29 Mart , 2024, 18:22:59

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

OĞLUM ÖKSÜRÜKTEN UYUYAMIYOR :(

Başlatan Pınar86, 06 Nisan , 2011, 13:19:49

« önceki - sonraki »

Pınar86

Pınar çok doğru valla napalım işte Anne olmak böyle bişeymiş Annemi artık daha iyi anlıyorum :( ama iş işten gecti tabi evlendik bıraktık kadını :)

insan dayanamıyor artık yetemiyorum diye düşünüyorum artık bazıları şimdi biraz düşünecek farklı şeyler yaratıcak ama öyle işte ilk tecrübe herşeyi yeni yaşıyoruz zorlanıyoruz  :sad1:

kevser çok sagol canım :flowers:

:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

мiŁenα.

ballı tuz iyi geliyorda senin pıtırcık küçük :-\

geçmiş olsun pınarcım şifa versin rabbim :amin:

:love9: :love7: :love9:

Pınar86

sağol canım benim cok teşekkür ederim :flowers:

Pınar86

Yahu ne işmiş anlamadım gitti ilaç kullandık öksürük çok aza indi hatta yokta denilebilir ama bir türlü balgamı çözemedik boğazı hala hırıltılı yemek falan yiyemiyor ememiyor ağzını kapatamıyor balgam dolu korkuyorum içerde birikme yapar diye :(

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

pınarcım ancak yavaş yavaş geçecek bence ılık zeytin yağı ver iyi gelir

Pınar86

dün ona elmaları kabukları ile küçük küçük doğradım içine karanfil kırdım biraz tarcın ve tohum kuşburnu koydum içirdim hoşuna gitti ve şükür ondanmıdır nedir bilmiyorum balgamı çok çok azaldı rahatladı küçük sevgilim :) netten okumuştum balgam söktürücüymüş :)

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

ohhhhhhhh çok şükürrr inşallah oda biticek geçicek paşam iyileşicek

Pınar86

Emine

Alıntı yapılan: βαlκιz - 06 Nisan , 2011, 13:36:22
Yetişkin için 1 su bardağı süt kaynayınca içine 2 yemek kaşığı hatmi çiçeği konup demlendirilip süzülüp içilirse çocuk için 1 yemek kaşığı hatmi çiçeği 1 su bardağı kaynar süte konup demlendirilip içirilirse öksürüğü hemen kesiyor. Ben kızıma öksürmeye başlayınca bundan yapıyorum bir de ayağının altına vicks sürülüp kalın çorap giydirilecek tüm gece öksürmeden uyuyor sabaha birşeyi kalmıyor.

emine hanım yazmıştı ama oğlun küçük onada verilebilirmi acaba ya  :icon_scratch:

Daha önceden yazdığım tarifi vermiş arkadaşlar İbrahim Saraçoğlu tarifi bu ve işe yarıyor hala küçüklüklerinden beri yapıyorum 11 ve 8 yaşına geldiler :) Balgam söktürücü demişsiniz ben ilaç çok çok gerekmedikçe kullanmıyorum balgam söktürücü olarak yaptığım şeyi anlatayım kesin çözüm ama dumanında kalınca öksürmekten içi dışına çıkıyor insanın faranjitte de öneriliyor. Günlük sakızı denen bir şey var aktarlarda satılıyor böyle minik tane tane. Ondan yarım yemek kaşığı kadar daha az da olabilir bir tencereye koyup yakıyorsun. Beyaz bir duman çıkmaya başlıyor çıkan dumana bir miktar pamuk tutup o pamuğu çocuğun göğsüne koy sabaha kadar dursun. Biz ailecek dumanında kaldık ilk yapışta bir süre öksürmekten içimiz dışımıza çıktı ama iyileştiriyor. Bu küçük çocuklara da yapılan bir uygulama kardeşim çok hastalandığında bebeğine hala yapıyor.