29 Mart , 2024, 01:10:18

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Saçaklı poğaça tarifi(resimli anlatım)

Başlatan hüzünden_gelme, 04 Ocak , 2011, 10:31:37

« önceki - sonraki »

hüzünden_gelme

2 adet yumurta
1 su bardagi ilik süt
1 su bardagindna biraz az ilik su
1 kücük yas maya
1 su bardagi kadar sivi yag
1 yemek kasigi margarin
1,5 tatli kasigi tuz
1 tatli kasigi toz seker
aldigi kadar un

ic harci icin:
Ev peyniri,kıyılmış maydonoz.istege baglı kornison tursu domates,salatalik...

yapılışı:
öncelikle ılık  sütümüzü suyumuzu bir kaba aliyoruz yas mayayida koyup kasikla  karstriyoruz.10-15 dakika bi kenarda bekletiyoruz ozaman kadar ic  harcimizi hazirliyoruz..

ve beklettigimiz mayali suyu  alip icine bütün malzemeleri ekleyip güzelce yumuska bir ele yapismicak  hamur elde ediyoruz.elimizi en sonda sivi yaga batirip üstüne  bastirirsak harika mayalniyor..ve üzrine poset gecirip kesinlikle sicak  ortamda günesde de olabilir 30-40 dakika mayalandiriyoruz..
sonra elimizle yumurta  büyüklügünde bezeler alip yuvarlayip hafif bastirin elinizle yassi  sekilini alsin.yumurta sarisini sürüp catalla cizgiler yapbilriisniz  susam cörek otu döküp.
soguk firina koyuyoruz 10-15  dakika 125-150 arasi mayalandiriyoruz sicakta ve derecmizi yükseltip  yani 200-225 arasi yapip üzeri iyice kizarna kadar pisiryoruz..
sonra soguyunca bickala tam kesmeden agzi acilcak sekilde kesip ic harcimizi koyuyoruz.

Alıntı

Balböceği

Bu pogacanin icine bende biber salcasi, cok az normal salca, karabiber
sarimsak pul biber karisimi yapiyorum surup ohhh afiyetle gotur babam gotur  :k06:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

özge bu tarifte guzelmiş ben acıktımmı ne  :hungry: :hungry:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

hüzünden_gelme

genelde daha çok acıkan bakıyor canım bu bölume  :k06: sende buyuk bır ıhtımal açıkmısındır  :k06:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

özgem sende hamaratsın haaa seni alan bin yasadı  :love9: :love9: :opucuk:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

mutluluk

mutluluk

ayy yapmayın bayanlar eve gidecem yemeğim yok açım olmazki ama  :hungry: :caca:

mutluluk

Dilara Ebrar

çok süper görünüyor.ellerine sağlık.içi çeşitlendirilebilir tabi :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...