28 Mart , 2024, 17:19:24

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kahve Soslu Panna Cotta

Başlatan இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ, 23 Ekim , 2010, 02:53:11

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Kahve Soslu Panna Cotta

• 1 tatlı kaşığı toz jelatin
• ½ çay bardağı süt
• 1.5 su bardağı krema
• 3 yemek kaşığı toz şeker
• 1 paket vanilya

Üzeri İçin:
• 1 su bardağı sıcak su
• 4 yemek kaşığı toz şeker
• 1 yemek kaşığı granül kahve
• 1 tatlı kaşığı toz jelatin

Yapılışı
1. Süte jelatini ilave edip karıştırın ve 2-3 dk. bekletip sos tenceresine krema ve toz şekeri alarak orta ateşte kaynamaya bırakın.
2. Küçük baloncuklar çıkmaya başlayınca jelatinli sütü yavaşca ekleyip karıştırın.
3. Vanilyayı da ilave edip sürekli karıştırdıktan sonra karışımı su ile ıslatılmış bardaklara paylaştırın.
4. Oda sıcaklığına gelince üzerini örterek buzdolabına alıp en az 3 saat bekletin.
5. Üzeri için kahve, su ve şekeri bir cezvede ısıtıp jelatinin üzerine sıcak suyu ekleyin.
6. Yumuşayınca cezveye ilave edip, eriyinceye kadar karıştırın.
7. Ilınınca panna cotta'ların üzerine 1 cm. kalınlığında paylaştırın.
8. Donuncaya kadar buzdolabında beklettikten sonra servis yapın.

hüzünden_gelme

denemek lazımmm güzel gorunuyorr sağol

Balböceği

Ben arada hazirlarinda yiyorum guzel oluyor..

elde yapilmis hic denemedim  ::)

Lă_Tăhzen!

JELATİN VARMIS JELATİN TURKIYEDE YOK SANIRIM YURTDISINDAN GETILIYOR HARAM DİYE BİLİYORUM DOMUZUN VEYA HAYVANLARIN UYGUN OLMAYAN YERLERİNDEN YAPILIYOR AMA ARASTIRMAK LAZIM TABİ AMA YİNEDE TERCİH ETMEZDİM  :igrenc:

Balböceği

Nur bizim restoranta geliyor ordan yeriz genelde

ama dedigin gibi domuz veya sarapli seyleri esim soyluyor sunda sunda var diyor yemeyin diyor

Nur gecen bi komsuya gittik ilk defa kadin kek koydi hazir kek
allahim yiyorum yiyorum bide acimki  :ehi: :ehi: kafamda ddalgin ay icinde sarap oldugunu
yedikten sonra anladim kadinada dedim bidaha alma diye  :igrenc:

Lă_Tăhzen!

EŞİNİN RESTORANTINDA DOMUZ ETİDE Mİ YAPILIYOR  :igrenc: 

BİZİM BURDA TURK RESTORANTLARI VAR ZATEN TERCIHIMIZ ORALAR HEPSİ TERTEMIZ NE DOMUZ VAR NE ALKOLLU İÇEÇECEKLER TAM TURKLERE GORE ŞARAP İÇMEK İSTEYEN ZATEN BURANIN HER TARAFI ALKOLLU DOMUZ ETLI LOKANTA AMA BURANIN HALKIDA AKIN EDIYOR ADANA URFA İSKENDER ÇOK HOSLARINA GIDIYOR  :k06:

Lă_Tăhzen!

HA BIRDE BEN BURDA GURCU AZERI ARKADASLARIMA GITTIGIM ZAMAN YEMEDEN ÖNCE SORARIM BUNDA NE VAR BUNU NERDEN ALDIN BUNU NASIL YAPTIN İNCİLTMEDEN MERAK EDİYOMUS GİBİ AMA AC KALKARIM GENELDE  :k06:

Balböceği

evt domuz icki yani genel olarak italyan restoranti

esim diyorki arada bi turklerde geliyor domuzla icki servisi yapiyoruz diyor  :igrenc:

Balböceği

Alıntı yapılan: <==NUR==> - 23 Ekim , 2010, 21:10:04
HA BIRDE BEN BURDA GURCU AZERI ARKADASLARIMA GITTIGIM ZAMAN YEMEDEN ÖNCE SORARIM BUNDA NE VAR BUNU NERDEN ALDIN BUNU NASIL YAPTIN İNCİLTMEDEN MERAK EDİYOMUS GİBİ AMA AC KALKARIM GENELDE  :k06:
:k06: :k06: :k06: :k06: gitmeden evden atistirda git

Turk restorantina gideriz genelde kebap icin

yoksa dedigin gibi ben ne giderim nede yerim eskiden disardaki wc lere gidemezdim simdi baska bi yerde yemek yiyemez oldum  :toothy10: :toothy10:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ