28 Mart , 2024, 12:49:08

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

FATMA ANAMIZIN ELİNİ BİLEN VARMI?

Başlatan masalım, 26 Kasım , 2010, 22:23:02

« önceki - sonraki »

AyNi

ben bu çiiçeği bi tanıdığa getirttirdim hac dan bu sene... ama kullanmadan önce tam olarak hurafe olup olmadığıyla ilgili bilgi toplayacağım...

sonucu sizinle paylaşırım inşallah...

derbeder

ilk defa duyuyorum. fatma anamizin eli diye birsey satiyorlar, ama onunla ne ilgisi var tam cozemedim. soylediginiz cicek nasil birsey arkadaslar  :icon_scratch:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

AyNi

ufacık, kuru, bir çiçek canım... suya koyunca açılıyor ve el gibi beş yaprakları görünüyormuş...

yaa az önce bizim bi tanıdık hoca amcamız var, emekli müftü kendisi, ona sordum, kesinlikle inanma, Allaha güven, gerisi boş dedi  ???

nazar boncuğu örneğini verdi... nazar boncuğu değil, Allah dır insanı koruyan dedi... insanların uydurduğu şeyler dedi ...

zaten hurafelerden zor uzak duruyoruz... kullanmicam ben kızlar...

derbeder

Alıntı yapılan: AyNi - 01 Aralık , 2010, 10:23:16
ufacık, kuru, bir çiçek canım... suya koyunca açılıyor ve el gibi beş yaprakları görünüyormuş...

yaa az önce bizim bi tanıdık hoca amcamız var, emekli müftü kendisi, ona sordum, kesinlikle inanma, Allaha güven, gerisi boş dedi  ???

nazar boncuğu örneğini verdi... nazar boncuğu değil, Allah dır insanı koruyan dedi... insanların uydurduğu şeyler dedi ...

zaten hurafelerden zor uzak duruyoruz... kullanmicam ben kızlar...
hmm anladim. bende genelde boyle seylere inanmak istemem, ama genede bir yanim inanmak ister  :k06:

buarada nazar boncugunun aslinda ilginc bir hikayesi var. mavi camin gozlerden gelen zararli isinlari bir sekilde geri teptigini duymustum, ne kadar dogru bilemem. yani nazar boncugunun cikma hikayesi boyle birsey diye biliyorum. suanda tabiiki hurafe gibi geliyor. buna benzer aslinda hurafe gibi gozuken, ama bilimsel bir aciklamasi olan seyler var. ama sorarsanki bana, evinde hic nazar boncugu var mi? yok  :k06:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

masalım

insanların uydrduğu bişi olsa zaten kimse kullanmazdı ve o kutsal yerlerde satılmazdı arkadaşım tedbir alcan taktir allahtan sen inanmazsan ne diyebilirim

pırıl

biz ablama yaptık sonuçta onu uygularkende allahtan istiyorsunuz,annemler dua okudu suya koydular..ablam 3 saate doğum yaptı..niyet önemli bence.. :)

AyNi

bence önce Allaha güvenerek olacak, ben bi kaç alime daha sorayım en iyisi :D

AyNi

kızlar ilk sorduğum hoca amca hariç bütün hocalar kesinlikle kullan dediler... galiba ilk hoca beni yanlış anladı gibi...  :icon_scratch:

önce Allaha güveneceğiz tabiki, ama gerçekten Hz. Fatımanın doğumları çok kolay oluyormuş... benim yakın arkadaşımda kullandı, o da 3 saat içinde doğum yaptı... bende deneyeceğim inşallah...

Aytii

Alıntı yapılan: masalım - 27 Kasım , 2010, 00:32:19
canım bu hacdan geliyormuş orda satılıomuş kuru çiçek babannem getirmiş doğum sancın geldiğinde hemen 1bardak suya o çiçeği koycakmışın allahın iznile doğum kolay olurmuş

evet canım bende duydum bunu :) aldırdım hemen hacdan yengeme getirdi oda sağolsun ama onun duasıda var suyun içine koymadan Ayetel - kursi Felak ve Nas surelerinide okuyup çiçeğe üfleyip suyun içine daldırınca açılırmış çiçek ozamanda rahim açılıyomuş ve doğum kolay gerçekleşiyormuş  :nazar:

°o.O євяυ O.o°

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

FeHi

İnanırım Valla ben, nerden bulcağız peki, çiçeğin adı ne orayı pek anlamdım :icon_scratch:

AyNi

Alıntı yapılan: FeHi - 31 Ocak , 2011, 17:51:34
İnanırım Valla ben, nerden bulcağız peki, çiçeğin adı ne orayı pek anlamdım :icon_scratch:

mekkeden geliyo canım, aktarlarda olurmu bilmiyorum... fatıma anamızın eli, veya çiceği, yada doğum çiçeği olarak geçiyor...

KasrıCinan

evet bunu bende duydum hatta var bende adet ağrısına ve doğum için suya koyulup içiliyor.inanmak lazımm

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

Arkadaşlar bende bu çiçekten buldum,teyzem epey öne umreye gitmişti getirmiş saklıyormuş megerse sormak aklıma geldi çok istiyordum bende bulamıyordum annem Allahın izniyle yarın getirecek şimdi sancim gelıncemı atacağım ben çiçeği suya ve o sudan içmekte gerekir diyorlar içecekmıyım,içmeyecekmıyım  :icon_scratch:bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirebılırmı acaba?
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

AyNi

Alıntı yapılan: •❤•pisicikk•❤• - 18 Haziran , 2011, 21:54:21
Arkadaşlar bende bu çiçekten buldum,teyzem epey öne umreye gitmişti getirmiş saklıyormuş megerse sormak aklıma geldi çok istiyordum bende bulamıyordum annem Allahın izniyle yarın getirecek şimdi sancim gelıncemı atacağım ben çiçeği suya ve o sudan içmekte gerekir diyorlar içecekmıyım,içmeyecekmıyım  :icon_scratch:bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirebılırmı acaba?

canım ben kullandım bu çiçeği, sancım sıklaşmaya başladığında suya koyduk, kayınvalidem bazı sureler okudu, okunduktan sonra ben bir yudum içtim...