OĞLUM ÖKSÜRÜKTEN UYUYAMIYOR :(

Başlatan Pınar86, 06 Nisan , 2011, 13:19:49

« önceki - sonraki »

Pınar86

Kızlar oğlum cumartesi gecesinden beri hiç iyi değil eltim gıcığı kızına dikkat etmeyip sürekli hasta ettiği için sagolsun benim oğlumada gecti :(

cumartesi pazar sabahına kadar hiç uyumadık bütün gün inledi durdu pazar günü akşama doğru biraz iyi gibi oldu burnu akıyor ilaç falanda kullanıyoruz şu iki gündür birde başımıza öksürük çıktı :( kreval şurup kullanıyorum ama bir faydası yok oğlum uyuyor 10 dakika sonra geri uyanıyor öksürük onu çok rahatsız ediyor iştahıda gitti yemek falan yediremiyorum geri atıyor yemekleri bir tek emiyor oda göğsümde yara doktora gittim bişey yok dedi derken sağ göğsümü az veriyorum :(

ve bana yardımcı olurmusunuz? ilaç dışında oğluma başka neler yapabilirim neler verebilirim şu öksürükten kurtulalım az önce uyutmuştum şimdi yine öksürükten kalktı yavrum :y25:
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Pınarcım balgamlı ise balgamını söktürmen lazım  :icon_thumright: Arkasını çevir bacaklarına yatır vur sırtına yavaş yavaş  :icon_thumright:

Boğazını yumuşak tut büyük ihtimalle sadece sıvı almak isteyecektir zaten o yüzden ıhlamur rezene filan ver arada  :icon_thumright:

βαlκιz

çok geçmiş olsun
ayaklarına wiks sürüp çorap giydir ayak altlarına sür iyi geliyo
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

geçmiş olsun pınarcım
umarım hemen atlatır

βαlκιz

emine hanım bi tarif vermişti öksürük için hemen kesiyomuş
çocuklarda içiyoömuş ama seninki küçük içebilirmi bilmiyorum
onu bulim bakim nerdeydi
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

βαlκιz

Yetişkin için 1 su bardağı süt kaynayınca içine 2 yemek kaşığı hatmi çiçeği konup demlendirilip süzülüp içilirse çocuk için 1 yemek kaşığı hatmi çiçeği 1 su bardağı kaynar süte konup demlendirilip içirilirse öksürüğü hemen kesiyor. Ben kızıma öksürmeye başlayınca bundan yapıyorum bir de ayağının altına vicks sürülüp kalın çorap giydirilecek tüm gece öksürmeden uyuyor sabaha birşeyi kalmıyor.

emine hanım yazmıştı ama oğlun küçük onada verilebilirmi acaba ya  :icon_scratch:

Nezo

06 Nisan , 2011, 13:37:46 #6 Son düzenlenme: 06 Nisan , 2011, 13:39:42 ●๋: ●๋: ήẽz ●๋: ●๋:
Çok Geçmiş Olsun Canım. O hatmi Çiçeğini Zatürre Olduğumda Bende İçtim Yumuşatıyo Ama Haliyle Öksürüğümü Tam Kesmedi. Normal Öksürenlere iyi Gelebilir. Benim Ciğerler Bitikti.

sibel28

canım geçmiş olsun...öksürüge çare kara turp ..içini oyuyoruz bir kaşık bal koyuyoruz...içindeki bal sulanıyor ve turbun altından damla damla su akmaya başlıyor...bebişine bunu şurup olar ver hemen kesiyor öksürügü...bebişlerinize dikkat edin gerekirse karşı taraf hasta ise evine gitmeyin o size gelcekse kabul etmeyin...kimsede darılmasın çocugu hasta olan evinde otursun...

canım rezene ve anason çayıda öksürüge birebir..eskiden bebeklere rezene verilirdi...

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

pınarcım geçmiş olsun paşama duruda öksürükten çok muzdarip oldu yavrum geçenlerde balgam ciğerlerde birikme yapmıştı  10 tane iğne yedik geçmedi balgamını bricanyl balgam sökücü süper söktü
birde çörek otu yağı içirdim ben aktar önermişti halada içiriyorum ikinci günü hiçbişeyi kalmadı durunun aktardan alıp kullanabilirsin kıyamam ya dün akşam duruda az öksürdü ödüm kopuyor yine aynı olur diye allah korusun

Pınar86

Çok sagolun kızlar inan çok sevindim yazmanıza.
size mesaj attıktan sonra dayanamadım doktora götürdüm aç çocuk emmeye çalışıyor ama agzı kapanınca hırıltılı hırıltılı tekrar çekiyor kendini yemekte yemiyor zaten iyice kötü oldu yeni geldik balgam sökücü ve burun damlası aldım zor uyuttum yavrumu ayağımda sallmaya başladım artık napim alıştırmıyordum uykusu gelince kendi kendine uyuyordu gectim artık onu diş olayı hastalık derken yavrum perişan oldu sallıyorum artık. uyudu iki tane yastık koydum kafasının altına doktor 3,4 güne düzelir dedi balgam onu rahatsız ediyor bitince düzelir dedi inşallah ya acayip kötü oluyorum o böyle olunca  :y25:

hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. hepinizi öpüyorum Rabbim hepimizin yardımcısı olsun yavrularımızın acılarını göstermesin :amin: :flowers:

βαlκιz

tekrar geçmiş olsun inş. hemen iyileşir ilaçlar iyi gelir

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

geçmiş olsun tekrardan pınarcım balgam sökücü ne verdi ismini yazarmısın

biz bricanyl kullanıyoruz muconex diye bir balgam sökücü kullandık hastalığı ilerletti haberin olsun

kıyamam oğluşuma inşallah hemen iyileşir  :amin:

Pınar86

cok sagolun kızlar  :flowers:

Adaşım balgam sökücü olarak Mucolator verdi, birde otrivine diye burun spreyi verdi. şurup acayip öksürtüyor ama doktor söyledi bana daha fazla öksürecek ve bu şekilde balgamı atacak dedi dün yataga yatırdım Allahım bir öksürüyor ki sorma ağlaya ağlaya kalktı zor uyuttum uykudan ölüyor zavallım ama yatağa kafasını koyduğu anda kalkıyor yastığını ikiledim biraz daha iyi ama bir süre sonra yine kalktı ağlaya ağlaya :( Ay canım çıktı ya gecelere kadar hep bununla uğraşıyorum tamam evlat bizim ama inanın artık insan dayanamıyor gücüm kalkmadı artık ya :( çok yoruluyorum

arkadaşın biri yazmış hastaysa gelmeyecek eltin falan diyede malesef canım biz birlikte yaşıyoruz eltimin kızına ben bakıyorum ben o kadar dikkat ediyorum hasta olmasın diye gündüz sıcak tutuyorum meyva çayları ıhlamur falan içsin diye ne oyunlar oynuyoruz ama annesi cahil kızı yıkayıp saçları ıslak ıslak dışarı çıkarıyor gecen gün c.tesi günü işten geldi dışarıs buz gibi yağmur yağıyor ilaçlarını bile almadan dışarı çıktı gelde delirme bir ton laf söyledim senin olmayan beynine s...çim dedim ama birşeyden anladığı yok işte oğlum hasta oldu dün gecede dedim uyumuyor git bak nöbet tut saf ciddi ciddi kalktı bakacak  ;D

bakmayın bunları yazdığıma acayip cahil hiçbirini bilerek gercekten yapmıyor kendini bile düşündüğü yok ki kızını düşünsün arada öyle bir iyi oluyorki benim odamı kaldırır temizler ben hamileyken odamı hep o yapardı camlarımı silerdi ama işte saf cahil yapacak bişey onu böyle idare ediyoruz :)
şu havalar düzelsede evime gecicem artık :)

ammada yazmışım be :D

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

aynen bende berbat durumdayım kendi evladımız evet ama ben bakamıyorum bu kıza ya  :crybaby2:
yine hasta oldu burnu akıyor öksürüyor sürekli ağlıyor  :crybaby2:
eve gelmek gitmek mevzu bahsi değil önceden belki yapıyordum ama son ki hastalığından sonra hiç kimse gelmedi gitmedim
havadan nem kapıyor bünyesi çok zayıf bağışıklık sistemi çökük v.s
ağlamak üzereyim kafayı yiyicem neden hasta oluyor yaaaaaaa  :crybaby2:  :crybaby2:  :crybaby2:  :crybaby2:  :crybaby2:  :crybaby2:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url