29 Mart , 2024, 18:39:43

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kız Bebek İsimleri Arıyorum!

Başlatan mavili, 16 Nisan , 2008, 21:23:22

« önceki - sonraki »

βαlκιz

Alıntı yapılan: batın - 26 Ocak , 2010, 16:27:06
bence tek isim daha kolay söylemesi benim oglumun ismi çift isim biri söyleniyor iki isim zor geliyor kolay gelsin sizede
bende çocuklarıma çift isim koydum herkeze iki isiminide söyleyin diyorum boşuna koymadım o isimleri biri mehmet diyo biri ugur diyo mehmet uğur diyin diyorum çocuklarda alışsın
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

zelis

canim ecrin Allah in hediyesi anlaminda , anlami guzel bence, illlaki bi ismin kuranda gecmesi sartmi ??

bende bebisimin ismini Merve koyacagim , insallah

βαlκιz

elvin.
Cennet çiceği, Gökkuşağının her bir tayfına verilen isim, Sıcak

Köken : Arapça

çok güzel bir isim ...
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Liva : Peygamberimizin sav bayrağı

elizan : Arşa yükselen ezan sesi

βαlκιz

Alıntı yapılan: ραяιѕℓιм ѕιвєℓ - 30 Ocak , 2010, 19:14:30
Liva : Peygamberimizin sav bayrağı

elizan : Arşa yükselen ezan sesi

çok güzel isimler anlamlarıda güzel bu tür isimleri çok seviyorum

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

canım bende çok sevıyorum degısık ve anlamı guzel olan ısımlerı

ısım çokda bebek yok  :ehi: :ehi:

βαlκιz

oda olucak canım inş.
bebek oluncada bütün isimleri unutcann  :ehi: :ehi: :ehi:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: BaLkIzZzZ - 30 Ocak , 2010, 19:58:34
oda olucak canım inş.
bebek oluncada bütün isimleri unutcann  :ehi: :ehi: :ehi:
:toothy10: :toothy10: :toothy10:
ben unutursam hatırlatırsın canım  :ehi: :ehi: :ehi:

βαlκιz

BeBisLeRiM

bende araniza yeni katildim
simdiden tek tek memnun oldum

ama nasipse bir kizim olacak ve halen isme karar veremedim oglumun ismi ben esime biraktigim icin
kizimin isminide o bana birakti ama ben kararsizim
okadar asil anlamini bilmedigimiz isimler dolasiyorki su an etrafta insan bilemiyor
bana fikir verirseniz cok memnun kalirim arakdaslar
simdiden tesekkürler

nur sena
seyma
sümeyye
ve nisa ki nisa ismine ek birseyler ariyorum
bu nur olmazsa sevinirim
insallah banada yardimci olursunuz :sunny:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

canım nısa guzel ısım anlamı kadın demek tek basına pek bı anlamı yok hayrünnısa guzel hayırlı kadın anlmına gelıyo sümeyye degılde sumeyra ısmı guzel bana gore kardesımın adı sumeyra

βαlκιz

zümra..
1. Güzel, iyi ahlaklı. 2. Cesur, yiğit, yürekli. 3. Zeki, bilgili kadın.

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

eflin kızımın adı arapca kokenlı cennete acılan kapı  :love9: :love9:

BeBisLeRiM

Alıntı yapılan: ●●єŦlเภเ๓●● - 01 Şubat , 2010, 00:08:36
canım nısa guzel ısım anlamı kadın demek tek basına pek bı anlamı yok hayrünnısa guzel hayırlı kadın anlmına gelıyo sümeyye degılde sumeyra ısmı guzel bana gore kardesımın adı sumeyra

evet malesef tek nisa pek bi anlam tasimiyo nekadar kuranda gecsede
sadece kadin demek iste
sümeyrada güzelmis sagol cevabin icin

selmay

canim merhabaa birde semira var sölemsi cok hos ve arapca tavsiye ederim...

ben 6aylik hamileyim cinsiyet göstermio ama b buyuk ihtimal kiz gibi ben  esila koyucam mesela anlami=Esila kuran da geçen arapça bir kelimedir ve geçtiği yer ile anlamı şöyledir: "vezkur isme Rabbike bukreten ve esîla Rabbinin adını sabah akşam an." buyurulmaktadır. Burada geçen "bukra" Arapça'da sabah demektir. "esila" ise zeval vaktinden gurup vaktine kadar demektir. Bu, öğle namazı ile ikindi namazını kapsar. Ondan sonraki "Geceleyin ona secde et" buyurulmaktadır. Yani gurûb'tan başlayarak gece vaktinde secde etmesi istenmektedir. Bu da akşam ve yatsı namazını kapsar. Hemen peşinde de "Onu geceleri uzun uzun tesbih edin" denilmiştir. Bundan da teheccüt namazına atıfta bulunulmuştur. (İnsan suresi 25. ayet)