29 Mart , 2024, 02:53:34

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Halınızdaki lekeler nasıl çıkar?

Başlatan Lă_Tăhzen!, 03 Mart , 2011, 08:36:54

« önceki - sonraki »

Lă_Tăhzen!

Evinize güzel kokular yayan halılarınız kirlenince mikrop yuvası haline gelir ve evinizin kokusunu bozar.
Evcil hayvanlarınız ufak kazalar yapınca ya da halınıza kahve, meyve suyu gibi içecekler dökülünce bunları çıkarmak ve oluşan kokuyu yok etmek çok zordur. Bunları temizlemek için halınızı temizlik şirketlerine göndermek de oldukça pahalı. Peki ne yapmalısınız?

Ehow isimli internetsitesinde yer alan habere göre, işte halılarınızdaki kirleri ve kokuları çıkarmanın yolları:

- Halınızdaki lekeleri meydana gelir gelmez temizleyin, özellikle kahve lekesi. Ne kadar çok beklerseniz, lekeyi çıkarmanız o kadar zorlaşır. Sprey şişesinde 2 yemek kaşığı kabartma tozuyla bir bardağın çeyreği kadar oksijenli suyu karıştırın. İkisini karbonat çözülene kadar şişeyi sallayın. Oksijenli su lekeyi çözecektir ve kabartma tozu kokuları hemen ortadan kaldıracaktır.

- Şişedeki karışımı doğrudan lekenin üzerine püskürtün. Temiz bir pamuklu beze de hafif bastırarak sürün ve lekeli bölgeyi ovalayın. Kumaşı ara sıra durulayın ve tekrar püskürtün, tekrar lekeyi ovalayın. Daha sonra daha fazla oksijenli su ve kabartma tozu karışımını püskürtün ve 15 dakika bekleyin.

- Lekeli ve kokulu bölgeyi pamuklu bezle kurutun. Kirli bölge temizlenene kadar durulayın ve süreci tekrar edin. Islaklığın çoğunu kurutmak için halının ıslak bölümünü iyice ovalayın. Kurutma sürecini hızlandırmak için yaş bölgenin önüne ısıtıcı yerleştirin. Halının üzerine bir miktar daha kabartma tozu serpin ve elektrik süpürgesiyle çekin. Serptiğiniz bu kabartma tozu yüzeyde kalan kokunun hepsini ortadan kaldıracaktır.
Zaman

βαlκιz

hemen yapmak lazımmış galiba
benimde halımda var çıkmıyo naptıysam
süpürge devrilmişti suyu akmıştı
çıkmıyo çıkmıyo :cildir: :cildir: damla damla lekeler
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

banu_fth

kosla benim en büyük yardımcım..
valla eski lekeleri de çıkarıo..
üstüne döküyorum halının .. beklioyurm.. sonra siliyorum ıslak bezle ..  :icon_thumright:

ยรlคภ๓คz göภlüm

ben de halı şampuanına kosla ekliyorum her türlü leke çıkıyor

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

kızlar kosla süper ama çay lekesine kesinlikle bulaşık makinası parlatıcısı dökün
anında temizliyo. sarartı bile kalmıyo  :icon_thumright:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

aydinays

Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 19 Mart , 2011, 11:16:01
kızlar kosla süper ama çay lekesine kesinlikle bulaşık makinası parlatıcısı dökün

Kızlar kosla halı mı yoksa koslanın çamaşırlar için kullanılanda olur mu?
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: aydinays - 19 Mart , 2011, 11:17:46
Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 19 Mart , 2011, 11:16:01

Kızlar kosla halı mı yoksa koslanın çamaşırlar için kullanılanda olur mu?

ben leke çıkarıcıyı kullanıyorum

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

ben bildiğin kosla sıvıyı kullanıyorum
şimdi adı wanish kosla olmuş galiba
çamaşırlara kullandığım yani

aydinays

Kızlar ben 6 haftalık hamileyim. Halı silmekle bebeği düşürmem değil mi? Ya korkuyorum bir şey olacak diye. Adam gibi evde temizlik yapamaz oldum. Eşime söylesem halıyı sileceğim diye öldürür beni mazallah :-[ :-[ :-[
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

canım boşver temizliği
eğer imkanın varsa bi yardımcı kadın al büyük temizlik için

ben öyle yaptım cama halıya falan
pek tarzım değil ama mecbur kaldım  ::)

bikere cam sildim bebeğim akşama kadar kıpırdamadı ödüm koptu valla  :-ooo
boşver bugünler geçici
azcık da kirli kalsın  :icon_thumright:

AککORTįє

Alıntı yapılan: aydinays - 21 Mart , 2011, 23:35:36
Kızlar ben 6 haftalık hamileyim. Halı silmekle bebeği düşürmem değil mi? Ya korkuyorum bir şey olacak diye. Adam gibi evde temizlik yapamaz oldum. Eşime söylesem halıyı sileceğim diye öldürür beni mazallah :-[ :-[ :-[

bence senin canın sopa istiyor  :caca:

hamile hamile halı mı yıkanır bişey olsa Allah korusun keşke yıkamasaydım demenin faydası olur mu

kadın bile tutmasan ver halı yıkamaya mis gibi gelsin

dikkat etmen lazım ilk 3 ay 

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

Alıntı yapılan: AککORTįє - 22 Mart , 2011, 00:14:13

hamile hamile halı mı yıkanır bişey olsa Allah korusun keşke yıkamasaydım demenin faydası olur mu

ahan da cevap  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
süpersin ilknur  :icon_thumright:

AککORTįє

Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 22 Mart , 2011, 00:16:43
Alıntı yapılan: AککORTįє - 22 Mart , 2011, 00:14:13

ahan da cevap  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
süpersin ilknur  :icon_thumright:

:k06:  :icon_thumright:

HASRET!M S@N@

benm de gecenlerde halımın üzerine sıcak cay döküldü arısı falan gitti sanki oraınba ates düşmüşte yanmıs gibi siyah siyah oldu ne yaptıysam cıkaramadım acaba bunun faydası olur mu ki

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

canancım bi bulaşık mak. parlatıcısını dene
ben çay lekelerini hep onunla çıkarıyorum :icon_thumright: