İKİ ÇOCUKLU YAŞAM?

Başlatan AککORTįє, 13 Ocak , 2011, 12:24:53

« önceki - sonraki »

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

burda cogu ispanyol aile iki cocuklu ve aralari bir yas  :-ooo bilerek oyle yapiyolarmis cogununda bi oglan bi kiz beraber buyutup kurtuluiolarmis  ;)
cokta guzel gorunuyor imreniyorum bazen  :k06: :k06: :k06:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

βαlκιz

hmm anladım  :laughing7: esma sağol
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

SiRiNe

aynur demek ispanyollar öyle yapiyooo bak sen  ;D ikincisini erkek olsun diyemi yapmis kadin

garanti yokki erkek olacagi :ehi:

simdi burda isvecli bir aile var 9 cocuklari var ve kadin hala doguruyor masaallah

8 kizi 1 oglu var
bizi yanlis anlamayin oglan icin dogurmuyorum diyo hep  :toothy10: ya tamam yanlis anlamiyorum diyorum sen istedigin kadar dogur
sanirim tekrar hamiledir,hatta kizi benim lise arkadasimdi..
ama ben hayatimda öyle cocuklar görmedim, terbiyeli sakin, duzenli,
caya seker bile atmiyorlar :toothy10: nede diyorum zararliymisssss seker :toothy10:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

16 Ocak , 2011, 03:09:42 #33 Son düzenlenme: 16 Ocak , 2011, 03:11:29 இܓPẪЯiSS இܓ
Alıntı yapılan: ♥ ιкιz αηηєѕι ♥ - 16 Ocak , 2011, 03:03:10
aynur demek ispanyollar öyle yapiyooo bak sen  ;D ikincisini erkek olsun diyemi yapmis kadin

garanti yokki erkek olacagi :ehi:

simdi burda isvecli bir aile var 9 cocuklari var ve kadin hala doguruyor masaallah

8 kizi 1 oglu var
bizi yanlis anlamayin oglan icin dogurmuyorum diyo hep  :toothy10: ya tamam yanlis anlamiyorum diyorum sen istedigin kadar dogur
sanirim tekrar hamiledir,hatta kizi benim lise arkadasimdi..
ama ben hayatimda öyle cocuklar görmedim, terbiyeli sakin, duzenli,
caya seker bile atmiyorlar :toothy10: nede diyorum zararliymisssss seker :toothy10:
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
MERHABA DUYGUCUM  :opucuk:
CANIM TURKIYEDE DE VAR ERKEK ÇOCUK OLSUN DIYE ARKA ARKAYA DOGUM YAPAN BI TEYZENIN GELINI VARDI KADININ 5 KIZI VARDI ERKEK OLSUN DIYE SON ŞANSINI KULLANDI ODA KIZ OLDU KAÇ TANEDE DUSUK YAPMIŞ BAYAGI HIRPALANMIŞ DOKTOR YASAKLADI KORDONLARINI BAGLADI YOKSA HAYTI TEHLIKEYE GIRECEKTI
BAZI INSANLAR İÇİN CINSIYET ÇOK ÖNEMLİ

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
AY DUYGU COK YASA SEN  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
YOK KIZ IKI OGLU IKI KIZI OLANDA VAR  :ehi: DEMEK ISTEDIGIM EN FAZLA IKI TANE YAPIPI BIRAN EVVEL KURTARIYOLAR KILOLARINI VERIYOLAR AY BI GORSEN SANKI IKI COCUK BENDEN CIKMIS TAS GIBILER TAS  :ehi: :ehi: :ehi: :-ooo :-ooo
AY BENDE OGLAN KIZ AYRMINDAN NEFRET EDERIM  :cildir:
HALAM KAYNANASI YUZUNDEN 11 DOGUM YAPTI HEP USTUSTE 9 KIZ IKI OGLAN  :violent1: :violent1: :violent1:

SiRiNe

SubhanAllah

Tabiki fitratta olan bir sey bu , oglu olan eminimki kiz icin cabalar cok dogal , ama sirf cinsiyet icin yapayim diye cocuk yapmak bana cooooook sacma ve uzak.

Oyuncak getirmiyorsun dunyaya can getiriyorsun bir hayat bir insan, yani sirf oglan veya kiz olsun diye ust uste dogurmak saglikli degil.

Nasibde ne varsa rizikta odur,30 kere bile dogursa bir insan nasibinde yoksa yoktur.

Allah cc den en hayirli olani dilemek gerek.

Tabiki erkek ve kiz anneside olmak guzel bir duygudur hayirli sagliklilarindan rabbim herkeze nasib etsin.
ama takinti haline getirmemek gerek bu istegi  :-\
COcuk buyumus dusun, anne neden beni dunyaya getirmek istedin erkek olacagini dusundugumuz icin   kizim :ehi:

HAYIR bebegim sen beklendigin icin ve sevildigin icin dunyaya geldin.  :love9:

yani aynurum oda dogru bir anda dogur kurtul hea:DD:
rabbim halanin evlatlarina uzun ömurler versin , iste bu toplumun ve ailenin baskisindan kaynaklaniyor, kadin kendini zorunlu olarak göruyor erkek dogurmaya. Su an en modern kesimlerde bile bu böyle  malesef, illa doguda veya dogu insanina has bir sey degil bu.
Birakin 1 oglu olani, mayorite olarak ailede en fazla erkek cocuk bekleniyor,  erkek=guc anlamina geliyor.
Malesef buna sebeb olanda cogu zaman anneler,sen erkeksin evin erkegisin, sen elle sen girme mutfaga vs, bu sekilde devam ediyor bu evlat ayrimi aile icinde.
Mesela bir kadin 4 oglu vardir ama esi o kadina baskida bulunmaz tekrar dogur diye, ama 4 kizi varsa makine gibi calistirilir kadin
erkek dogurmasi icin.
Sukur bu dusunce ne bende nede esimde ve ailemde var
iyi bir cocukluk gecirmedigim icin bana cinsiyet degil cocuklarimin egitimi pisikolijileri bakimlari basta geliyor. insaallah cok mutlu olurlar yavrularim ömurleri su gibi berrak ve uzun olsun  :y25: , duygulandim ben nise:D:D:D:D
aaa ne cok yazdim ben yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
iste geveze ikiz annesiii  :ehi:
hepinizi seviyorummmm uzunn yazilarima katlandiginiz icin guzel forumun guzel anneleri :opucuk:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

HERZAMANKI GIBI HARIKA ACIKLAMALARIN DUYGU OKURKENDE HIC SIKILMIYORUM CANIM  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:
COK GUZEL ACIKLADIN CANIM ALLAH RAZOI OLSUN  :opucuk: BU AYRIM IGRENC BISEY PEYGAMBERIMIZ KIZX COCUGA ONEM VERMISTIR KIZ COCUGU OLANI CENNETLE MUJDELEMISTIR AMA INSANLARIMIZ ILLA ERKEK DIYOR OFFFFFFFFFFFFFF  :violent1: :violent1: :violent1:
SIMDI BEN YINE HAMILE KALSAM DICEKLERKI OGLAN ICIN DOGURDU NEFRET EDIYORUM BOYLE SACMA DUSUNCELERDEN COK SUKUR EASIM OYLE BIRI DEGIL  :amin: :amin: :amin: :amin: KIZIMADA ASIK  :love8:
AY DUYGUCUM SOHBETIN HARIKA AMA KOCAM GELDI SONRA GORSRZ ARADA GIR OZLUYORUM SENI  :k06: :k06: :k06:

fıstık

2. Yİ DÜŞÜNÜYORDUM AMA DÜN GECE KARAR VERDİM ASLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

BİLMEDEN OLURSA ONA BİŞİ DİYEMEM AMA BİLİNÇLİSİNİ İSTEMİYORUMMMMMM

SiRiNe

Canim benim sag olsin

yok canim sen bos ver insanlari, istediklerini dusuneblirler sen ve esin istiyorsa istedigin zaman yapmakta özgursun ikinci bebegini.

kizinin yanliz kalmamasini istiyor olabilircin cok dogallll illa cinsiyet icin olucak degil

oo millete kalirsa ben neden tekrar cocuk yapicam ilerde ikizim var  :toothy10: yani bos ver milleti sen.

Tamam canim bende sizleri özluyorum girmedigimde insaallah sonra görusuruz azrami öp benim icin  :opucuk:

βαlκιz

ya burdada öyle biliyormusunuz ufak yer ya
şimdi kız çocugun varsa diyolarki yaparsın bitane daha
erkek çocugun varsa aman yapma daha yeter bitane yada iki tane
bana hep yeter daha dogurmazsın ikitane yeter
allah allah neden ikisi erkek diyemi yetiyo hayret bişey
kız olsa diceklerdiki yap bidaha  :violent1: :violent1:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

SiRiNe

iste gulsahcim malesef cahilce dusunce bu

Ben cogu kez su ifadeyi gördum insanlarda, aaa ikizmi masallah aaa yoksa ikisidemi kizzz ayy olsun bisi olmaz  :toothy10:

Sen ikiz dogurda cinsiyeti sec hanfendi diyorum.

iste erkek=guc olarak görundugu icin kizlari yetersiz göruyorlar, bir tek bizde degil bu, dunyanin her yerinde böyle

hangi irka dine mensup olursa olsun cinsiyet ayrimi var

hayirdir nagehancim neden   :k06: insaallah zamani ve vaktinde isila bir kardes gelir

bos ver dunurum sen ne zaman hazirsan o zaman yap kiz istemekte hata degil erkekte yeterki takinti ayrim olmasin

βαlκιz

tabiki kız çocuk isterim ama takıntım yok illa kız olsun diye
kız evlat nasıl oluyo onuda bilmek isterim
ama allah bilir tabi biz seçemeyiz cinsiyet

fıstık noldu neden istemiyosun noldu dün

SiRiNe

insaallah canim rabbim sana cicimi cici  saglikli sihhatli bir prenses verir yada 2  :tongue3: :tongue3: :tongue3:

tabiki bende oglan cocuk nasildir diye merak ediyorum rabbim banada nasib eder insaallah nasibde varsa

Allah hayirlisini versin

βαlκιz

fıstık

IŞIL GECE 2 DE UYUDU SABAHIN 5 İNDE KALKTI VE ÖĞLEYİN UYUDU :cildir:

UYUSUN DİYE TAM 3 SAAT SALINCAKTA SALLADIM

UYUMAYACAKSAN KALK ÇİZGİFİLM SEYREDELİM DİYORUM İSTEMİYO

UYUDU İYİCE DALDI DİYORUM YERE UZANIYORUM ANNEEEE DİYE KALKIYO

AĞRISI YOK SIZISI YOK ÖYLECE OTURUYOR SALLA BENİ DİYO YARIM SAAT HİÇ DURMADAN SALLIYORUM

ÖYLECE BAKIYO DERKEN YAVAŞÇA KAPANIYO GÖZLERİ BİRDEN TEKRAR AÇIYO

BİTARAFTAN SADECE 1 SAATLİK UYKUYLA DURUYORUM DİĞER TARAFTAN DİŞİM AĞRIYO DAYANILMAZ ŞEKİLDE

İLAÇ İÇİYORUM GEÇMİYO RESMEN DELİRDİM DÜN YAAAAAAAAAAA