DOĞUM HİKAYEM

Başlatan nilyumm, 29 Mart , 2013, 12:31:51

« önceki - sonraki »

nilyumm

Yorumlarınızı bugün gördüm.

Alıntı yapılan: ebrar&yusuf - 29 Mart , 2013, 15:57:08
Alıntı yapılan: Tontini.Hanım - 29 Mart , 2013, 14:16:52
kırıcı olmak istemedim gayet de nazik ifade ettim
ama sanki pazarlamacı gibi her konuya bi link çok itici  :dontknow:
evet sen güzel bi dille söylemişsinde
benimki biraz kaba oldu sanırım ama diğer konularda arkadaşın biri sürekli linkleri açamadığını yazınca ve hiçbir tepki vermeyip hala link verdiğini görünce sinir oldum  :icon_thumright:
direk fikrimi seninkinin altına yazdım kusura bakma cnm

Ben ısrarla link vermiyorum. Arkadaş linki açamadığını söylediğinde hemen kopyaladım. Lütfen inceleyiniz. http://www.bebegimonline.com/forum/index.php/topic,27672.msg1267566.html#msg1267566

Bu siteye her fotoğrafı ekleyemedim. Paylaşımlarımda da fotoğraflar mevcut. Mesela bu paylaşımımda beklerken, ameliyathanedeki ve bebeğimi kucağıma aldığımdaki fotoğraflar mevcut. Ameliyathane ortamını merak edenler için faydası olabilir.

Sonuçta ben bir paylaşımda bulunuyorum. Okuyup okumamak sizin tercihiniz. Üslup da sorun olmadığı sürece tabiki herkes olumsuz yorumlarda da bulunabilir...

Balböceği

Kırdıysak kusura bakma  :'( :opucuk:

nilyumm

Alıntı yapılan: Balböceği - 03 Nisan , 2013, 13:18:46
Kırdıysak kusura bakma  :'( :opucuk:

Yoo sizin cümlelerinize asla kırılmadım.

nilyumm

Aslında genel olarak kırıcı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Her kes kendini ifade etmekte özgür. Böyle düşünen birden fazla kişi olduğunu görünce ben de kendimi ifade etmek istedim. Sadece eleştiri yapılırken bir kaç kelime hoş değildi ama o da önemli değil, herkesin kendini ifade etme tarzı farklı sonuçta..

nilyumm

Alıntı yapılan: elfo - 29 Mart , 2013, 13:40:03
normal doğumdan korktuğum için sezeryana sıcak bakan ben artık sezeryandan daha çok korkuyorum. hele epidural  :cildir: hiçbir acı hissetmesem dahi neler yaptıklarını kafamda kurar epidural anestezi doğumu bayılarak genel anesteziye çeviririm  :igrenc: :igrenc:

Ben doğuma girerken ameliyattan çıkan bir kadını gördüm. Yarı baygındı ve inliyordu. Canının çok acıdığı her halinden belliydi. Yanındaki hemşirenin kucağında bebeği vardı ama o kadar kötü görünüyordu ki muhtemelen bebeğinin doğduğunun bile farkında değildi.

Ben ameliyattan çıktığımda hiç bir acı hissetmiyordum,sürekli gülümsüyordum ve en önemlisi bebeğimin her anına şahit olmuştum.
Ayrıca doğumdan sonra yaklaşık 4-5 saat ameliyat yerinde herhangi bir ağrı hissetmediğinizden ilk emzirirken bebeği kucağınıza alırken çok rahat oluyor.

Daha önce narkoz almıştım, doğumda da spinal anestezi yapıldı ve kesinlikle spinal anesteziyi tercih ederim.
Tabi bunlar benim kişisel fikirlerim.
Bence her ikisinin artı ve eksileri konusunda doktorunuzla detaylı konuşursanız daha rahat karar verirsiniz.

elfo

doktorum normal doğum taraftarı olduğu için sezeryan konusunu konuşmadık. sanırım doğumumda yanımda olamayacak en son gittiğimde söyledi. bazı problemler varmış doğumlara artık girmeyecekmiş. bi ebeyi tavsiye etti gittim onla konuştum. ebeyle normali konuştuktan sonra aksi durum olursa sezeryan olmak zorunda kalırsam felan dedim. o da epidural tavsiye etti. ben kafamda kurup masada bayılabilirim kan tuttuğu için dedim. anestezi uzmanımız sizi çok iyi oyalar dedi. hakkımda hayırlısı olsun.  :amin: :amin: :amin:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

nilyumm

Önüne bir perde geriyorlar ve sen hiç bir şeyi görmüyorsun. Ayrıca gerçekten anestezistler çok iyi oyalıyor, en azından benimki öyleydi. Umarım aksilik olmaz ve normal doğum yaparsın :)

aşkitoom

gerçekten arkadaşlar daha neyin ne olduğunu bilmeden kırıcı oluyorsunuz,bende gecenlerde bişey sormuştum.nasıl ifade edileceğini bilemedim o anda açıkca yazmıştım.bir sürü şey söylendi,herşeyin bu kadar büyütülmesine gerek yok.nilyum arkadaşımızda doğum hikayesini kendi blogunda paylaşmış resimlerle falan,buraya linkini koymuş ne var bunda herşeye tepki veriyorsunuz.biz yanlışızda bi siz mi doğrusunuz,gecenki 
söylenenlerden dolayı bende kırıldım,soruma cevap arıyordum herkes bişey dedi. :'(

SeliN59

spinal anesteziyi hiç tavsiye etmem son derece stresli kişiden kişiye değişiyodur mutlaka kızlar ama benim sezeryanım sıkıntılı geçti 10 gün önce doğum yaptım ilk belimden iğne vurdular bacakların uyuşmaya başlayacak ellerimizin hareketlerini hissedersin ama acı hissetmeyeceksin dedi doktor neyse belimden iğneyi vurdular yattım önüme çarşaf gerdiler bişeyler yapmaya başladılar ilk bişey hissetmedim sonra sağ tarafımda müthiş bi ağrı oluştu ağrım var dedim sakin ol dedi doktor sağ tarafım ağrıyo deyince tamam dokunmuyorum narkoz değil sadece biraz uyutucazded i gerisinide hatırlamıyorum 1 saat sonra odada açtım gözümü şimdi diyorum keşke normal doğum yapsaymışım çatılarımda müsaitti üstelik ama daha önceki 4 düşüğümden dolayı doktorum gebelik karnen zayıf riske atmayalım deyince banada kolay geldi sezeryan hiçte kolay değilmiş ağrılarım oldu sütüm gelmedi 4 gün çocuğa bakamadım adam akıllı kayın validem le annem yanımda karıştılar herşeye mama verdittirmediler memeni almaz emsin çocuğa süt gidiyodur dediler boş boş emzirdim çocuğumu göğüslerim hala yara vede açlıktan sarılık oldu yavrum uyuyor uyandıramıyoruz emzirmek için altını pişik yaptılar Allaha çok şükür sarılığı biraz iyileşti gibi uykusu eskisi kadar ağır değil emzirmek için uyandırabiliyorum artık zorlanmıyorum böyle içte kızlar

nilyumm

Bence doğum ve doğum şekli kişiden kişiye değişiyor. Örnek ben spinal anesteziden çok memnun kaldım ama selin59 memnun kalmamış. Aslında doktorunuza güven duyuyorsanız sizin için en doğru doğum şekli için yönlendirecektir.

glferay