28 Mart , 2024, 22:06:40

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Hikayeleriniz

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:04:15

« önceki - sonraki »

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: birbuçukyıl - 06 Ekim , 2013, 16:21:50
Ne kadar üzücü. Verilmiş sadakan varmış. Rabbim sabrını gücünü arttırsın. Acil şifalar versin.
Sezeryan yapan doktor tecrübesiz bir insan mı yaa. Böyle kafasına göre kesip biçiyo.. :honk:
aynen bende diom verilmis sadakamiz varmis daha kötüsüde olabilirdi  :( ameliyat eden doktor kizimdada ayniydi yasli ve tecrübeli doktor ama olunca oluyo maalesef  :-\ :-\
:nazar: :nazar:

xxcansuxx

canım ya cok gecmiş olsun neyseki şükür evdesin kuzularınla anneler güçlüdür bebeler sağlıklı olsunda dimi
o dr da tam sopalık  :caca: :caca: :caca: nasıl göz varsa kesmiş  :violent1: :violent1: :violent1:

Balböceği

Verilmiş sadakan varmış vala  :honk: düşünmesi bile korkutuyor :(

Rabbim acil şifalar versin, kuzularına da hayırlı uzun ömürler  :amin:

xxcansuxx

07 Ekim , 2013, 00:06:57 #1278 Son düzenlenme: 07 Ekim , 2013, 00:10:43 xxcansuxx
bende paylaşayım 1 ay gecikmeli  :k06: :k06:
4 eylül çarş. aksam üzeri biz k.valide ve kızımla yürüyüşe çıktık biraz abartıp 1buçuk saat yürümüşüz ki benim ara ara sancım ve 2.5 cm açıklığım vardı...

o gece yine düzensiz sancılarım oldu hiç düzene girmedi 20 dkda 1 geldi uzun süre gelmedi 10 dk geldi falan... gece 2 gibi eşime hast.gidelim dedim 2.bebekte böyle 4-5 sancıyla açılman olabilir demişti dr korktum... eşimle giyindik ama bende tık yoktu sancı falan gitti  :k06: :k06: eşime yat geri gitti sancı dedim eşim o haliyle geri yattı  :ehi: :ehi: :ehi:  benim sancılar yavaş yavaş yine geldi bir ara uykuya dalmışım yarı uyanık rüya gördüm kanamam gelmiş bebeğe bir şey olmuş eşime diyorum karşımda gülüyor falan ben onunla fırladım yatatan eşimi uyandırdım saat 5buçuk kalk hast.gidelim hem sancım var hem kötü bir rüya gördüm dedim... eşim annesini uyandırdı kızıma baksın diye evde bıraktık...

tam evin kapısından çıktık benden bir şey düştü pat diye iç çamaşırım ıslandı eşime geri dönüp değiştireyim dedim boşver neyse ebe görür işte dedi  :k06: :k06: :k06: korktu vakit kaybetmekten... yolda arabayla hem gidiyorum hem midem bulanıyor  :igrenc: :igrenc:

dogumhaneye geldik ebeye anlattım sancımın düzensiz vs olduğunu muay.etti 5 cm açıklığın var iç çamaşırımı sümüksü bir sıvı kahv.batırmış onada  suyun gelmiş dedi... beni doğumodasına aldılar yeşilleri giydim nst bağlandı serum falan az az gidiyor drum ordaydı şansıma... tel.eşimden istettim onunla epey oyalanmışım burdaki ark.ve eşime msjlar atıyorum dr gelip gidip muay.edip güle güle doğuracaksın canan dedi  :k06: :k06: 7 cm oldu bana suni sancıyı iyice açtılar o andan sonra elimde ne tel vardı nede yüzümde gülümseme ecel terleri döküyodum  :ehi: :ehi: :ehi: dr saat 10da doğum biter az kaldı dedi 8 cm oldu sevindim ama takatim kalmadı ebeler dr muay.ederken çok geride deyip iyice  bastırıyorlardı parmklarını  :icon_pale: :icon_pale:en sonunda bir anda açılma oldu başımda kimse yoktu nefesim kesiliyordu aralıksız sancıdan tüm kuvvetimi toplayıp ebeye hemşireye seslendim gelip baktılar hemen dr çağırdılar artık tamamdı oğluşuma kavuşmama çok az kalmıştı  :love9: :love9: :love9: dr geldi ıkınmamı istedi bebeğimi görüyormuş ama benim alt tarafımda acayip acı vardı dr eliyle o yolu açtığını hissettim ki kızımda bunu hissetmemiştim  :dontknow:  ıkınmayı bile bırakasım vardı o acıyla... kendiliğinden ıkınma hissi olmadan onlar ıkın dedikleri için ıkındım bir ara yapamıcam dedim druma.. hayır oluyor vs derken oğluşumun cılız sesini duydum  :love9: :love9: saat 8.58di  :love9: :love9: dr bak 1 saat erken bile geldi dedi tahmininden... bitmişti sıkıntılar onu istedim hemen temizleyip verelim dedilerben onun o haline öyle hasrettim ki kızımdada göğsüme hemen vermemişlerdi neyse aldım kucağıma öptüm kokladım  :love7: :love7: :love7: canımdan can bir oğluş bağışladı rabbim :amin: :amin: :amin: gerisi dikişim dikildi uyuşturulduğum halde hissede hissede... babamıza götürdü hemşireler eşim bakmış sevmiş ama alamam annesiyle kalsın demiş dikişler atılırken oğlum  kucağımda güç verdi bana dinlendikten sonra 2mizi odamıza aldılar...

şimdi evimizde 4 kişiyiz veee 1 ay önce çektiğim sancılar dikişlerin acısı geride kaldı... ( 2.olmasına rağmen çok farklı ve zor geldi bana bunada şükür  :amin: :amin: )   rabbim herkese nasip etsin :amin: :amin: :amin:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 06 Ekim , 2013, 23:27:10
canım ya cok gecmiş olsun neyseki şükür evdesin kuzularınla anneler güçlüdür bebeler sağlıklı olsunda dimi
o dr da tam sopalık  :caca: :caca: :caca: nasıl göz varsa kesmiş  :violent1: :violent1: :violent1:
saol cnm evet sükür evdeyim bugün cikarttirmaya gittim kurtuldum meretten ama her wc gittimde icimde o korku var yine fenalascam diye  :y25: zaten cisimi yaparken yaniyo  :( insallah gecer daha iyi olurum cocuklarimlan daha iyi ilgilenirim  :amin: :amin: cocuklarim saglikli olsun ben acilari cektim gecti derim  :love8:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Balböceği - 06 Ekim , 2013, 23:40:19
Verilmiş sadakan varmış vala  :honk: düşünmesi bile korkutuyor :(

Rabbim acil şifalar versin, kuzularına da hayırlı uzun ömürler  :amin:
saol edam Allah size kolay dogumlar nasip etsin  :amin: aynen düsünmesi bile kötü ve hala hersey aklimda bi silinse rahatlicam  :sad1:

Lă_Tăhzen!

Gecmis olsun gul talihsizlikler yasamissin  :y25:

ne dogumumu ne sonrasini nede hastanede gecen gunlerimi hatirlamak bile istemiyorum tekrar buyuk konusmak istemiyorum ama 3,yu  :y25: Allahim kizlarima saglik sihhat uzun omur versin onlar bana yeter butun korunma yollarini denicem 40im ciksin spiral taktircam cok gozum korkttu bu sefer

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 08 Ekim , 2013, 22:03:57
Gecmis olsun gul talihsizlikler yasamissin  :y25:

ne dogumumu ne sonrasini nede hastanede gecen gunlerimi hatirlamak bile istemiyorum tekrar buyuk konusmak istemiyorum ama 3,yu  :y25: Allahim kizlarima saglik sihhat uzun omur versin onlar bana yeter butun korunma yollarini denicem 40im ciksin spiral taktircam cok gozum korkttu bu sefer
saol cnm  :opucuk: sanada gecmis olsun hemde gözünaydin olsun  :opucuk: ayni bende senin gibiyim gözüm cok fena korktu  :y25: :y25: bnde senin gibi spiral taktirmak istiyom bakalim

birbuçukyıl

3 haziran salı günü sabah spinal anestezi ile sezeryan doğuma girdim. 11.30 da operasyon bitti Yavuzuma sonunda kavuşmuştum. Bugün altıncı gün dikişlerim hala inanılmaz acıyor,spinal anestezi yüzünden baş ağrılarından bitmiş tükenmiş durumdayım. Ama Rabbime o kadar minnettarım, o kadar şükrediyorum ki....  İki yıl boyunca çektiğim özlem, hamileliğim boyunca çektiğim sıkıntılar, hepsine gülüp geçiyorum.

makaron

Alıntı yapılan: birbuçukyıl - 08 Haziran , 2014, 07:56:11
3 haziran salı günü sabah spinal anestezi ile sezeryan doğuma girdim. 11.30 da operasyon bitti Yavuzuma sonunda kavuşmuştum. Bugün altıncı gün dikişlerim hala inanılmaz acıyor,spinal anestezi yüzünden baş ağrılarından bitmiş tükenmiş durumdayım. Ama Rabbime o kadar minnettarım, o kadar şükrediyorum ki....  İki yıl boyunca çektiğim özlem, hamileliğim boyunca çektiğim sıkıntılar, hepsine gülüp geçiyorum.

Canım hayırlı uğurlu olsun allah sizi bir ömür ayırmasın. Sanki senin biraz daha vaktin var gibiydi. Yanlış mı biliyorum??

birbuçukyıl

Alıntı yapılan: makaron - 08 Haziran , 2014, 09:16:00

Canım hayırlı uğurlu olsun allah sizi bir ömür ayırmasın. Sanki senin biraz daha vaktin var gibiydi. Yanlış mı biliyorum??

Evet aslında sekiz gün vardı.  Ama kemiklerim basık olduğundan 3600 gr bebek doguramayacağımı söyledi doktor.
Sezeryana karar verdi. Kısmet böyleymiş

ponçik

Canım gözün aydın  :hello2: Allah sağlıkla hayırlısıyla analı babalı büyütmek nasip etsin  :opucuk:
O acılar sancılar sıkıntılar hepsi unutulup gidiyor   ;) tebrik ediyorum , geçmiş olsun ve hayırlı olsun  :flowers:

ponçik

Biz de neredeyse 3 aylık olduk ama fırsat bulup pc başına oturamıyorum ki  ;D ben de anlatayım kısaca hikayemi  ;)

Perşembe günü nst.ye girmem gerekiyordu ama salı günü evde her zamanki rutin günler gibiyken wc.de tuvalet kağıdına çok hafif pembemsi bir şey geldiğini farkettim, yine de 38.haftada olduğum için konduramadım  ;D göz yanılması vs.dedim ama içim hop hop etti, gün boyunca kendimi dinledim, sancım var mı diye ve her wc gittiğimde sürekli tuvalet kağıdına baktım  :laughing7: hatta komşu çay içmeye çağırdı , ben valide ve görümcem hep beraber gittik yedik içtik, orada da wc gittim bu sefer pembelik yoktu, bana öyle gelmiş olabilir diye düşündüm ama hafif bel ağrım olmaya başladı, kızım okuldan eşim işten geleceği için saat 17:30da kalktık, hatta kalkarken hakkınızı helal edin doğurana kadar belki görüşemeyiz dedim  :laughing7:
Sonra eve geldik , ben banyo yapıp abdest almak istiyorum ki doğum olursa filan rahatlık hissedeyim diye ama çocuk okuldan gelecek koca işten gelecek, bir de kış ve evde tadilat var, mutfak yok  :toothy10: yemekleri piknik tüpünde ve odada yapıyoruz, hatta hesaplarımıza göre bebek doğmadan mutfak takılacak ve tadilat bitecekti ama bebeğe göre hesap olur mu  :laughing7: neyse ben iki arada hemen bi çorba yaptım, banyoya girdim , görümceme de benim biraz sancım var dedim, nstye yarın gidelim dedi, ben de olur dedim ama içim içimi yiyor, bir de ikinci bebekler daha erken doğar diye söylediklerinden evde doğurursam korkusu yaşıyorum, neyse,  :laughing7:e :laughing7:şim işten geldi kız okuldan geldi onlar yemek yedi vs. ben dedim nstye bu akşam gidelim, hatta valide telaşlanmasın diye nişanım geldiğini söylemedim, görümceme de yolda söyledim , ve hatta hastaneye yürüyerek gittik  :laughing7: hatta eşime bile doğuma gidiyorum demedim, nstye gidiyorum dedim ki ben bile emin değildim doğum olacağından
nst için doğumhaneye indik, nişanım geldiğini söyleyince önce nöbetçi doktor baksın ona göre alalım dediler
doktorun odasına girdim, muayene kaydınız yok sisteme giriş yaptırın yukarıdan dediler, görümcem yukarı çıktı doktor baktı 4-5 cm açıklığın var doğum başlamış yatış yapılsın dedi , beni bir heyecan kapladı  :love9:
Görümcem geldi doğum başlamış dedim beraber sancı odasına girdik, bana hemen suni sancı taktılar işin kötü tarafı saat 20:00 civarıydı ve doktorum doğuma gelmedi, nöbetçi doktor ve ebe doğurttu beni
Sancıyı takınca ne gerek var dedim, doğumu hızlandırmak için dedi, ilk kızımı 8 saatte doğurmuştum bu da 6 saatte doğsa gece 2 gibi doğar dedim, ebe hayır o kadar erken olmaz dedi
Sonra sıkıntılı ve heyecanlı süreç başladı, görümcem hemen eşimi aradı, çantamı alıp hastaneye geldi, doğumhanenin kapısında ona sarıldım içim çok tuhaftı , sanki ilk kez doğum yapacaktım, kızımla telefonda konuştum, akşam hastanede kalacağımı ve bebeği sabah karnımdam alacaklarını söyledim. Annemle valideyle kızkardeşimle telefonla konuştum çok güzel anlardı
Ta ki ebe gelip suyumu patlattıktan sonra sürekli açılma için elle muayene yapana kadar.
Doğum yapmamış arkadaşları heyecanlandırmak gibi olmasın ama ben ilk kızımda böyle acı çekmedim. Ebe her muayene ettiğinde acıyla bağırdım, 4 saat sancı çektim, bir ara nst de bebeğin kalp atışları 190a çıktı normalde 140 seviyelerinde olması lazımmış, hemen bana oksijen verdiler, nefesimi kontrol etmem için...
Sonra yatmaktan sıkıldım görümcemin koluna girip yürümek istedim yürürken suyum iyice boşaldı, bu arada doktor gelip ben sezeryana giriyorum senin de 8 cm olmuş 1 saate kadar doğar dedi  :-ooo
eyvah dedim 1 saatte ya sezeryandan çıkmazsa, başka doktor da yok, ebenin eline kalıcam  :-ooo neyseki doktor son 10 dk.da yetişti  :laughing7: bu arada sancılarım çok sıklaştı sürekli nefes alıp veriyordum ve en sonunda ıkınma hislerim başlayınca doğumhaneye girdik 5 dk sonra bebeğim doğdu ama bana kas gevşetici iğne yaptıkları için ıkınamadım gevşedim o iğneyi niye yaptılar onu da bilmiyorum  :caca: o kadar zorlandım ki ilk doğumda herşey çok kolay olmuştu . Doktor ıkın dedikçe daha çok zorlandım, yapamıyorum olmuyor dedim. doktor en sonunda vakumla çekmemi istemıyorsan ıkın dedi, sonra ebe karnıma bi abandı ben resmen bağırdım, kaç kat kapı olmasına rağmen dışarıdan duymuşlar.Sonunda bebeğim doğmuştu,saat 00:17 de  yandaki masanın üzerine kımıl kımıl ama ağlamıyordu korktum sonra kedi gibi miiik miik bi ses duydum rahatladım  :y25: bu seferde kese içeride kaldı dedi doktor, biraz daha ıkın dedi amaben de hal yok ki, doktor bu saatten sonra anestezi yapmayalım sık diişini dedi neyse o da zorla çıktı, sonra dikiş atıldı , bebeği önden götürdüler,beni de giydirip odaya aldılar. Bebek 1,5 saat sonra yanıma geldi, öğlen de taburcu olduk  :flowers:

birbuçukyıl

Alıntı yapılan: ponçik - 16 Haziran , 2014, 08:48:49

Canım gözün aydın  :hello2: Allah sağlıkla hayırlısıyla analı babalı büyütmek nasip etsin  :opucuk:
O acılar sancılar sıkıntılar hepsi unutulup gidiyor   ;) tebrik ediyorum , geçmiş olsun ve hayırlı olsun  :flowers:

Çok teşekkürler.Güzel dileklerin için Allah razı olsun.

_inci_tanem_

Sezeryan doğum yaptığım için normal doğum hikayelerini dinleyince ben normal doğuramazdım heralde diyorum  :icon_pale: sonra sezeryandan uyanırken çektiğim acılar aklıma gelince o anında  bu sonradan diyerek eşitleniyo  :icon_thumright: Sonuç itibariyle yavrularımıza sağ salim kavuştuk hikayen bayağı heyecanlı ama :) RABBİM meleğini analaı babalı güle güle sağlıkla büyütmeyi nasip etsin canım :amin:   :love9:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin: