28 Mart , 2024, 11:19:42

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

SAHINIM ACIMIYO ZATEN O ANA KADAR UYUSMUS OLUYOSUN ARTIK HISSETMIYON BILE CIKARIRKEN BEN GORMEDIM AMA PLESANTAYI  :-\

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

sahinim

üf bi hamile kalayım anne olayım da ister plasenta çıkarsınlar ister mlasenta  :sad1:

elif35

inşallah en kısa zamnada olursun canım benim Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın çok güzel bir duygu herkesin yaşamasını isterim ...normalde uykusuzluğa asla dayanamam uykumu almadımmı acayip sinirli olurum doğum yaptığımdan beri günde nerdeyse 4-5 saatlik uyku ile duruyorum ama sinir falan yok bende  :laughing7:

ponçik

Alıntı yapılan: elif35 - 02 Eylül , 2010, 14:35:25
yok be ne bastırması bende bastırmadılar yapmur doğduktan sonra kordonu ip gibi çeke çeke plesantayı getirdi sonrada çıkardı ben hiç hissetmedim karnıma falanda bastırmadılar anlamadım yani

Bende normal doğum yaptım ve elif gibi ben de plasentanın çıktığını hiç hissetmedim, kendiliğnden yağ gibi kayıp çıkmıştı çok şükür  :amin:

sahinim

Amin elifcim inşllah Rabbim bizlere de o duyguyu yaşatır canım  :flowers:

g10ca  :flowers:

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

hasretALİ

hepinize ii akşamalr kızlar 17 sayfalık hikayeleri okumam imkansızdı;) bende ilk sayfadakileri okudum size yemin ederim ki o kadar çok krkuyordum ki artık nasıl doğum yapıcağıma kadar karar verdim epidural istiyorum 5 aylık hamileyim şuan yarın kntrol var dr la konuşucam peşin peşin:) okadr çok korkuyordum ki hiç bi iş yapasım yoktu 2 3 gündür yemek yapasım yok ev toparlayasım falan sıkılmıştım ağlamaya başlamıştım ama şuan çok rahatladım ya :)bebeğimi çabucak dünyaya getirmek istiyorum:)))))))

DİLVİN

vala kızlar bebek rahımden çıktıktan sonra ne plesanta ne dikiş
hiç biri acı vermıyor zaten bebek çıkarkende acı hissetmıyorsunuz
o an nevrünüz dönuyor zatenn bişi anlamıyorsunuz bebeğin rahimden çıkması 1-2 dakıkalık bişi
nefesınınızı tutup son gücünüze kadar ıkıncanız
benımkı tek seferde çıktı dr 1-2-3 dıycem 3 de sıkıca ıkın dedı pırtladı hemen karacumbalağım  ;D
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

βαlκιz

pırtladımı  :k06:
kızlar bide bazı normal dogum vidyolarına bakmıştım
yatarak yada ayakta yada arkanız dönük egiliyosunuz öylede oluyomuş
hepiniz yatarakmı yaptınız çatalamı yattınız
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

DİLVİN

Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 04 Eylül , 2010, 11:34:41

normal sancı odası var canım orda sancı çekıyorsun 10 kadın felan hepsi bi yandaan  :ehi: :ehi: :ehi:
aaaaaaaaaaaaaaaa dıye bağırıyorlar sonra çatal odası var açılma olunca çatal odasına götürüyorlar
ben nasıl gittim hatırlamıyorum ama
sadece bebeğin kafası göründü hadı erdın muratına kurtuldun dedı dr anı hatırlıyorum zaten çatala gidip bebeğin çıkması 5 dakıka

***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

nesrin_beyza&berrin

Ben iki doğumumda da yalnız kendi odamda sancı çektim. Sonra Çatala çıkardılar. Birinci doğumum yurt dışındaydı ordaki çatal daha farklıydı. AYnen arkadaşların dediği gibi bebiş çıkarken acı hissetmiyorsun plesantada öyle.. Bir müsait zamanımda yurt dışındaki yaptığım doğumu anlatayım. Gerçekten işlerinin uzmanları. Türkiyedede yaptığım için farkı gördüm...

elif35

Alıntı yapılan: ((selma)) - 04 Eylül , 2010, 13:03:57

normal sancı odası var canım orda sancı çekıyorsun 10 kadın felan hepsi bi yandaan  :ehi: :ehi: :ehi:
aaaaaaaaaaaaaaaa dıye bağırıyorlar sonra çatal odası var açılma olunca çatal odasına götürüyorlar
sadece bebeğin kafası göründü hadı erdın muratına kurtuldun dedı dr anı hatırlıyorum zaten çatala gidip bebeğin çıkması 5 dakıka

ayyy evet benim doğumumda aynı oldu sancı odasında gece 2 den sabah 10 buçuğa kadar sancı çektim bebeğin kafası görününce çatala aldılar beni doğum odasına çatala çıkmamla 2. ıkınmamda yağmur doğdu ama sancı odasından doğum odasına yürüyerek gittiğimi hatılıyorum gerisini nasıl geçti anlamadım doğum çok kolay ne kesildiğini ne dikişi hiç birşeyi hissetmiyorsunuz ben hele dikişi hiç anlamadım çünkü  uyuşturuyorlar 14-15 dikişim vardı çok şükür geçti artık,kesiğim sağ taraftaydı sol tarafıma oturmaktan sol tarafım çürümüştü  :k06: :k06: he bir de doğum yaptım 3-4 gün sonra hemen yüzüstü yattım karnınızın inmesini çabuklaştırıyor normal doğum yapanlar yüzüstü yatın yarın 20 gün olucak doğum yapalı göbeğim doğumdan önceki haline döndü bile gören diyo kıızz hiç göbeğin kalmamış senin  :laughing7:

nesrin_beyza&berrin

Alıntı yapılan: elif35 - 04 Eylül , 2010, 13:32:11
Alıntı yapılan: ((selma)) - 04 Eylül , 2010, 13:03:57

ayyy evet benim doğumumda aynı oldu sancı odasında gece 2 den sabah 10 buçuğa kadar sancı çektim bebeğin kafası görününce çatala aldılar beni doğum odasına çatala çıkmamla 2. ıkınmamda yağmur doğdu ama sancı odasından doğum odasına yürüyerek gittiğimi hatılıyorum gerisini nasıl geçti anlamadım doğum çok kolay ne kesildiğini ne dikişi hiç birşeyi hissetmiyorsunuz ben hele dikişi hiç anlamadım çünkü  uyuşturuyorlar 14-15 dikişim vardı çok şükür geçti artık,kesiğim sağ taraftaydı sol tarafıma oturmaktan sol tarafım çürümüştü  :k06: :k06: he bir de doğum yaptım 3-4 gün sonra hemen yüzüstü yattım karnınızın inmesini çabuklaştırıyor normal doğum yapanlar yüzüstü yatın yarın 20 gün olucak doğum yapalı göbeğim doğumdan önceki haline döndü bile gören diyo kıızz hiç göbeğin kalmamış senin  :laughing7:
Bu anlatılanlar yani toplu sancı odası özel hastanede mi oluyor? Birde doğumhaneye yürüyerek gitmek. ŞAşırdım. :dontknow:

Demet_dk

açılma olduktan sonra doğumhaneye yürüyerek gitmek benide şaşırttı
bebeğin kafasını görüp nasıl yürütürler anlayamadım yani

ben sezeryana girerken bile sedyede yatarak gittim oturarak bile değil yani

βαlκιz

bişey olmaz heralde nolabilirki yürüse
daha iyi olmaz mı yürümesi  :icon_scratch: :icon_scratch:
bende yürüyerek gitmiştim ameliyathaneye  :k06: :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3: