Hamileyken saç kesilir mi? Kestirilmez denmesi batıl inanç mı?

Başlatan elvan&busenur, 01 Şubat , 2011, 13:38:27

« önceki - sonraki »

elvan&busenur

kızlar merak ediyorum hamileyken saçını kestiren varmı.bana annemler kestirilmez diyolar acaba sadece batıl inançmı...

Demet_dk

BANADA KESİLMEZ DEDİLER BENDE KESTİRMEDİM

BATIL İNANÇTA OLSA İNSANIN AKLINA TAKILIYO
BEBEĞİN ÖMRÜNDEN GİDER DİYOLAR  :dontknow:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

BENCE BATIL İNANÇ CANIM BOYAMASINA BİŞEY DİYEMEM BEBEĞE ZARARI OLABİLİR AMA KESİM BİŞEY OLMAZ CANIM BENCE  :-\ :-\

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

Aytii

Herhangi Bir Kitapta Yazıyormu?

ben hiç denk gelmedim açıkçası ne bir surede ne başka bir yerde insanların uydurması sanırım  :dontknow: benim çevremde bir çok kişi kestirdi ve çocuklarıda gayet sağlıklı. Hayır yani benim anlamadığım eğer ona bağlıysa ömrü herkesin ozaman hiç kimse saç kestirmesin çocukta ölmesin yani sizi bilmem ama bana çok ters geliyor bu tür inançlar  ;)

Demet_dk

BATIL İNANÇ ZATEN ADI ÜSTÜNDE

TERCİH MESELESİ  :icon_thumright:

İSTER KESTİRİR BOYATIRSIN
İSTER HİÇ BİŞEY YAPMAZSIN

Aytii

Bende Zaten BEN Kelimesini Kullandım Eğer Dİkkatli Okuduysan  ::)

Kimseye Şunu Bunu Yapın Diye Yazmadım Tamamen Kendi Fikrim  :icon_thumright:

Lă_Tăhzen!

bende duymustumm saçımı kestırmek zorundaydım çok ikilemde kaldım ama kestirdim tevekkeltuAllah diyerek sonuçta insanlara bi ömur biçilmiş hamıleyken saç kesildi diye o biçilen  ömur kısalmayacak tabi tercih meselesi

Shadowqueen

Benimde saçlarımın uçları çok feci kırılmıştı artık tararken zorlanıyordum mecbur hamileyken kestirdim ama bende inanmıyorum bu tarz şeylere kızlar. Tercih meselesi çok kafana takıyorsan bence kestirme  :icon_thumright:

Aytii

Alıntı yapılan: Shadowqueen - 01 Şubat , 2011, 15:09:57
Benimde saçlarımın uçları çok feci kırılmıştı artık tararken zorlanıyordum mecbur hamileyken kestirdim ama bende inanmıyorum bu tarz şeylere kızlar. Tercih meselesi çok kafana takıyorsan bence kestirme  :icon_thumright:

:D

Demet_dk

Alıntı yapılan: Abuq PrenseS ツ - 01 Şubat , 2011, 14:11:42
Bende Zaten BEN Kelimesini Kullandım Eğer Dİkkatli Okuduysan  ::)

Kimseye Şunu Bunu Yapın Diye Yazmadım Tamamen Kendi Fikrim  :icon_thumright:

TAMAM SAKİN OL  :ehi: :ehi:

elvan&busenur

SAOLUN KIZLAR...

"<<<ZEHRA>>>

batıl inanç gibi geliyor ama aklında soru işareti kalacağına kestirme bence ....ben öyle yapardım

KONYALI

canım bende ıkılemde kalıyorum ama mantıkgına bakarsan batıl ınanççallah herkese daha rahme dustugu an bır kader belırlıyor..yanı bunun pek onunla alakası oldugunu sanmıyorum

Balböceği

Ben 9 ayda 2 kere kestim =) oyle batil seylere inanmam

derbeder

bencede saçma  ;D
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!