Ankara Sarması Tarifi

Başlatan hüzünden_gelme, 05 Ocak , 2011, 17:42:02

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

Ankara Sarması Tarifi

1 Paket kakaolu petibör
1 Kilo süt
2 Yemek kaşığı un
2 Yemek kaşığı nişasta
1 Su bardağı toz şeker
Vanilya
1 Çay bardağı toz ceviz
1 Adet limon kabuğu rendesi

Şantisi için
1 Paket toz şanti
1 Su bardağı soğuk süt

Çikolata sos için:
1 Su bardağı su
2 Çorba kaşığı kakao
1 Çay bardağı toz şeker
2 Çorba kaşığı sıvıyağ

Bir tencereye soğuk sütü, unu, nişastayı,vanilyayı, toz şekeri koyup çırpma teliylekarıştırıp ocağa alıyoruz. Sürekli karıştırarakmuhallebiyi pişiriyoruz. Soğumaya bırakıyoruz.Ilıkken mikser ile 5 dakika kadar çırpıyoruz.Robotta bisküvileri parçalayıp toz halinegetirip bir fırın tepsisinin her tarafına eşitşekilde yayıyoruz. Muhallebiyi dökmeden sonkez çırpıyoruz. Bisküvilerin üzerine yavaşçadöküp buzdolabına kaldırıyoruz. Soğuduktan sonra üzerine süt ile toz şantiyiköpürtüp üzerine döküp yayıyoruz. Onunda üzerine limon kabuğunu tozcevizle karıştırıp serpiyoruz. Buzdolabına koyup biraz daha bekletiyoruz.Daha sonra dolaptan alıp dört parmak eninde kesip bir ucundan başlayıp rulo yapıyoruz. Sonra kesip servis tabağına alıyoruz. Bir tencereye suyu,kakaoyu, toz şekeri koyup çırpma teliyle karıştırarak kaynatıyoruz. Pişince soğumaya bırakıyoruz. Soğuyunca içine sıvıyağ koyup karıştırıyoruz. Tatlımızın üzerine birer kaşık döküp servis ediyoruz.

NOT:çikolata sosunu hazırlamak zor gelirse, toz halinde satılan çikolata sosunuda hazırlayıp üzerine dökebilirsiniz

AŞKIMCIM SCS

kız bunudamı sen yaptın süper görünüyo yaaa  :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:

hüzünden_gelme

yok canım ben yapmadım alıntı yazmayıda unutmusum  :k06:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

SARMA YAZINCA DOLMA FALAN SANMIŞTIM  :k06: :k06: OZGECIM ÇOK GUZEL HER ZAMNKI GIBI SAGOL TATLIM  :opucuk: :opucuk: :hungry: :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

ohhhhhhhhhhhhhhhhh firinsiz yapilan bi tarif teskurler  :muzz:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9: