28 Mart , 2024, 11:52:54

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

dikkat!!! bebek tuzlama

Başlatan tulayysl, 08 Nisan , 2011, 13:04:54

« önceki - sonraki »

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 10 Nisan , 2011, 10:39:24
benim kayınvalidemde ben hamileyken beni ikna etmeye çalışıyodu, işte tuzlamazsak kızın terlerse kokar filan... bende dedim sen oğlunu tuzladınmı? evet dedi, dedimki ama terleyince yinede kokuyo, ben tuzlanmadığım halde hiç koktuğumu hatırlamam :ehi: :ehi: sustu kaldı, eşim biraz bozuldu ama napim :D gerçekleri söylemek zorundaydım  :tongue3:

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

bence de herkes terleyince biraz kokuyo
ter bu sonuçta  :tongue3:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

tuzu ince bi tabaka halinde sürüp bekletirsen tabi ki bebek yanar.hemen yıkanacak o sonuçta.
biz iki kere tuzladık.çok şükür hiçbirşey olmadı.
bu arada ben de iki kere tuzlanmışım, kızımın da kaderi oldu iki kez tuzlanmak.

ırmak184

Emine

Bana saçma gelse de annemi kırmamak adına iki kızımı da şu şekilde yaptık çocukları yıkadıktan sonra parmağımı tuza banıp koltuk altlarına ve ayak altlarına tuzu sürdüm sonra hemen su döktüm ben de yapılmazsa kokacağına inanmıyorum hiç bir bilimsel açıklaması yok ama çocuğa bir saniye tuz değmesinin bir zararı olmaz diyerek annemi kırmadım ama tuzlayıp bekletmek resmen çocuğa işkence yazık çok üzüldüm  :sad1:

Esmaa

Alıntı yapılan: tulayysl - 08 Nisan , 2011, 13:04:54
arkadaslar çoğu yerde yapıldıgı üzere ki en cok anadoluda yapılan bebek tuzlmya dikkat. ben bir yenidoğan yoğun bakım hemşiresiyim. gecen hafta gordugumuz bir vaka herkesi şaşkınlığa uğrattı. yenidğmus henuz 2 gunluk bebeği tuzla yıkayıp ardından tuzu ince bir tabaka seklinde bebeğe süren aile kızarık şikayeti ile bebeği hastaneye getiriyor. bebek tuzdan yanmış ve sonrasında böbrek yetmezliğine girdi. bilgilerinize sunuyorum. siz siz olun aynı hataya sakın düşmeyin
ayyy napmış onlar resmen çocuğu tuza yatırmışlar  :y25: :y25: :y25: yazık yavrum yaaa

ยรlคภ๓คz göภlüm

biz de annemi kırmamak için küvetine tuzlu su koyduk  birkaç saniye o suda kaldı hemen yıkadık

ponçik

Mantıklı düşünmek lazım  :-\ Tuzlayınca kokmayan tek şey cansız et ve balıktır  :laughing7:

Bizim ilk çocuk doktorumuz 65-70 yaşında bir adamdı.
K.validem yanımdayken şöyle dedi "bebekleri ayaklarından tutup ters bir şekilde havaya kaldırmak bizim gibi eskilerin yaptığı bir adet fakat bel fıtığının en büyük sebebi" bir de kulağı ağrıyan bebeğin kulağına süt damlatmak çok zararlıymış, bebeğin kulağına su sıkmakla aynı şey hiçbir gerçekliği yok dedi.
Bunları k.validem yaptığı için sanki ben doktoru tembihlemişim gibi oldu ama fena da olmadı yani  :ehi:

Lă_Tăhzen!

Tuzlayinca zararinin olcagini dusunmuyorum  geleneksellesmis bende tuzlanmisim zarariyla karsilasilmamis

Bana kalirsa ben tuzlamadim tuzlamamda dedigim gibi gelenek haline gelmis tipki kirk cikarma gibi  :)

zerrinplt

Eskiden yenidoğan bebekleri tuzla yıkarlarmış