OGLUMA HAZIR CORBA VERİYORUM ZARARLIMIDIR ACABA??

Başlatan tubali, 10 Kasım , 2010, 12:00:19

« önceki - sonraki »

tubali

10 Kasım , 2010, 12:00:19 Son düzenlenme: 10 Kasım , 2010, 12:02:22 tubali
OGLUM 15 AYLIK.
MARKETLERDE SATILAN  KNORR HAZIR CORBALARINDAN VERİYORUM  1O GUNDEN BERİ.SEVEREK DE YİYOR AMA
ACABA COCUKLARA ZARARI VARMIDIR?? :dontknow: :dontknow:
BU KONU HAKKINDA BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR ARKADASLAR.

ilkcemre

aaa birsürü çorba varken yapılabilecek neden bunu tercih ediyorsun... yeme problemi mi var bebişinin.... ben kendimize bile yapmıyorum sağlıklı olmadığını düşündüğüm için canım... vermesen ii olur bence...

SiRiNe

tubali bitanem hazir corbali doktorlar yetiskin insanlarada önermiyorlar icinde cok katki maddesi vs var

ev yapimi corbalari sevmiyormu oglun ???

kremali mantar corbasi vs evde denesen ?

pırıl

hazır çorbaların ne kadar zararlı olduğunu ahmet marankiden dinlemiştim..bende evime almıyorum,annemde asla eve giremez zaten.

pırıl

ben gebeyim doktorum bana hazır hiçbirşeyi yemicek,içmiceksin dedi..köfte vsyi kendin yap ye dedi.dikkat etmeye çalışıyorum bende.

DER!N

Pırıl olaki canın çeker, minnacık yersin etin iyi pişmiş olmasına çok dikkat et.

pırıl

dışarda yemek yediğim elbette oldu canım ama,bildiğimiz yerlerde birde,sürekli yemiyorum..genelde evde ev yapımı yemekler yemeye çalışıyorum.

βαlκιz

tubali ben veriyorum ama bende 19 aylık falanlardı vermiştim ilk
devamlı değil tabi alıyorum bazen bişey yapmaya üşeniyorum hazır çorba veriyorum yapıp
bi zararını görmedim bi ara çok kaka yapıyolardı ondan sandım ama sütten dolayıymış sütü çok içtikleri içinmiş ayda 2 kere anca yerler hazır çorba genelde tarhana şehriye ayran çorbası yaparım
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

tubali

arkadaslar evde benim ogluma özel yapmış oldugum corbaları yemiyor...acaba ben mi yapamıyorumda istemiyor?
tarhana corbası ve mercimek corbası yiyor sewerek.
bildiginiz corba tariflerini werebilirmisiniz??

βαlκιz

ben hep internetten yemek tariflerinden bakıp yapıyorum
aklımda yok
şuanda tavuk suyuyla  tel şehriye çorbası pişiriyorum grip olduk şifa olsun  :amin: :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

Benim bildigim onermiyorlar ne buyuklere ne kucuklere

eelinde yaptigin corbanin yerini hic birsey tutmaz en azindan icine ne koydugunu biliyorsun  :D

derbeder

10 Kasım , 2010, 13:01:13 #11 Son düzenlenme: 10 Kasım , 2010, 13:03:15 angel81
Tat alma tomurcukları, dil üzerindeki papilla denilen yapılarda yerleşmiştir. Papillalar mantarsı, çanaksı ve ipliksi şekillerde bulunur.
çocuklardaki papillalar daha hassas oluyorlar diye biliyorum.

bence senin yapmanla alakasi yok, cocuklarin belli tatlara alismalari gerekiyor. bende kucukken bir cok seyi yemezdim, simdi cogu seyi yiyorum. ayrica yeni bir tat kesfetmemiz gerekirken ilk baslarda tadi garip geliyor daha sonra yiye yiye alisiyoruz. bu da oyle birsey olsa gerek.

ayrica bizimkilerde evde hazir corba yapmiyorlar artik, zararli oldugunu duyduklari icin. bende yapmak istemiyorum, ama bazen cok yorgun oldugum icin vede zamanim olmadigi icin yapiyorum. aslinda yapmasak daha iyi...ama eskiye bakarak daha az yapiyorum. kayinvalidemgilde her gun hazir corba yenir, alisik olmadigim bir durum kesinlikle.

azar azar ver corbalardan ozel bir tarifm yok maalesef. ama salcali corbalarimi, yogurtlu corbalarimi, sutlu corbalarimi seviyor deneyerek kesfedebilirsin. mesela muz ve sut karisimi filanda verebilirsin bebegine. sekerli seyler genelde cazip geliyor bebeklere.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

ırmak184

ben bile eve almıyorum hazır corba..kızıma içirmeyi hiç düşünmem..

gökse

Alıntı yapılan: tubali - 10 Kasım , 2010, 12:00:19
OGLUM 15 AYLIK.
MARKETLERDE SATILAN  KNORR HAZIR CORBALARINDAN VERİYORUM  1O GUNDEN BERİ.SEVEREK DE YİYOR AMA
ACABA COCUKLARA ZARARI VARMIDIR?? :dontknow: :dontknow:
BU KONU HAKKINDA BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR ARKADASLAR.
CANIM BENDE HİÇ HAZIR ÇORBA VERMEDİM ÇOCUKLARIMA HEP KNDİM YAPARIM .MESELA BENİM ÇOCUKLARIM YAYLA ÇORBASINI ÇOK SEVEREK İÇERLER .ASLINDA EEN GÜZELİ HERŞEYİN DOĞALI MAKBUL

βαlκιz

bu hazır çorbaları kimler içiyo merak ediyorum
-çalışan hanımlar
-tembel ev kadınları
-bekar erkekler
-öğrenciler
kimler içiyo yaa  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: siğara kadar zararlı degildir heralde