29 Mart , 2024, 00:30:05

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kızlar 4 aylık hamileyim kilo alamıyorum???

Başlatan Shadowqueen, 11 Şubat , 2011, 12:23:37

« önceki - sonraki »

Shadowqueen

Teşekkürler Gözdecim inş. ddiğin gibi olur, inan kiloyu ben dert etmiyorum bebeğim iyi olsun yeter   :icon_thumright:

FeHi

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 11 Şubat , 2011, 12:23:37
Selam kızlar bugün tam 16 haftalık hamiş olduk ve hamile kalmadan önce 75 kiloydum ve 2 kilo verip 73 kilo olmuştum, bebeğim büyüdüğünden beri sadece 400 gr almışım. Bebeğimin gelişimi iyiymiş, 116 gr olmuş bile ama kilo almadığım için eşim endişeleniyor. İlk bebeğimde problem olduğu için aburcubur ve fast food yasak, dolayısıyla sağlıklı besleniyorum ama bazende sürekli hamur işi yiyorum ona rağmen kilo alamadım. Hamileliğinde kilo alma ile ilgili problem yaşayan var mı?

Hamişler; sizler kaç haftalık hamişsiniz ve kaç kilo aldınız???

Canım benim eğer yemende bişi yoksa bebeğinde sağlıklıysa bi sorun yok demektir senin yediğini bebek tüketio demektir eğer sen çok yiyip bide üstüne üstlük çok kilo almış olsaydın bebek senden pek beslenmio olcaktı o nedenle tatlışım kafana takma böyle şeyleri bebek sağlıklıysa geri boş  ;)

serife26

ben de 4,5 aylık hamileyim ve yaklaşık 4 kilo kadar aldım,doktor normal dedi.
shadow sen biraz kilo almaya bak artık yavaş yavaş ...

Aytii

Alıntı yapılan: serife26 - 14 Şubat , 2011, 16:52:51
ben de 4,5 aylık hamileyim ve yaklaşık 4 kilo kadar aldım,doktor normal dedi.
shadow sen biraz kilo almaya bak artık yavaş yavaş ...

seninle aramızda 1 ay var sanırım bende 4. ayımdayım yani 16+4 bugün ve 4 kilo aldım  :nazar:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

kilo almak önemli değil bacım
boşverin sağlık olsun gerisi önemli değil
son aylarda gizemden yükselen çığlıkları duyar gibiyim
sürekli kilo alıyoruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum
  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

elif35

cnm sibel yazdımı bilmiyorum ama o hamileyken 5 kilomu 6 kilomu ne vermişti sanırım yanlış hatırlamıyorsam ben alıyordum o veriyordu deliriyordum  :k06: :k06: ama çok da sağlıklı bir oğluşu oldu kilosu ve sağlığı iyiyse bebeğin hiçtakma kiloyu kafaya 6-7 aydan sonra alırsın zaten kilo,kilo almıyorsun diye bebek beslenmiyo anlamına gelmez bol bol meyve ye yoğurt ye sebze ye balık yee ben balıktan ve etten tiksinmiştim hiç yiyemedim desem yeri var hamileliğimde doktorum da bana günde 5 tane ceviz yememi söylemişti onu yedim bende ayranı normaldede sevmezdim ama hamileliğimde hani colanın kocaman bardakalrı varya hediye verdikleri onunla bir seferde 2-3 bardak ayran içerdim şimdi iç desen hayatta içmem  :k06: :k06: ama canın çektimi kendini durduramıyorsun canın ne isterse ( sağlıklı bir besin olduğu sürece ) ye  :wave:

Shadowqueen

Alıntı yapılan: elif35 - 18 Şubat , 2011, 16:07:11
cnm sibel yazdımı bilmiyorum ama o hamileyken 5 kilomu 6 kilomu ne vermişti sanırım yanlış hatırlamıyorsam ben alıyordum o veriyordu deliriyordum  :k06: :k06: ama çok da sağlıklı bir oğluşu oldu kilosu ve sağlığı iyiyse bebeğin hiçtakma kiloyu kafaya 6-7 aydan sonra alırsın zaten kilo,kilo almıyorsun diye bebek beslenmiyo anlamına gelmez bol bol meyve ye yoğurt ye sebze ye balık yee ben balıktan ve etten tiksinmiştim hiç yiyemedim desem yeri var hamileliğimde doktorum da bana günde 5 tane ceviz yememi söylemişti onu yedim bende ayranı normaldede sevmezdim ama hamileliğimde hani colanın kocaman bardakalrı varya hediye verdikleri onunla bir seferde 2-3 bardak ayran içerdim şimdi iç desen hayatta içmem  :k06: :k06: ama canın çektimi kendini durduramıyorsun canın ne isterse ( sağlıklı bir besin olduğu sürece ) ye  :wave:

Sağol canım benim dikkat ediyorum merak etme, bebeğim besleniyorsa ben önemli değilim zaten yeter ki o sağlıkla gelsin dünyaya  :amin: :amin:

Emine

Ben 50 kilo hamile kaldım iki kızımda da ilk 4 ay ben de kilo almadım. İlkinde 8 kilo aldım kızım 3.450 doğdu ikincisinde 12 kilo aldım 3.200 doğdu. Kilo vermekte normal ilk aylarda bebek sağlıklı olsun da kilo önemli değil gereksiz gıdalar tüketip fazla kilo almamakta fayda var tabi en önemlisi bol su içmek  :icon_thumright:

Bad Cinderella

25 Mart , 2018, 18:14:09 #69 Son düzenlenme: 30 Mayıs , 2018, 14:59:05 Emine
Merhaba canım hiç merak etme ya  ilerde çok kilo aldım diye şaşırırsın.Ben yumurta donasyonu yaparak hamile kaldım ve doğum yaparken gebeliğimin ilk 4 ayı 2 kilo verdim sonra da çok hızlı aldım.Özellikle son 2 aylık  alıyosun.Yeterli beslendiğine inanıyorsan doktorunda herşey yolunda diyorsa hiç sorun etme.Bu arada ben hamileliğimi 21 kilo alarak tamamladım.O yüzden kesinlikle panik etme kendini iyi hissediyorsan ve hiçbi sıkıntı yoksa ebeliğine doğal ve sakin olarak devam etmeye izin ver.Allah sağlıklı kucağına nasip etsin inşallah

KIYMETLİM :)

merhaba canım ilk 4 ay çok alınmıyor zaten öyle çok fazla kişi var gerçi ben bu gruba dahil değilim ama 24+2 deyim 8 kilo aldım çok korkuyorum acaba sonuç ne olacak  :icon_scratch: