Çocuklarınıza Pekmezi Ne Zaman ve Ne Miktarda Veriyorsunuz

Başlatan ✿sweet_sweet✿, 15 Aralık , 2010, 04:25:05

« önceki - sonraki »

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

selmay

gecen hafta  kizim esila cok ölsürüyordu napim napim die düsünürken aklima annemin kislari 

bize yedirdigi pekmez geldi,bi cay kasigi tabaga koydum uzerine de ilik sulu onu sulandirdim

4-5 kasigi icirdim ,15-20 dk sonra kizim asiri öksürmeye basladi bi avuc dolusu balgam kustu

ve rahatladi meger öksürüye ii geliyomus,,,tavsiye ederim ,arastirdim ek gidaya gecen bebekler pekmez yeemesinde sakinca yokmus....

Pınar86

Bizde 6cı ayı bitirdik doktorumuz pekmez yedirebilirsiniz dedi bugün başladım bende içine bebe bisküvisi kırıyorum hoşuna gitti paşamın yedi :)
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

pamuk&şekerim

ben kahvaltıya başladığımda başladım vermeye ayrıca meyve püresine ve yoğurtada katıyorum önceden yoğurta karıştırılmaz diye biliyodum ama pekmez yoğurtla birlikte iyi bir kalsiyum kaynağı oluyomuş bilindiği gibi klasik bilgi demirden zengin olarak bilinir ama kalsiyum daha fazlaymış bu bilgiyi benal büyükgebizin bir yazısında okudumkendisi iştah uzmanı ben artık böyle yapıyorum deneyin bence..
[link=http://lilypie.com][img noborder]http://lb2f.lilypie.com/adH2p3.png[/img][/link]

fıstık

BEN IŞILA 4 AYLIKKEN ÜZÜM SUYU İÇİRİYORDUM ÇOK SEVİYORDU

6. AYDAN İTİBARENDE KAHVALTISINA 1 ÇAY KAŞIĞI BAŞLAYIP YAVAŞ YAVAŞ ARTTIRDIMKİ

ALERJİSİ VARMI DİYE

DER!N

Ben 4.ayda ek gıdaya başladım, 6.ayda pekmez verdim ama danışmadan.
Aç karnına bir çay kaşığı veriyordum şimdi aklımıza ne zaman eserse veriyorum.
Keçiboynuzu pekmezi.

Balböceği

Ben hic vermedim simdiye kadar eltim kendi evinde bi kac kere vermis..

Biz pekmez tuketmedigimiz icin evde pekmez yok zamaninda keciboynuzu pekmezi almistim o var  ;D

halada duruyor, pekmez alacam disari cikarsam acaba keciboynuzu pekmezi versem iyi olurmu..  :dontknow:

βαlκιz

eda ver ver bende ondan veriyorum bişey olmaz rahatlıkla verebilirsin
ben her sabah bir bardak içiriyorum çocuklara
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

BENDE İÇSEM DIYORUM HANGISI EN ETKILI OLAN BIRDE AC KARNINA ICMEK ZORUNLUMU MESELA NEYLE İÇEBILIRIM  :icon_scratch:

Balböceği

βαlκιz

sibel iç tabi dut pekmezi ve keçiboynuzu en iyileri diye biliyorum faydalılar

ben bizimkilere verirdim hep ama bi ara hergün hiç aksatmadan kahvaltıda verdim bir koca bardakla içirdim kilo aldılar  :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: βαlκιz - 05 Temmuz , 2011, 16:02:39
sibel iç tabi dut pekmezi ve keçiboynuzu en iyileri diye biliyorum faydalılar

ben bizimkilere verirdim hep ama bi ara hergün hiç aksatmadan kahvaltıda verdim bir koca bardakla içirdim kilo aldılar  :k06:

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: AFIYETLERI OLSUN YARISIN YAVRULARIMA  :amin:
BENDE VITAMINLERI İÇEMIYORUM BARI DOGAL YOLLA BESLENEYIM YOKSA  VICDAN AZABI DUYUYORUM SANKI SAGLIKLI BESLENEMIYORUM GIBNI GELIYOR BANA ONUN İÇİN BIR DENEYEYIM BELKI O VITAMINLERDEN HAPLARINDAN DAHA IYI GELIR  :amin: BIRDE KARA UZUM YIYORUM KURUTULMUŞ

Aytii

Sibel kara dut ve kara üzüm pekmezi çok faydali ben bizzat içtigim için faydasini görüyorum  :icon_thumright:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 05 Temmuz , 2011, 17:32:31
Sibel kara dut ve kara üzüm pekmezi çok faydali ben bizzat içtigim için faydasini görüyorum  :icon_thumright:
TAMAM AYTENIM BARİ BUNUDA DENEYEYIM BELKI İŞE YARAR  :k06:

mandalinaportakal

kahvaltılarda tahin pekmez yediriyorum ben çokokrem niyetine  ;D