Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

emosum

evet nisancım ebrununkine bende cok üzüldüm ama bdediğin gibi devlet hastanesidir bende cok duydum arkadaslarımdan insanlık dısı birsey :caca:

nisan

emosum aynen yazdığın gibi İNSANLIK DIŞI inan hayvanlar bile bazı bu kendini bilmez insan kılıklılardan daha vicdanlı ve merhametli...  :'(

not: dün netim kesildi çok uğraştım ama açamadım o yüzden cevap yazamadım arkadanda elektrik kesildi zaten bu da bu çağda halen bizim ülkemizin ayıplarından biri maalesef güzelim...kendine ve bebişine çok iyi bak canım  :opucuk:  :opucuk:  :love7:

semra

emoscum dogumun iyi gemis ve cabuk dogmus fistik cok sükür ikinizde armizdasiniz :opucuk:

oglusum

benim dogumum cok kolay gectiALLAH hersese boyle bi dogum nasip etsin. benim bebigimin dogmasina son iki ay kala doktor bebegin normal bebeklerden cok kucuk oldugunu ve icerde gelismedigini soyledi. ve ne zaman gelismesi durursa bebegi alacaz dedi. Allahtan son 10 gune kadar dayandi oglum ve beni sezeryanla dogumdan kurtardi.son 12 gun kala hastaneye yattim ve 2 gun boyunca suni sanci gelsin diye ilac ictim ama gelmedi iki gun boyunca esim basimda bekledi. ikinci gun aksam eve dus almaya gittiginde benim sancim basladi ebeye gittim soyledim ama bu aksam dogum yapmdimazsin dedi ama benim bi anda suyum geldi ve dogum baslamis oldu zaten hamen edimi aradim geldi eltim de geldi ve arkadasimda... o gece tek dogum yapan bendim ve ebeler dogum boyunca yanimdaydi muzik falan actilar ben rahatlayim diye ebeler hep beni guldurmeye calisiyodu sen gulersen rahmin cabuk acilir diyodu.aksam dokuzda sancim basladi sabaha karsi 2:53 gece oglum oldu... :nazar: :nazar: :nazar:

Angel

Bende dokuz ayimi tamamlamistim ve cok az sancilarim vardi bir gun oncesinden bir gece hastahanede kaldim.ertesi aksam sancilarim baslamisti ,kuvetimi sicak suyla doldurup sancim oldugunda giriyordum sancim azaldiginda cikiyordum aradan bir kac saat gectikten sonra suyum geldi sonra esimle ve annemle hastahaneye gittik.tam 15 saat surdu benim dogumum ama cok kolaydi Allahtan.Sonundada rabbim kizimi kucagima almayi nasip etmis .Dunyalar guzeli bir kizim var simdi ismi Aleyna 4 bucuk yasinda teyzeleri.Allah herkesede hayirli dogumlar vede hayirli ,saglikli eli ayagi duzgun akli fikri yerinde olan evlatlar versin hepimizede yarabbim.

_hüzün_

Ve beklenen günün bir gün öncesi çok heyecanlıyım evde hiç kimseye belli etmiyorum. Garip duygular yaşıyorum tarifi anlatması imkânsız. İçimdesin seninle baş başayız içimde büyüttüm seni sevgilimin canı benim içimde. o gece hiç uyumadım(tabi diğer aile fertlerinide uyutmadım)
sancıdan eşimin kolunu sıkıyorum yazık adamcağızın kolları mosmor olmustu gördüğümde içim acıdı'bunları ben mı yaptım dedım''ama ne ypim ben sancıdan ne yapacağımı bılmıyordum ki

hastaneye gitmek istemıyordum çünkü daha vardı günümüze doktor bakıcaktı sonra evimize yollucaktı
evde dolasırken suyum geldi hemen lavoboya gıttım baktım suyum gelmiş hemen ''anne'' dye bağıırdım ben anne dıye bağırdım koçişim annem kavınvalıdem görümcem herkez toplandı banyoya
''suyum geldi dedim'' herkezin gözü dört açıldı annem diğer annem kayınvalıdem ağlıyokoçişim desen dokunsam ağlıcak
hemen hastaneye götürdüler beni..
arabada kıvranıyorum koçişimin gözleri bende (dikiz aynasından izliyo benı)
hemencecık geldık mı hastaneye hemen sedye falan getırdıler götürüyolar benii ben ağlıyorum tabı korkuyorum yavruma bişi olucak diye
doktorum hemen amelıyata alıyoruz suyu gelmiş diyo ben gine ağlıyorum
eşimi gözlerine bakıyorum ''hakkını helal et diyorum'' ve gözünden akan iki damla yaşı görüyorum
anlımdan öpüyor koçişim ve götürüyolar beni doğuma...

soyular beni ve o masaya yatıyorum
içimden bütün duaları ediyorum..yanımda ki hemşire 'yeter artık dıyo hatım ettin'
Üzerimde yeşil bir perde dakikalar sonra beyaz bir melek gelecek kollarıma dua ediyorum sağlıklı olman için korkma diyorum cesur prensesim korkma bebeğim ben buradayım ve ömrüm yettiği surece hep seninle olacağım.
Karnıma bastırıyor doktor geliyor iste diyor. Hadi oğlum diyorum gel artik bebeğim sana dünyanın en temiz sevgisini sunacağım hiç susmadan konuşuyorum ince bir ses ve ardından bir nefes duyuyorum susuyorum her şeyi unutuyorum nefes alıyorsun ya.
saat 08.00 08.25 de
senin çığlıklarınla ameliyathane şenleniyor. Seni giydiriyorlar sesini duyuyorum "nasıl sağlıklı mı" diyorum "çok güzel bir kızın oldu diyolar''
yanıma getiriyorlar. Yanımdasın inanamıyorum nasıl güzelsin nasıl güzel kokuyorsun sesimi duyunca çığlıkların kesiliyor "nasıl da annesini dinliyor" diyorlar yanağıma yaslıyorlar. Dışarı teslim edeceğiz babasına diyorlar "götürmeyin lütfen yanımda kalsın" diyorum. "Siz de çıkacaksınız biraz sonra" diyorlar.

Onu gördüğüm andan beri dünyanın en güzel bebeği benim bebeğim. Babamın da dediği gibi kuzguna yavrusunun şahin görünmesi bu demekmiş... Ağlaması doktorumuzun söyledikleri herşey hayal ile gerçek arasında bir yerde.  :love9:

Doğum sonrası genel anestezi verdiler öyle iyi geldiki o yorgunluğun üzerine sanki üç gün uyumuşum gibi. Sanırım 2 gibi de ben odama çıktım. Kapıda zamanında özene bezene aldığım süslerimiz karşıladı beni..selinimi getirdiler emzirme provaları yaptık. O da bende yorgun ama mutlu bakıştık durduk birbirimize.  :love8:
İnsanın çocuğu olunca hayatı ne kadar değişiyormuş. Ben olmaktan çıkıp biz oluyormuş insan. O kadar küçük bedeni bir birey olarak kabul edemiyor kendini çoğalmış gibi hissediyorsun. Ortada küçücük bir canlı var ama senden ayrı düşünemiyorsun onuBelki de dokuz ay içinde büyüttüğün için onun senden ayrılmasını kabullenmek çok zor. Bugün uyurken seyrettim bebeğimi. Göğsümde uyuyordu öyle huzurlu öyle güzel görünüyordu ki onu gögsümden içeri sokmak geldi onunla tekrar bütünleşmek. :love7:

senii çok seviyorum annecim iyi ki varsın ve iyi k geldin anneciğinle babacığına
hoşgeldin kısaca yuvamıza annecim''ilk göz ağrım''

:love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

ÖZGECIM NE GUZEL ANLATMIŞSIN INAN GOZLERIM DOLDU ALLAH TEKRAR YAŞATSIN HEPIMIZE BU DUYGULARI :amin: :amin:

_hüzün_

amin canım amin MEVLAM İsteyen herkeze versin :love9:

мiŁenα.

canım cok guzel anlattmıssın :nazar: duygulandım :y25:

ıns bozlere hayırlı dogumlar nasıp eder rabbım :amin:  :amin: darısı basımıza

:love9: :love7: :love9:

ceyloşş

:crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: ya çok duygulandım benimde 5 yaşında bir kızım var allah izin verirse 2. ye hamileyim annelik duyguları bu kadar güzel anlatılabilir

ilkcemre

39.haftamın son günüydü... muayeneye gittim ve dr um önümüzdeki hafta doğum yapabileceğimi hazırlıklı olmam gerektiğini söyledi... ve 40.haftamın son gününe randevu verdi... 40+6 da hastaneye gittim bende ne bir sancı  ne bir ağrı. sanki gelmek istemiyo gibiydi... eee tabi annesinin karnını çoook sevdi bebeğim:) önce muayene oldum sora yatış verdiler... gece saat 2:45 te sancılar düzenli hale gelmeye başladı. sabaha kadar devam eden sancıların ardından 6 buçukta beni doğuma aldılar...  sancıların adından saat 10buçukta cemremiz hayatımıza girmişti artık...... ilk temas ilk dokunuş dünyalara bedeldi sanki o an ameliyathanede sadece ikimiz vardık... gözlerimin içine derin bakışalarını saplamıştı... yumuşacık pamuk gibiydi, kapkara saçları vardı.annemm der gibi bakıyodu yüzüme... benden önce çıkardılar cemremizi ameliyathaneden. o ana kadar kapının önünde bekleyen değerli eşim, ablam ve görümcem cemre çıkınca onunla beraber odaya gitmişler. ben çıktım sedyeyle baktım kimse yok. odaya getirdiler kimse yüzüme bakmıyoo.. ne tatlı bişiymişsin kzım sen yaa annenin pabucunu daha ilk dakikadan dama attırdın dedim artık napimm...
cemremiz hayatımıza düşmüştü artık... onun gelişi baharımız oldu... onun gelişi içimizi ısıttı... ilk cemrem gözümün nuru...
allahım seni babana ve bana bağışlasın hiç ayırmasın seni bizden..

AککORTįє

daha önceden paylaşmıştım ; aynen aktarıyorum 

işte benim doğum hikayem ;

38+6 iken kontrolümüz vardı, sabah 10 gibi hastanedeydik. 1  hafta önce 3.300 olan bebeğim bu hafta 3.800 olmuş. belimde olan sıkınıtıdan ve son 2 gündür korkunç derecede artan ağrılarımdan dolayı sezeryan olmam gerektiğini söyledi doktorum.  tabi çok heyecanlandık bebeğim artık geliyorddu aylardır beklediğimiz o büyük an en sonunda nihayete erecekti. 1 saatlik bi zaman dilimi boşluğumuz oldu ve eve geldik. evden hastane 10dk. tabi heyecan hat safhada annemler kayınavlidemler hemen aradık herkesi. bavullarımızı aldık ve çıktık yola.

önce girişimiz yapıldı odaya aldılar nst cihazını bağladılar. lavman yapldı ve sonda takıldı   ve artık son dakikalar. ameliyathanede herkesin yüzünde kocaman bir gülümsemeyle merhabalarla karşılandım; 8/10 kişi vardı sanırsam. daha sonra doktorum geldi. (bu arada sezeryan olduğu için eşim doğuma giremedi, ama hemşirelere verdiğimiz kamerayla oğluşumun doğumunu çektik ) o sırada kollarım bağlanıyor ne 3- 2 - 1 ...  

uyandığımda biri ilknur  diye sesleniyordu ; defalarca oğlum nasıl dediğimi hatılrlıyorum yanımda bir hasta bakıcı asansöre bindiğimizi hatırlıyorum ve sonra eşim öptü alnımdan yanında annem ama hepsi hayal meyal açamadım gözlerimi boğazımda inanılmaz bir nefes alamama hissi. ve işte o an, canım oğlum kucağımda gözyaşlarım felfecir; bebeğim benim nasıl da bana muhtaç.. aylar süren hasret sona erdi çok şükür    oğlum 19.01.2010 saat 13:59 da 4.260gr olarak dünyaya geldi

kaç saat tam olarak kendime gelemedim yutkunamadım. sezeryandan sonra yani o günün akşamı hemen ayağa kalktım hiç ağrım olmadı desem yeridir. sadece kalkarken dikiş yerlerim ağrıyordu ama sadece kalkarken bunu hissediyordum. ameliyat ağrısı hiç çekmedim çok şükür hemen ayaklandım. 2 gün hastanede kaldıktan sonrada 2 kişi olarak çıktığımız evimize 3 kişi olarak geri döndük Allah a çok şükür  

inanılmaz bir his inanılmaz bir heyecan.. tarif edilemez duygular bunlar.. anne olanları, annemi çok daha iyi anlıyorum artık...
Allah ım sana binlerce şükürler olsun...    

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

24 Mayıs , 2010, 17:13:14 #102 Son düzenlenme: 25 Mayıs , 2010, 13:20:29 ♥♥ SiVaSLim♥♥
bu da benim dogum hikayem  :binkybaby:

Sali gecesi saat 01:45 uykudayken birden suyum geldi hemen ambulans cagirdik ve hastaneye gitdik. Cok korkmusdum suyum gelince bebisime bisey olcak diye beni bi titreme tutdu ki dislerim zingir zingir titredi okumadigim dua kalmamisdir.hastaneye vardigimizda hemen nstye bagladilar kalp atislarina bakildi hersey gayet normaldi cok sükür ve yavas yavas sancilarim baslamisdi ilk basda hafif ve kisa süreligdi ama zaman gectikce o sancilar cekilmez bir agri gibi saplandi belime vurdu sanci cok belim agriyordu.ebe istersen ilik suya girebilirsin dedi rahatlarsin vs. bende tamam dedim jakuziye uzandim ama su ilidikca beni titreme aldi ve yan odadan bir kadinin cigliklarini duyunca morelim bozuldu cok fecii sekilde bagriyordu kadin hemen beni burdan cikarin diye bagirdim ve dogum odasina gectim ama kadinin cigliklari beni alt üst etmisdi agliya agliya bi hal oldum ben doguramicam olmuyor diye bagirdim saat 10 gibi altdan bakildiginda 4 cm acildigini söyledi ebe az kaldi dedi ama ondan snra da agrilar gitdikce daha fecilesmeye basladi yaklasik 13 saat sanci sonucunda saat 14:41 de biricik kizim ecrin melisime kavusdum hemen kucagima verdiler ve o an saten benim icin hersey bitmisti agri falan yok oldu bütün agrilari cektigime degmisdi cünkü mis kokulu yavruma kavusmusdum sonunda bildiginiz gibi 40+6 haftalikken dogum yapdim bir türlü gelmek bilmedi ecrinim ama sonunda kavusdum yavruma rabbim herkese bu güzel duyguyu yasatsin kimsenin elini ve karnini bos birakmasin yarabim...

Ecrin Melis Yildirim

18. Mayis 2010 Saat 14:41

3100gr  ve 50cm

:love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

мiŁenα.

24 Mayıs , 2010, 17:59:36 #103 Son düzenlenme: 25 Mayıs , 2010, 10:52:21 ♥.BaL OqLuM.♥
Benim doğum hikayem... :love7:

38+1 de kontrol amaçlı hastaneye gittik .karnım sertleşmişti ve ağrılarım başlamıştı.Kordon dolanması nedeniyle zaten hep tedirgindik.Doktorum oğlumuzun bir gün daha bekleyemiyecegini acil sezeryana alınmam gerektiğini söledi.Ben birgün daha istedim ertesi gün için anlaştık ve evin yolunu tuttuk.Heyecan doruktaydı.Son hazırlıklar yapıldı sabaha kadar uyuyamadım. :sleepy1:

cumartesi günü saat 10:00 da yatışımı verdi doktorum ...nst yapıldı;lavman yapıldı;sonda takıldı.bekleyiş başladı Annem,kayınvalidem,eltim ,ananem,eltim,dayım herkez heyecanla eymen çağanı bekliyordu.Sedye geldi yatırdılar ve 13:00 da amelıyathaneyolu tutuldu.Benle beraber eşim ameliyathane kapısına kadar geldi.Ayrılık vakti gelince benim gözlerimden yaşlar süzülmeye başladı,eşim elimi bıraktı onun yüzünün şeklide gözümğn önünden gitmez.

Ve buz giibi ameliyathane ye getirildim...içerde rahat 7-8 kişi vardı.Sonra tansıyon aletleri ve kalp ölçümleri yapılmaya başlandı...net olarak karar vermemiştim ameliyat şekline anestesici geldi ve ona gore spinal olmamın daha ıyı olacagını söledi..Çünkü 9 ay taşıdığın bebeği ılk olarak sen görüp sesini sen duymak istemezmisin dedi. Söledikleri mantıklı geldi ve spinal sezeryan olamaya  karar verdim..belimden iğne yapıldı..yeşil örtü önüme örtüldü.doktorum geldi..şöle etrafıma baktım giren çıkan belli değildi belimin uyustugunu hissettim ve kesme islemi başladı ...aradan uzun zaman geçmedi bir ağlama sesi EYMEN ÇAĞANIM dünyaya ilk sesini verdi..   .hemşire hemen temizledi kilo ölçümü falan yaptı ...3 kilo 47 cm oğluşum giydirdiler sonra götürmüşler aşağıya beni diktiler sonra biraz beklettiler ...ve ameliyathaneden çıkarttılar kapının önünde eşim bekliyordu ..gözleri dolu dolu odama gittim yataga yatırdılar oglumu kucagıma vedıler...allahım okadar güzel bir duygu ki ..emzirdim...   okadar masum muhtaç ki bana ...

Ömrümün en güzel günü en güzel dakikalarıydı :love9:

şimdi uyuyor ve gözlerim her an üstünde ...allahıma binelrce kez şükrolsun...iyiki var iyiki benim oğlum ...iyiki yanımda... şuan ondan başka kimse gözümde değil..hayatım ona endeksli....çok seviyorum oğlumu..    :love9:  

:love9: :love7: :love9:

DİLVİN

16.01.2010

BEKLENEN DOĞUM TARIHIM 06.01.2010 OLMASINA RAĞMEN BENIM OĞLUM GELMEK BİLMIYOR HEYCANIM GÜNBEGÜN ARTIYOR YERIMDE DURAMIYORDUM
DOKTORUMUZ AÇIKLIĞIN OLMADIĞINI SÖYLEYIP SEZERYAN OLMAMI ÖNERMIŞTİ,BENSE NORMAL DOĞUM YAPMA KONUSUDA KARARLIYDIM NİYESEEE
15.01.2010 GÜNÜ DOKTORDAN EVIMIZE GELDIK,EVDE DUJ ALDIM AKŞAM 10 GİBİ BİRDEN SANCI GELDI DOĞUMUN GELDIĞINI BILMIYORDUM
NORMAL SANCI SANMIŞTIM SAAT 12 YE KADAR ARA ARA SANCIM GELDI,VE SIK SIK TUVALETIM GELIYORDU,UYUMUYA ODAYA GİTTİM SANCILAR SIKLAŞMAYA
BAŞLADI VE TUVALETTEN ÇIKAMIYORDUM SONRA ÇOK HAFIF KAN GELDI VE EŞİME HADI GİDELİ DOĞUMA DEDIM
HERZAMANKI HASTANEME GİTTİK ÖNCE AÇIKLIĞIN 1 CM OLDUĞUNU VE SORUNLU OLDUĞUNU SÖYLEYIP BÜYÜK DOĞUM HASTANESİNE GÖNDERDİLER BİZİ
ORASIDA BIZE YARIM SAAT UZAKLIKTAYDI HASTANEYE GİTTİĞİMİZDE SAAT 2 OLMUŞTU
ARA ARA YINE SANCIM GELIYORDU İLK KONTROLUMUZDE ERKEK DOKTOR MUAYENE ETTI PARMAKLARI O KADAR UZUNDUKI CANIMI ÇOKKKKKK YAKTI
SONRA BENI GIYDIRIP SANCI ODASINA GÖTÜRDÜLER ÇOK TEDIRGIN DEĞİLDİM TAKİİİ ORDAKI KADINLARI GÖRÜNCEEEE
NASIL ÇIĞLIKKK ATIYORLAR KENDIMI UNUTUP ONLARA DUA ETMEYE BAŞLADIMM SUNİ SANCI TAKTILAR SONRA BANA SAAT 4 TE BENIM ÇOKK SANCIM
GELMEYE BAŞLADI VE BI O KADARDA UYKUMMM
5 DAKIKA UYUYOR SANCIM GELINCE UYANIYORDUM FAZLA ÇEKMEDIM ALLAHTAN
AMA NORMAL DOĞUM ÇOKK KÖTÜ SANCIDAN ÖLÜYORUM SANMIŞTIM,HATTA BI ARA DOKTORLARA YALVARDIMM
BENI SEZERYANA ALIN DIYE AMA ALMADILAR AÇIKLIK 7 CM OLUŞ BİRAZ DAHA SABRET DEDILER
VE BAĞIRA BAĞIRA SANCILANDIM VE NIHAYET KAFASI GÖRÜNDÜ ÇATALA ALALIM DEDILER
VE ÇATALA 5:45 TE YATTIM 5:50 DE OĞLUM DOĞDU
VE BENNNNNNN O ACIYLA ÖNCE BEBEĞİMI GÖRMEK İSTEMEDIM
SADECE 1 KERE BAKTIM ELİ AYAĞI DÜZGÜNMÜ DİYE BİDE HASTANEDE DEĞİŞTİRMESİNLER DIYE GÖBEĞİNI FELAN BAĞLARLARKEN
BENI DİKERKEN HEMŞİRE BEBEĞİN İŞİNI BİTİRMIŞTI BANA UZATTI OĞLUMU
SIRADAN BİR BEBEK GIBI GELMİŞTİ KUCACAĞIMA ALANA DENK
OĞLUMU KUCAĞIMA ALDIĞIM AN ÖLE ÇOKK DUYGULANDIMKI AĞLADIM AĞLADIMMMM BU GÜZELLİK BENIMMMI ŞİMDİ DEDIM
MEĞER NE TATLIYMIŞŞ NE KADAR GÜZEL BİR DUYGUYMUŞ ANNE OLMAKKKKKK
RABBIM HERKESENASİP ETSİN BÖYLE GÜZEL BİR DUYGUYU
HİÇBİR SEVGİYE BENZEMIYOR  OĞLUMA OLAN SEVGİM
[/tt[/size]]
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik