Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

gülfer

Alıntı yapılan: Demet_dk - 07 Eylül , 2010, 13:49:11
GÜLFE RÇOK ÜZÜLDÜM BEBEĞİN VE SENİN İÇİN
NE KADAR ZORLAMIŞLAR SENİ NORMAL DOĞUM OLACAK DİYE
YAZIK GÜNAH YA NASIL BU RİSKİ ALIYOLAR DAHA KÖTÜ ŞEYLERDE OLABİLİRDİ
NORMAL DOĞUM NORMAL DOĞUM DİYE İNSANLARIN HAYATINI TEHLİKEYE ATIYOLAR

İNŞALLAH BEBEĞİNİN KOLU İYİLEŞİR
SENDE ESKİ SAĞLIĞINI KAVUŞURSUN

teşekkür ederim canım valla bu riski para için alıyolar yeni öğrendim devlet hastanelerindeki drlar herkes sezeryanı tercih ettiği için normal doğum yaptıran drlar para alıyolarmış ne kadar normal doğum okadar para birdaha çocuk yaparsam para biriktirip özel hastaneye gidip sezeryan olucam
inşallah bebeğimin kolu iyileşir allahıma şükürler olsunki parmaklarını oynatıyo

bu arada unuttum söylemeyi kızlar bebeğide zor kurtarmışlar kordon iki defa dolanmış neler çektirdiler bana allah sorsun hakkımı

gülfer

Alıntı yapılan: ''--__ebru__--'' - 07 Eylül , 2010, 13:47:05
gülfer cnm bnm neler yaşamışsın  :-ooo ama olsun bebeğin kollarında ya o herşeye değer :D

evet canım herşeye değiyo ama bir insan bu kadar zorlatılmaz iki insanın hayatı bu kadar tehlikeye atılmaz

herkese burdan söylüyorum SAKIN AMA SAKIN DEVLET HASTANESİNDE DOĞUM YAPMAYIN

мiŁenα.

07 Eylül , 2010, 18:30:31 #272 Son düzenlenme: 07 Eylül , 2010, 18:44:44 AyŞe_
gülfercim geçmiş olsun..
ne salak bir doktormuş :violent1:  o niye seni ve bebeği bu kadar zorladı :cussing:

Allah böle doktorların belasını versin insan canı bu kadar ucuz :cildir: :cildir:

Allah allah ne mal doktorlar var nasıl sizi tehlikeye atar.. :cussing:

inşş oğluşunun kolu düzelir canım. :amin:

sinirlerde zedelenme yok değilmi zorlamadan ezilmemi tek :icon_scratch:

devlet hastanesinde bende doğum yapmaya korktum hep ;çünü,bizim burdada çok duydum kötü muamele yapanı :cildir:

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Çok geçmiş olsun, Rabbim hayırlı uzun sağlıklı ömürler versin. :amin:

Lütfen çok korkmayın hamile arkadaşlar evet adaşım zor bir doğum yaşamış ama bu, hastanenin doktorun tavrına bağlı biraz da, ben de suni sancıyla doğum yaptım elhamdülillah bedenim çok güzel tepki verdi hepsi böyle zor olmuyor 45dakika içinde her şey bitmişti 4 dikişim vardı sadece.

Allah c.c. rızası için çok korkmayın doğum şekli de gerçekten hiç önemli değil ister vaginal, ister sezaryen sağlıklı olsun yeterki.

AککORTįє

07 Eylül , 2010, 18:45:40 #274 Son düzenlenme: 07 Eylül , 2010, 18:59:04 iLkNu® ।૧૦૩
of  :(

canım çok geçmiş olsun Rabbim kurtarmış ..

bu koldaki zedelenme olayı benim yakın bi arkadaşımın da başına geldi anlatayım  :'(

ama önce şunu söyleyeyim . evt devlet hastanesi nde kesinlikle doğum yapmamak lazım ama işte herkesin şartları ..

çok hikaye duydum devlet hastanesinde yaşanan doğum olayları ile ilgili  :cildir:

neyse ; benim arkadaşım özel hastanede doğum yaptı.

oda saatlerce sancı çekti normal doğum olacak , en sonunda yalvardı sezeryana alin diye

çocuk gelmiyor.

neyse doktor bebeğin başı kanala girmiş o yüzden de sezeryana alınmadı

kanala girmiş ama sanırım çatısı dardı hala bebek gelmiyor

sonra vakumla çekmişler ; yani sende yaşanan durumun aynısı

bebeğin kolu hareket etmiyor  :crybaby2:

Allah ım kahrolmamak elde değil sonra başka bi doktora götürdük doktor bebeğin iki kolunu birden kaldırıyor

biri pat diye düşüyor  :y25: :y25: :y25:

öldük mafolduk ya! ve bu yaşanan kesinlikle doktor hatası %100 onu da sana söyleyeyim

insan katil olur.tabi hastaneinde tutuştu bi tarafları fizik tedavi normal de haftada 2 kez verilir ona hergün veriliyordu ücretsiz olarak

prof. a gittik doktor dediki düzelir ama %100 düzelmez

ellerini falan hareket ettiriyor o da olmasaydı durum daha da kötüydü

beyin filmi falan hepsi çekildi beyninde bi hasar çıkmadı şükür vakum olduğu için genelde beyin de de hasar bırakabiliyormuş

bende o sıra rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum oraya kayır yaptırdık

haftada 2 gün rehabilitasyon merkezine geldiler orda tabi bu durumu yaşayan çok insan olduğu için arkadaşımda bu durumda olduğu için daha net bi bilgiye sahip oldum

sen artık onu sürekli kollarını hareket ettireceksin

mesela yemeğini yedi altı değişti ve hareketini yapacak bu kadar sık

bu kadar sık yaparsan iyileşmesi okadar kolay olur. bize o gün prof öyle demişti ama

çalıştığım yerde sanırım 9/10 yaşlarında bi çocuk vardı

onun da aynı şekilde olmuş kolda zedelenme doğum sırasında ama çocuğu gör benim yapamadığım hareketleri yapıyor

annesiyle görüştüm arkadaşımı görüştürdüm

dedik nasıl bu şekilde oldu, anlattı oda durmadan bıkmadan usanmadan hareket yaptırdım çeşitli aktivitelere soktum yüzme vs..

yani işin özü için ferah olsun düzelir ama sabır istiyor feragat istiyor senelerce. ki hangi anne bu durumda sabır göstermez

yazdıklarını okuyunca çok kötü oldum ve arkadaşım geldi gözümüğn önüne

arkadaşıma gelince  şuan oğlu 2 yaşına geliyor gözle görülür birşey yok hiç belli değil hareket kısıtlılığı

ve zaman geçtikçede düzelecek inş

Rabbim yavrunada sağlık versin inş bi daha yşatmasın

SiRiNe

gulfercim cok gecmis olsun canim

gercekten riskli ise böyle buyuk bir risk alinmamali doktorun bunu bilmesi gerekiyordu

banada bebeklerin ters ama istersen ayaklarindan dogurtabiliriz dene dediler hayir asla o riski alamam dedim

sonucta sezeryan veya normal sagliklica gelmeleri
rabbim sabir versin

sahinim

doğumdan dolayı benim sağ kolumda problem var
sağ kolum tam olarak açılmıyor
dolayısıyla sağ kol soldan kısa
ama bunu ben dile getirmezsem dışardan kesinlikle anlaşılmıyor
ve kimse de kısa olduğuna inanmıyor
yalnız sağ kolumla fazla ağır kaldıramıyorum
şınav çekemiyorum :)
ve arada sırada ağrı yapıyor

başka da bu yaşıma kadar beni ne psikolojik, ne de kuvvet olarak hiç etkilemedi
içiniz rahat olsun
ama yine de doktordan ve hastaneden sorulacak bi hesap varsa tabii ki sorulmalı

benimde annem elimi sürekli kundağa iğnelemiş elim düz dursun diye sürekli hareket yaptırmış, masaj yapmış
yani bebekken daha kötü durumdaymış ve 5-6 yaşındayken hatırlıyorum
sürekli beni uyarırlardı elin diye
çünkü böle yamuk dururdu hemen düzeltirdim
okul döneminde böyle bişi hiç yaşamadım
artık düzelmişti çünkü

nesrin_beyza&berrin

Canım çook geçmiş olsun. Bebişinin kolu hemen düzelir inş. Benimde bir arkadaşım özel hastanede doğum yapmıştı. Ondada benzer birşeyler yaşanmış sırf doktor hatası. Ama onun kolunda problem var. Kemik hastanesinde kaç kere ameliyat oldu tam anlamıyla düzelmiyor. Dr kötü olduktan sonra özel devlet farketmiyor. Onların insafına kalmış bir şey.
     Hamiş arkadaşlar ve adaylar lütfen hemen karar vermeyin. Herkesin vücudu bünyesi farklıdır. Her normal doğum böyle değildir. Bende özel hastanede epiduralli normal doğum yaptım çok harikaydı. Hiç sancım yoktu. Eğer ki hiç problem yoksa normal doğum tercih edilmeli. Sancılardanda korkuyorsanız epidurali seçebilirsiniz.

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

gülfercim allah o doktoru nasıl biliyorsa öyle yapsın yazıktır günahtır ya sende can taşıyorsun tüüüüh allah kahresin hem çok üzüldüm hemde çok sinirlendim hemde ağlıyorum  :( allaha şükürler olsun ki bebeğin kollarında..miniğimin koluda iyileşecek annesi hepsi geride kalacak unutulacak böyle birşey yaşandığı rabbim yardım edecek hayırlısıyla  :amin:

gülay t.

Doğum yapacak arkadaşlar, Gülfer arkadaşımızın yaşadıkları gerçekten çok üzücü ama sizi korkutmasın. Normal doğum her zaman bu kadar zor olmuyor arkadaş yaşanabilcek tüm şanssızlıkları bir arada yaşamış. Çok geçmiş olsun.

Özel  hastaneler sigortayla anlaşmalı olduğu için normal doğum oldukça uygun. Mesela benim doğum yaptığım dönemde normal doğumu teşvik için anlaşma varmış özel hastanelerle sigorta arasında.  5o tl ye mal oldu doğum bize. Çok şükür başka bir sorun  da yaşamadık. Ben de normal doğum yaptım saat 6 gibi başladı sancılarım ve 10'da doğuma girdim kendiliğinden 10 cm açılma oldu ve suni sancıya gerek kalmadı çok şükür. Yani herkesin doğumu kişinin bünyesine bağlı gözünüz korkmasın normal doğumdan ama sıkıntı varsa tabiki sezeryan yapmak en doğrusu. Ne anne, ne de bebek riske atılalacak kadar  değersiz değil. Gülfer arkadaş yaşadıkların ciddi şeyler bence dava açmalı ve hakkını savunmalısın.

DİLVİN

çok geçmişş olsun gülfercımmmm
okuyunca tüylerım dıken dıken oldu
ınş furkan tez zamanda ıyıleşir canım

evet kızlar her doğum bir değil siz hamıle arkadaşlar sakın korkmayın
çünkü korktukca doğum anında yada doğum yaklaştığında bebek aşağı ınmıyormuş
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

birgül87

normalde sancısı sorun  ben 4 gün sancı çektim ama kilom vardı 37 kilo aldım dogumda bişey hissetmiyosun çünkü uyuşuyo sancıdan  ahh sancı olmadan olsalar ne güzel olacak ya
çokkkk geçmiş olsun bu arada :(

Uploaded with ImageShack.us

Balböceği

Alıntı yapılan: gülfer - 07 Eylül , 2010, 17:57:04
çok şükür diyorum yinede bugün dru aradık antibiyotik tedavisine başladı bana
onları kullanıp bende düzelirim inşallah  :amin:
insallah cnm rabbim korusun  :amin:

seher19

mrhaba arkadaşlar  ben seher yeni üye oldum bende 2 hafta önce normal doğum yaptım 8 aylık hamileydim bebeğim karnımda ölmüş yani sizin gibi bebeğimi kucağıma alıpta ohh bütün acılara değermiş diyemedim.... Allah kısmet ederde ikinci kez hamile kalırsam o zaman bende yazıcam buraya doğum hikayemi......bu doğumum ilkti ve benim için çok kötüydü o yüzden bu doğumumu anlatmak istemiyorum ALLAH KİMSEYE YAŞATMASIN BU ACIYI.........

Balböceği

Alıntı yapılan: seher19 - 26 Eylül , 2010, 17:42:44
mrhaba arkadaşlar  ben seher yeni üye oldum bende 2 hafta önce normal doğum yaptım 8 aylık hamileydim bebeğim karnımda ölmüş yani sizin gibi bebeğimi kucağıma alıpta ohh bütün acılara değermiş diyemedim.... Allah kısmet ederde ikinci kez hamile kalırsam o zaman bende yazıcam buraya doğum hikayemi......bu doğumum ilkti ve benim için çok kötüydü o yüzden bu doğumumu anlatmak istemiyorum ALLAH KİMSEYE YAŞATMASIN BU ACIYI.........
:y25: :y25: :y25: :y25: :y25:

Cok cok uzuldum cnm basin saolsun demesi asla kolay degil ama rabbim boyle hayirli gormus demekki
insan ister istemez etkileniyo allahim bidaha yasatmasinhersey takdiri ilahi umarim bundan sonra senin hakkin ne iyi olacakca mevlam onu versin Cennetteki yavrunu unutma  :amin: :amin: