bebeklerinizi yüzünü örtmeyin nolurr

Başlatan ❤ÜmmÜ♥EyMeN❤, 06 Mart , 2011, 03:02:37

« önceki - sonraki »

AککORTįє

Alıntı yapılan: °♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥° - 06 Mart , 2011, 17:52:59
basiniz sagolsun canim  :y25: :y25: :y25:
Allah ana babasina sabir versin  :amin: :amin:
ben ne kundakladim ne yuzunu orttum  :-\ :-\ simdi bile battaniye yorganini beline kadar ortuyorum  ::) ::)
eskiden boyle olumler cok olurmus simdi daha az  ??? ??? ??? anneler bilinclendi bence  :icon_thumright: :icon_thumright:
esimin bi akrabasi ikiz dogurmus birini bigece yanina alip emzrmis gece kolunun altinda bogup oldurmus  :sad1:  bir hafta sonra yine bu sefer diger bebegi oyle oldurmus  :-\ yani birincisi kaderde ikincisine niye tedbir almiyon  :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: eskiler cok cahilmis bide demezmi aman napim zaten ikiside kizdi diyor  :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: 70 yasinda kadin  :cussing: :cussing: :cussing:

daha bilincli olalim eski yontemleri uygulamayalim  :icon_thumright:

:cussing: :cussing: :cussing: ya işte böyleleri de var

ve bunalarda ''anne''

yaratık !

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

basiniz sagolsun cnm yaaa inan acayip oldum ecrinimde suan 9 aylik o önüme geldiii ayyy rabbim korusun evlatlarimiziii...

ben aslaa örtmem cünkükorkarim bisey olur diyeee

birgül87

rabbim sabır versin inş. zor bi durum  :(

Uploaded with ImageShack.us

DİLVİN

allah rahmet etsinnn
çok üzücü bi durum  :sad1:
eskilerin işiiii işteeeeeeeeeee  :violent1:
çağlarında 40 na kadar örtülüydu
gözü kayarrrr diye kayınvaldem hep örtyordu  :cussing:
oda yuzune gelıyordu huylanıyordu
zırt pırt uyanıyordu çocuğum
kendı evınıze geçince bende örtmemeye başladım
hatta mümkünse yastık felanda kullanmayın derim ben
bi kere çünkü yastıktan kaymıştı oğlum oda yüzüne gelmişti
Allah korumuş az kalsın boğuluyordu  :'(

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

SiRiNe

Bu yuz muz örtme sacmaligini anlayamiyorum ben !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Birde su sacmalik var yapmadiginda sen turk degilmisin bu bizim geleneligimizz sen iste adetlerini unutmussun bla bla bla bla bla :))))))))))))

Cok sacma bir seyyyyy ne demek ufacik bebegin yuzunu suratini örtttt sicakk havalarda birde SIKI SIKI giydir ustunede battaniye sar sarmala et cocuk tabiki ölur...........

sinirleniyorum böyle seyler duyunca, adetlerimiz guzel fakat mantiga uyani alirsin istersen uygularsin uymayani almazsin.
kizlarima böyle seyler yapmadim annem cokk zorlasada:) ilerde cocugum olursada yapmam
:cussing:

neyse yapmak isteyen yapabilir tabiki

dilengisk

ya bnm annem ortturuo deliricem ben acıorum bi gidiorum ortmus efendim cocugun burnu usuyomus bakj dokun buz gibi hasta etceksin cocugu dio savastayız smdi bu yazıyı okuttum o baska bişeydir ortmekten olmaz dio ayyy delircemmm

AyNi

ayyy çoook yazııık, için bi hoş oldu okuyunca  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

benim kayınvalidemde kundaklık bez filan getirmiş, kundaklayacakmış kızımı, bende tamam dedip geçiştirdim,  :k06: :k06: :k06: o kundaklasın ben açarım geri, bana ne yaa, anne karnında bile bebek hareketliyken, sıkı sıkı beze sarmak neymiş... (hafif ince battaniye ye sarmak başka tabi)... bizde de doğumdan sonra çatışmalar olacak gibi  :k06: :k06: hayırlısı bakalım...

bende bebekleri kat kat sarmalarını anlamıyorum, geçen hastanede gördüm, üstü giyili bebeğin, iki ince battaniye, sonra bide kocaman polar battaniye ye sarmışlar minnacık bebeği  :sad1: bakarken ben sıkıldım ki, o minicik bebek nasıl nefes alacak içinde... bide tülbentle yüzünüde örtmüşlerdi... çok yazık bebişlere  :sad1:

sibel28

emzirince hemen uyutmayın ve yan yatırın..anneminde 6 aylık bebegi ölmüş..ablamı gece emzirmiş yatagına yatırmış.sabah kalktığında ağzında baloncuklar varmış..gece kusmuş boğulmuş...

❤ հმzεlἶო ❤

allah rahmet eylesin
cok uzuldum  :crybaby2:
biraz empati yapiyorum
ben yuzumde bir ortuyle nasil rahat uyuyamazsam
bebisimede ortmuyorum
kundaklamiyorumda
yazik dilleri yokki rahatsiz oldugunu soylesin  :y25:
  :nazar: :nazar: :love9: :love9:

SiRiNe

dilengisk annen tavsiyede bulunabilir ama sonucta o senin bebegin

sen karar verirsin bakimina

ama anneni kirmamak istiyorsan örtsun sen geri ac  :k06:

annem kizlara bazen seker vermek istiyor benim istemedigimi biliyor bana sorar verebilirmiyim kizim diye

onu kirmamak icin az ver anne derim ama  bazende hayir diyorum

su an bakimi ilerde terbiyesini anne baba verir simdi hayir diyemezseniz ilerde cocugunuz sizi degil babanne dede vs vs amca teyzeleri dinleyecektir

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

ya dün halam anlatıyo kızının dogumundaki oda komşusu yeni dogum yapmış kız die kadın hiiiiç bişey getirmemiş...sagdan soldan almış giydirmiş halam ölürümde emzirmem demiş kız çocugu die halamın kızı emzirmiş wermemiiş...hadi orda durum kurtuldu ewe gidince nooldu acaba bnce ölmüştür o çocuk...
offfffffffff çok cahil war çoook...

dilengisk

elimden geldigince basa cıkmaya calışıorum kırmadan ama baktım olmuo kızıorum kırılıo ama cok direniorum kırmamak icin son care ses yukselio  :dontknow:  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

snra makul mantıklı gnlunu almaya calışıorum bakalım gececi bi surec sonucta
allah yardımıcımız olsun hepimizin

Aytii

Allah sabır versin ailesine  :sad1:

üzüldüm :(

ama bebekler bazen nefes almasını unuturlar. bunu çok kez duydum. bir arkadaşımın bebeği öyle ölmüştü hatta. resmen nefesi durdu uykuda ve birdaha nefes alamadı  :-\ Allah korusun böyle şeylerden ama bende tülbentle örtmeye karşıyım. bebek uykusunda birden refleksle savurur elini tülbenti çeker ve nefessiz kalır. sen koru Yarabbim  :amin:

Emine

09 Mart , 2011, 10:27:04 #28 Son düzenlenme: 09 Mart , 2011, 10:38:05 Emine
Çok üzüldüm ya yavrum eli kolu bağlıysa suratı da örtülü nasıl kurtarsın kendini.  :sad1: Ben ne yüzünü örttüm ne kundakladım elleri serbest olmalı bir defa, kaşınır bi yeri vs yattığı yerin dümdüz ve yumuşak olmaması gerekli etrafında fazla eşya olmayacak üzerine ince bir battaniye .. Özellikle yeni doğmuşlara hava geçirecek delikli türden olması daha iyi olur. Çocuğu sarıp sarmalayacağına odanın ısısını üşümeyeceği şekilde ayarla daha iyi.

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

09 Mart , 2011, 10:29:06 #29 Son düzenlenme: 09 Mart , 2011, 10:38:35 Emine
Alıntı yapılan: Emine - 09 Mart , 2011, 10:27:04
Çok üzüldüm ya yavrum eli kolu bağlıysa suratı da örtülü nasıl kurtarsın kendini.  :sad1: Ben ne yüzünü örttüm ne kundakladım elleri serbest olmalı bir defa, kaşınır bi yeri vs yattığı yerin dümdüz ve yumuşak olmaması gerekli etrafında fazla eşya olmayacak üzerine ince bir battaniye .. Özellikle yeni doğmuşlara hava geçirecek delikli türden olması daha iyi olur. Çocuğu sarıp sarmalayacağına odanın ısısını üşümeyeceği şekilde ayarla daha iyi.
:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Kesinlikle Emineye katılıyorum.Çocuğun yattığı yatağın yanında dahi asla pijamaydı falandı olmayacak sallandığında düşüverse üzerine ne olacak  ??? Allah korusun nefes işi çok önemli  :icon_thumright: Devamlı dinlerdim ilk aylarda bende.Tülbent filan ne o öyle hangi çağdayız :caca: