43
Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 28 Mayıs , 2011, 17:05:45

evet o an elinin altında hangi yoğurt varsa onu maya olarak kullanabilirsin
ben bu haftasonu ilk defa keçi sütünden yoğurt yaptım , keçileri olan bi amcadan aldım sütü , yoğurt güzel oldu , yerken de sorun yok ama  ::) yedikten sonra ağızda bıraktığı tad pek hoş değil , herkes yiyemez bence ,
kızıma yedirmek için renkli granül şekerlerden döktüm üzerine  ;D tatlı olunca yedi tabi

:k06: :k06: :k06:

çok teşekkür ederim goncacım.  :-* ben hiç yemedim keçi yoğurdu ama anne sütüne en yakın besleyici özelliği olan süt de keçi sütüymüş. artık öyle ya da böyle renklendirip yedircez kuzucuklara  ;)