EMZİREN ANNELER,GRİP OLUNCA NE YAPIYOSUNUZ,YARDIM LÜTFEN:(((

Başlatan to-be, 07 Mart , 2011, 23:51:04

« önceki - sonraki »

to-be

7 AYLIK KIZIM VAR,EMZİRİYORUM DA HALA.GRİP OLDUM ÇOK FENAYIM,EVDE MASKEYLE GEZİYORUM,BEBEĞİME DE GEÇER DİYE ÇOK KORKUYORUM,DOĞAL YOLDAN GEÇİRMEM LAZIM. İLAÇDA KULLANMAK İSTEMİYORUM,SÜTÜMDEN GEÇER DİYE,SİZ NELER YAPIYODUNUZ HASTALANINCA,Bİ DE SÜTÜMDEN KIZIMA GEÇER Mİ GRİP ACABA,NE YAPACAM BEN ŞİMDİ:((

Pınar86

Canım aynı şekilde bende kötü oldum maskeyle falan gezdim sütten gecmiyor merak etme nefes yoluyla ona dikkat et evini sık sık havalandır  aktarlardan tomurcuk kuşburnu al onu bol bol iç dinleneme bak ve bol bol sıvı al. burdanda bir arkadaş söylemişti bana  onu yaptım çok iyi geldi sende dene kuşburnu,ıhlamur, ayva,elma limon kabukları ile beraber bunları hepsini kaynat çayını iç.

Allah yardımcın olsun dikkat et kendine dinlenmeye çalış en önemlisi bu, bebekle zor oluyor ama  :sad1:

çok gecmiş olsun, ama ben ilaçta kullanmıştım :(
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

AککORTįє

öncelikle geçmiş olsun hayatım

ben oğlum 4/5 aylıkken sanırım, grip olmuştum

off hemde nasıl hönkür hönkür doktora da gitmek istemedim senin gibi

bitkisel çaylar nane limon falan 3/4 güne geçti

ve hasta olmaya başladığımda hemen maskemi taktım kesinlikle bebeğime geçmedi

ve hala da emziriyorum

merak etme maske kullanıyorsan geçmez, ama tabi doktora da gidebilirsinm emziren anneler için ilaç  veriyorlar

ama tabi ben bildiğim halde tercih etmemeiştim

birgül87

15 gunluk bebekimle hasta olduk biz acillik hemde yusuf ben beray beray ateşlenmedi ama biz ateslendik malesef doktor ilaç verdi bol c vitamini bitki çayı lohusalıkta korunamadık malesef
çok gecmiş olsun canım dikkat et bol c vitamini tüket ve vitamin kullan doktoruna danış ama  :opucuk:

Uploaded with ImageShack.us

SiRiNe

BIRGULCUM SEN DOGURDUNMU CANIMMM HAYIRLI OLSUNN GÖRMEDIMM RABBIM ANALI BABALI BUYUTSUN CANIM

ARKADASIM GECMIS OLSUN GRIP SUTUNDEN BEBEGE GECMEZ AMA MASKE KULLANSAN IYI OLUR ELLERINI YIKA SUREKLI.
BOL BOL EMZIR ZATEN O SENI EMDIKTCE BAGASIKLIK SISTEMIDE KUVVETLENECEKTIR

birgül87

Alıntı yapılan: ♥ ιкιz αηηєѕι ♥ - 08 Mart , 2011, 00:16:46
BIRGULCUM SEN DOGURDUNMU CANIMMM HAYIRLI OLSUNN GÖRMEDIMM RABBIM ANALI BABALI BUYUTSUN CANIM

ARKADASIM GECMIS OLSUN GRIP SUTUNDEN BEBEGE GECMEZ AMA MASKE KULLANSAN IYI OLUR ELLERINI YIKA SUREKLI.
BOL BOL EMZIR ZATEN O SENI EMDIKTCE BAGASIKLIK SISTEMIDE KUVVETLENECEKTIR
dogurdum canım berayım kollarımda tşk ederiz teyzesiiii :opucuk:

Uploaded with ImageShack.us

to-be

çok teşekkür ederim arkadaşlar,tavsiyelerinizi tekrar tekrar okuyorum gerçekten çok sağolun.moral oldunuz,anne olmak böyle zamanlarda çok zor,korkuyor insan,benim yüzümden bebeğimde hastalanır mı diye,üstelik bide çalışıyorum,dinlenmekde yok,tekrardan teşekkürederim herkese.
kadınlar gününüzü de kutluyorum bu arada:)

Mine'l Aşk

Canım öncelikle çok geçmiş olsun...

Bende çok hasta oldum hatta geçen hafta cumartesi günü acile gittim serum aldım ancak kendime geldim...Bebeğime geçmesin diye çok çabaladım...Maskemi hiç çıkartmadım emzirme dışında kucağıma almadım...Aynı oda da bile bulunmadım pek fazla ama onada geçti...

Moralini bozmak istemem ama bebekler daha çabuk atlatıyor...Tabi o hasta olacağına ben 10 defa hasta olmayı göze alırım...Ama hasta oldukça bağışıklık kazanacaklar...

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

to-be

Teşekkürederim,sizede çok geçmiş olsun,ben atlattım sayılır,bebeğimede geçmedi çok şükür,inşallah siz ve bebeğinizde hemen atlatırsınız,gerçi doğru söylüyosunuz,bağışıklık sistemleri böyle güçlenecek ama yinede onlar hastalanmasın...